Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Soha nem fogunk saját házba/la...

Soha nem fogunk saját házba/lakásba költözni, igaz?

Figyelt kérdés

A történet:

A ház amiben most lakunk nagyapámé és nagymamámé volt, de már születésem óta itt éltünk. Nagymamámék a szomszédban egy kisebb házban. Meghalt anyu és nagyapa, én 20-on felül, tesóm pedig most töltötte be a 18-at. Így mamánk elmondása szerint a ház fele az övé, a másik fele pedig tesómmal közös. A haszonélvezet a mamáé. Amíg apu él a házat el nem tudjuk adni, mivel neki nincsen hová mennie, anyukája meghalt, családi házat eladták, a részét belerakta ebbe a házba (felújítás, tetőcsere stb).

Páromnak is hasonló az esete, csakhogy neki idősebb az apukája és segíteni kell neki ezt azt a ház körül. Neki a testvére már rég nem lakik otthon.

Az összeköltözés vagy nálunk vagy náluk lehetséges, én úgy látom, saját lakásunk soha nem lesz, igaz?

Párom nem is tartja szükségesnek a különköltözést. De így például egy gyerek szoba kialakítása esélytelen, mert nincs szabad szoba egyik házban sem. Szerintetek jó ez így? Mindenhonnan azt hallom, hogy külön kell menni a szülőktől.


2011. ápr. 11. 13:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem, hogy szinte semmi kereset mellett miért akartok saját házat? Ahhoz még egy jól kereső embernek is évekig kell dolgoznia és spórolnia. Tehát vagy elkezditek képezni magatokat, és kerestek egy rendesen fizető állást, vagy felesleges házról álmodozni. Én sem álmodozom sportkocsiról, ha gyári melós vagyok, ahhoz több kell.
2011. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzből lehetetlenség, ha akartok ilyesmit keressetek olyan munkát ami jobban fizet, (jó tudom, hogy könnyű azt mondani) még kétszer ennyi pézből is éppen csak ki lehet jönni hitel meg rezsi mellett, ennyiből biztosan nem pláne egy gyerekkel.
2011. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az albérlet felesleges pénzkidobás, de így sosem fogtok tudni összeköltözni.

Valamit valamiért.

2011. ápr. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Látjátok ez az. Amíg nem tudtátok mennyit keresünk, addig ment az "okoskodás", hogy egy jó hitel vagy egy albérlet, vagy gyűjtögetés. De mikor leírtam, hogy mennyi is az annyi amiből élnem kell, akkor rögtön: Jaaa... így ne is álmodozz. Én is szívesen keresnék 2-3 száz ezer forintokat egy hónapban, de ha nincs állás, akkor hogyan?

Nekem 2 felsőfokú szakképesítésem van, nyelvvizsgám, számítógépes ismereteim, jogosítványom, 2x félév szakmai gyakorlatom a szakmámban, ebből az egyik belföldi, a másik külföldi. Páromnak 2 fő szakmája és mellette számtalan gyorstalpalón elvégzett kisebb szakmája van, amolyan férfi szakmák. De ő sem kell sehová.

2011. ápr. 11. 14:14
 15/25 anonim ***** válasza:

Érdekes, felesleges pénzkidobás, hogy külön lakjon valaki a párjával? Fura gondolkodás.


Amúgy meg kérdező mi a fészkes fenét vártál? Talán azzal kellett volna kezdened, hogy gyűjtést, albérletet, meg hitelt ne is ajánljatok mert nincs pénzünk. Ja, más meg nincs. Mit csodálkozol, mást nem lehet ajánlani. Akkor mi értelme az egész kérdésnek?

Haszonélvezővel senki nem fogja megvenni a részedet, nincs olyan hülye, meg amúgy is, utána életed végéig hallgathatnád, hogy tehetted ezt meg a szegény kis családoddal, hogy eladod a részed egy idegennek.

2011. ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Álmodozni pedig mindig lehet.

Nem azért kérdeztem, mert görcsösen ragaszkodom. Inkább, hogy jól látom-e a helyzetet. Ha ciki, ha nem, marad a szülőkkel való élés, és a gyűjtögetés. Nem tehetem meg, hogy 15 évet várjak egy saját családra, csak azért mert nincs saját lakás.

Régen is együtt laktak a szegények.

2011. ápr. 11. 14:23
 17/25 anonim ***** válasza:
77%

Hát a 130 tényleg ahhoz elég, hogy ha van hol laknotok akkor a rezsit meg a kaját kifizessétek. Amúgy nekem a 25-30 éves ismerőseim laknak még otthon. Keressetek jobb melót ezt nem mondom, gondolom már váltottak volna ha lehet. Külföldi munka esetleg, de kizárólag németben, osztrákban. Angliában sincs már munka. Albérletet azt meg felejtsétek el, mert ilyen bevétel mellett az tényleg pénzkidobás..


Nem tudom ki írta a külföldi albérletet, de AT-ban átlag 2000 Eurot keresnek, egy 3 szobás lakás 800-1000 Euro Bécsben, vagy Linzben. Ha ketten összeállnak marad a lakbéren felül 3000 Eurojuk. Úgy, hogy minden annyiba kerül mint Magyarországon vagy olcsóbb. Itthon a bérleti díj után maradna kb. 80 ezer Forintjuk ami 300 Euro.. Ennyi a csupán a különbség! Ezért nem akar itthon senki albérletbe menni.

2011. ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%
Lehet okoskodásnak is hívni, én inkább válaszoknak hívnám őket, a megadott információk alapján. Ha rögtön leírod, hogy csak ennyit kerestek, akkor már az elején leírom, hogy ebből még egy albérletre is nagyon szűkösen fogja futni. 130.000 Ft bevétel az nagyon kevés két emberre. Ha egy olcsó, 40 ezres lakást nézünk, akkor marad nektek 90.000, amiből rendezni kell a fennmaradó költségeket(rezsi, kaja). Ilyen módon saját ingatlanra tényleg csak örökléssel vagytok esélyesek. Azt kell mondjam, mindenféle rosszindulat nélkül, a realitás talaján maradva, hogy aki már régóta nem kell a munkaerőpiacon, az rossz szakmát választott, és el kell kezdenie mást tanulnia. Divatszakmákkal könnyű befürödni. 40 ezernél egy gyárban is többet lehet keresni.
2011. ápr. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem akartam én eladni a részem, nem is tehetem, nem is tudtam, hogy lehet. Egy válaszoló ezt írta: "Esetleg egy olyan megoldás, hogy eladjátok, vesztek 2 picit, hitellel kiegészítve? " Erre írtam én azt a bizonyos választ.

Nem siránkozok én. Csak puhatolóztam hátha van valami megoldás. De ezek szerint nincs.

Albérlet 60 ezer forint, ha lenne ennyi pénzem inkább a hitelt fizetném, de hitelt nem tudok felvenni, mert ahhoz önrész kell, ami nekem jelen pillanatban 140 ezer forint.

2011. ápr. 11. 14:28
 20/25 A kérdező kommentje:

Igen 70 ezret napi 12 órában. Tudom barátnőm ott dolgozik, 3 havonta kirúgják, egy hónapig itthon van és keress mást, ha talál akkor oda megy, ha nem vissza a gyárba. Ez megy most nálunk.

Képezni kellene magam, hát igen, de mit tanuljak, ami ér is valamit? Nekem nem divatszakmám van, csak olyat tanultam ami érdekelt is. 200 ezer forint most egy tanfolyam, ha jól tudom. Spórolok aztán majd kiderül.

2011. ápr. 11. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!