Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Soha nem fogunk saját házba/la...

Soha nem fogunk saját házba/lakásba költözni, igaz?

Figyelt kérdés

A történet:

A ház amiben most lakunk nagyapámé és nagymamámé volt, de már születésem óta itt éltünk. Nagymamámék a szomszédban egy kisebb házban. Meghalt anyu és nagyapa, én 20-on felül, tesóm pedig most töltötte be a 18-at. Így mamánk elmondása szerint a ház fele az övé, a másik fele pedig tesómmal közös. A haszonélvezet a mamáé. Amíg apu él a házat el nem tudjuk adni, mivel neki nincsen hová mennie, anyukája meghalt, családi házat eladták, a részét belerakta ebbe a házba (felújítás, tetőcsere stb).

Páromnak is hasonló az esete, csakhogy neki idősebb az apukája és segíteni kell neki ezt azt a ház körül. Neki a testvére már rég nem lakik otthon.

Az összeköltözés vagy nálunk vagy náluk lehetséges, én úgy látom, saját lakásunk soha nem lesz, igaz?

Párom nem is tartja szükségesnek a különköltözést. De így például egy gyerek szoba kialakítása esélytelen, mert nincs szabad szoba egyik házban sem. Szerintetek jó ez így? Mindenhonnan azt hallom, hogy külön kell menni a szülőktől.


2011. ápr. 11. 13:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem is külön kell. Az nem kifogás, hogy nincs saját ház. És? Ezer más családnak sincs. Albérletbe kell menni.
2011. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
16%
vagy akár lehet gyűjtögetni is
2011. ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

Én az albérletet felesleges pénzkidobásnak tartom. Nyilván jobb külön menni, de azt a pénzt amit kifizetnél albérletre azt félre lehetne tenni. Fontos kérdés az is hogy hol vennétek lakást, és milyenek az igények. De ha a párod csak az idős apjával él, akkor lehetne gyűjteni arra is hogy kifizessétek a másik testvért, bővítsétek a házat, felújítsátok.Jó esetben az apjával nem lenne gond, jól kijöhetnétek. Vagy egy részt leválasztani külön az apjától csak nektek mégis együtt de külön.

Mondjuk én könnyen beszélek mert mi kaptunk egyet, de ha erre nem lett volna lehetőség akkor a mamához költöztünk volna és leválasztottunk volna nekünk külön egy részt.

2011. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
59%
Kénytelenek lesztek megdolgozni a házatokért az öröklés helyett.
2011. ápr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

nem így kel hozzáállni.

kötni kell szépen lakástakarékot, spórolni amennyit lehet, és pár év múlva felvehetsz egy kedvezményes hitelt, amiből lehet saját kis házikód.


a siránkozással, valamint azzal, h sikertelennek könyveled el magad, nem fogsz jutni semmire.

2011. ápr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Ez a baj Mo-n, hogy ragaszkodunk dolgokhoz.Sajnos én is ilyen vagyok.Szivesen laknék külön a szüleimtől,de mi is azt látjuk h. nem tudunk elköltözni.Nekünk nagy ázunk van,de félek h. anyu adósságai majd ránk szakadnak,mert ő úgy tervezte majd a gyerekei és annak családja is ott fog élni ha majd ők meghalnak.Szeretem a házunkat,de szeretnék saját háztartást és tapasztalat h. ha lesz gyereke akkor az állandó nagyszülő felügyelete elrontja a sajátnevelés kibontakozásást.

Külföldön sokan bérlakásokban laknak és eszük ágában sincs sajátot venni v. építeni.Anyagilag jobban kijönnek és azt a pénzt más elfoglaltságra, iskoláztatásra, autóra, nyaralásra stb-re költik.Nálunk meg az összes pénz elmegy lakáshitelre.

2011. ápr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Lehet párod nem tartja szükségesnek, de bárki költözik a másik családhoz, ő mindig is egy idegennek fogja ott magát tartani.

Menjetek külön, albérletbe.

Esetleg egy olyan megoldás, hogy eladjátok, vesztek 2 picit, hitellel kiegészítve?

Ne azon gondolkodj, hogy nem fog menni, hanem hogy hogyan sikerülhet!

Sok szerencsét!

2011. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Az albérletet én is csak felesleges pénzkidobásnak érzem.

Külön lakrészt egyik helyen sem lehet le választani. Mind a két ház most lett teljesen felújítva.

5 év alatt, 900 ezer forintot tudnánk megspórolni, ez semmire nem elég. Maximum arra, hogy a párom testvérét kifizessük, de az is 15 évbe beletelne, mire összejönne a pénz. Akkor 15 évig se gyerek, se család semmi? Az ő keresete 90 ezer, az enyém jelenleg 40 ezer.

Az párom apukája nem egyedül él, a bátyjával, mert a lánya pár éve kitette a saját házából, így nem volt hova mennie.

2011. ápr. 11. 13:56
 9/25 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést még én tettem fel, elgondolkodtatóak a válaszok:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2011. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
És ki fog megvenni egy házat haszonélvezővel?
2011. ápr. 11. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!