Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt a tudtára...

Hogy lehet ezt a tudtára adni? Hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés

Na szóval! Anyósom nagyon aranyos nő, tényleg jól kijövünk, ha józan. Sajnos alkoholista, heti 3-4x biztos iszik. A gond az,hogy amióta saját üzletem van, ahol van vezetékes teló (amit ő ingyen hív), szinte naponta felhív. Most pl. azért, mert meghalt a kiskutyusunk. Elhiszem én,hogy érdeklődni akar, de most mással sincs kedvem beszélni. Ráadásul már előre gyomoridegem van,hogy vajon piált-e! A saját anyukámmal nem beszélek ennyit! Eleinte csak 2-3 naponta hívott, most már minden nap!

Tényleg ne értsetek félre, aranyos meg minden, de nincs kedvem minden nap beszélni vele, van,hogy kétszer is. Részegen meg pláne. De most, ha szólok a páromnak, és ő mondja az anyukájának,abból tuti sértődés lesz!

Ja és már előre félek, mert babatervezésben vagyunk. Ha terhes leszek már előre látom,hogy napi kb. 3 telefont fogok kapni,hogy hogy vagyok!

Meg tényleg nem lenne gond, ha józanon hívna, de legtöbbször piásan hív, és ilyenkor csak mondja, alig tudom letenni. Eleve gyűlölök részeg emberrel beszélgetni!


2011. ápr. 11. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy dolgod van, le kell tenned...
2011. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki finoman, hogy te dolgozol, és nem érsz rá vele beszélgetni, vagy vegyél egy számkijelzős készüléket, és ha ő hív, egyszerűen ne vedd fel. Később mondhatod azt, hogy pont kuncsafttal voltál elfoglalva, és nem értél rá felvenni a telefont.
2011. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Na pl most is ez volt. Nem vettem fel, de kb. 20 perc múlva megint hív. De nem játszhatom ezt el mindig! Azért annyi kuncsaft nem jön!:)

Meg tényleg szeretném ezt valahogy véglegesebben megoldani!

2011. ápr. 11. 11:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az ilyeneknek néma csengőhangot rendelek a számához. Nem tudom modern vezetékesen van-e ilyen. Hiába mondod neki, ha berúg úgyis hívni fog, másnem azért, mert berúg és bedühödik, hogy mi az, hogy ne telefonáljon, miket mondtál te neki.
2011. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy részeg embernek bármit mondhatsz szépen, úgyis elfelejti, vagy felháborodik. Amikor hív, kapd fel a telefont, nyomd le, és tedd mellé a kagylót, vagy szerezz be egy sípot, és fütyülj bele jó erősen a kagylóba, és mondd azt, hogy elromlott a telefon az üzletben. Csak annyiszor tudod ezt megcsinálni, hogy ne dühödjön be, és be ne rohanjon hozzád az üzletbe
2011. ápr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most az a taktikám, hogy amikor hív a vonalason pár perc után az egyik mobilommal csörgetem a másikat, és mondom,hogy üzleti hívosom van. De ezt nem lehet mindig eljátszani!

De a páromnak meg hogy mondjam? Kicsit hülyén hangzik,hogy szívem, kicsit zavar,hogy édesanyád érdeklődik a hogylétem felől! Tényleg annak hangzik, de ez van! Nem szeretem minden nap elmondani,hogy nem, nem vagyok még túl a kutyámon, hogy igen, van ebédem stb!

2011. ápr. 11. 11:22
 7/10 Kései Sirató ***** válasza:
Ha értetlenkedik, egyszerűen vágj a szavába és mondd, hogy le kell tenned,majd visszahívod. Ha újra hív, akkor legyél felháborodva, hogy mért nem értette meg, hogy majd te hívod. Én ezt teszem egy olyan személlyel, aki nem tud leszállni rólam. De azt is elmondhatod neki, hogy ne hívjon naponta, elég lesz hetente is. Kérdezd meg, miért akarja tudni naponta, hogy mi van veled (?). Mondd neki, hogy felnőtt vagy és tudsz magadra vigyázni. Lehet, hogy meg fog sértődni.. de gondolkozz el azon, h ez nagy baj-e. Nagyobb baj,ha zavar!
2011. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na most felvettem! Picit határozottabban közöltem vele,hogy azért nem hívtam vissza, mert kb. 4 rendelést kell leadnom délig (ez igaz is)! Ja, nem akart zavarni, csak aztért hívott,hogy van-e kajám!

Értitek mi benne a sz@r? Hogy elvileg kedvességből hív, de akkor is idegesít egy idő után!

2011. ápr. 11. 11:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha baba lesz, még inkább telefonálni fog, vagy ami rosszabb, meglátogat személyesen.

Elvégre egyedül leszel otthon a picivel, ő meg unatkozik...

Aztán majd rejtegetheted a gyereked, mert én egy piásnak oda nem adnám!

2011. ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na és, ha kedvességből? Azért nem sajnálgathatsz mindenkit, aki zavar/idegesít/megkeseríti az életedet, csak azért, mert "kedvességből" teszi. Hidd el, ő sem sajnálna.


Amúgy nem értem ezt miért nem tudod megbeszélni a pároddal. Nekem még rendesen az anyósom sem volt a mama, de már akkor szóltam a fiának, hogy én megértem, hogy kedves meg stb. de engem kifejezetten idegesít, hogy úgy érzem szellemifogyatékosnak tart, és úgy kezel, mint egy önállótlan 7 évest én gyerekkorom óta nem ehhez vagyok szokva, ZAVAR, csináljon valamit, mert én bunkó leszek.

2011. ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!