Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért építhetik az új fürdőszo...

Miért építhetik az új fürdőszobát leendő anyósék?

Figyelt kérdés

Párom szülei hatalmas házikóban laknak,felső szint páromé 2 szoba,nappali,meg egy üres szoba ahova most fürdőt épitenek.

(Lenn is van 2 szoba,nappali,konyha,fürdő,étkező).


Erősen attól tartok,hogy ott akarnak tartani minket.(Én albéletezek,párom 1-2 hétköznap este kivételével mindig nálam van).

Költözni akarok,ország másik felébe vagy külföldre pár hónapon belül,párommal együtt.

A szülei erről még nem tudnak szerintem.(Én nem beszélek velük túl sokat,ritkán vagyok ott,akkor is csak időjárás,suli,melóról)


Kérdeztem páromat hogy 2 embernek minek 2 fürdőszoba,de gyorsan elterelte a témát.

Ti mire gondolnátok?


2011. ápr. 11. 08:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha elterelte a témát, akkor lehet, hogy ő maradni akar, csak neked még nem mondta. Lehet, hogy fél a váltástól? Netán már említette a szüleinek a költözködést? Ezt inkább tőle kérdezd meg.
2011. ápr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

nem hiszem h mondta nekik,sosem mond semmit


maradni akarna,de nem azért tanul hogy 130 nettóért gürizzen...ahogy én sem

2011. ápr. 11. 08:11
 3/27 anonim válasza:
86%

A pároddal megbeszéltétek,hogy elmentek, vagy "csak" te szeretnél menni?

Ülj le vele őszintén beszélni a témáról, szerintem jól látod a helyzetet, anyósjelölték arra készülnek, hogy ott fogjanak titeket. Lehet, hogy párod egyszerűen nem meri elmondani nekik, hogy mi a tervetek, nem szeretne "csalódást" okozni a szüleinek. Őt is értsd meg, nem egyszerű azt mondani a szülőknek, hogy ugyan szuper minden és kösz az új fürdőszobát, de mi lepattanunk inkább. Viszont jó lenne a dolgot minél előbb tisztába tenni, mert így meg fogjátok kapni, hogy "pedig mi még egy új fürdőszobát is csináltunk nektek..." (na persze, csak elfelejtettek megkérdezni előtte titeket, hogy ez így nektek jó-e). Szóval szerintem a legközelebbi ottlétedkor konkrétan kérdezz rá a dologra és tedd tisztába a helyzetet (persze előtte pároddal beszélj, ne ott derüljön ki, hogy ő mégsem akar elmenni onnan).

2011. ápr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha van pénzük rá, miért ne építsenek 2 fürdőszobát? Elvégre kényelmetlen az emeletről éjszaka lemenni pisilni.

De nem mehet a kommunikáció nálatok: párod nem szól neked, meg a szüleinek, a szülők nem avatnak be benneteket, hogy miért kell nekik 2 fürdőszoba. Te nem mondod, hogy külföldre akarsz menni. A párod tud erről a tervedről?Ha netán azt mondja, én nem megyek, akkor ebbe bele kell nyugodnod. Van, akinek fontosabb a családja, mint hogy külföldön hajtsa a pénzt.

2011. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet olyan, hogy egyszerűen kényelmesebbé akarják tenni a fölső szintet? Hiszen így hiába van neki kismillió szobája, ha fürdőszobázni le kell menni. Amúgy albérletfizetés helyett nem is biztos, hogy annyira rossz ötlet lenne egy tehermentes sajátban lakni, ahol lenne saját fürdő, sőt a saját konyhát is meg lehetne valósítani.

Az persze teljesen más, hogyha már vannak közösen EGYFORMÁN akart terveitek. De akkor miért fáj az, hogy a szülei komfortosítják a házat? Jól jöhet az még akkor is, ha külföldről hazalátogattok majd.

Ja és mégegy? A párod mit szeretne? Figyelembe van az is véve, hogy ő mit szeretne, vagy csak "Költözni akarok(!),ország másik felébe vagy külföldre"?

2011. ápr. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Elég egyértelműnek tűnik az építkezés....


Anyám is át akar alakítani egy tároló helyiséget szobává és mellette egy kisebbet fürdőszobává. Érthetetlen miért. Azt mondja, hogy ha vendég jön hozzánk, legyen külön szoba... Ami egyébként is van, jó külön fürdő nincs.

Viszont szökőévente van nálunk ittalvós vendég. Akkor minek neki?

Sejtem, hogy azt akarja, hogy én ne költözzek el, csak nem mondja. Én meg nem mondom neki, hogy úgyis elhúzom a csíkot, amit lesz saját lakásra...


Jó dolog az együttlakás annak, aki jól kijön a szüleivel és azok nem szólnak mindenbe bele. A párod milyen vajon? Jól kijön a szüleivel, szereti a mami főztjét, és majd megfűz téged, hogy menjetek oda? Hm..

2011. ápr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Párom EL FOG KÖLTÖZNI velem,ez fix,hisz már több kinézett város és cég is van,ha nem 2 hónap lenne még az államvizsgáig,meg nem kellene hozzá a jelenlegi cége,akkor már rég nem lenne itt,mert utálja a melóhelyét,rosszul is fizetnek,környéken nem igazán van neki megfelelő.

Már 2 éve költözött volna,meló miatt,de inkább elvállalt itt melót,hogy nekem ne kelljen 200km-t utaznom suli miatt,és belekezdett ő is egy második diplomába.Ugyh most én várok rá:)


Nem akarok a szüleinél rákérdezni,mert nem akarom hogy emiatt veszekedjenek párommal,neki most a sulira kell koncentrálnia,nyugalom kell neki.


Feleslegesen épitik a másik fürdőt,ez tény...alapból nem értem minek 3 embernek is akkora hodály,bújócskázni tökéletes:)

2011. ápr. 11. 08:22
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy készülnek arra, hogy kirepültök és a felső szintet kiadják ????XDDDDDDD


Beszéljétek meg, ennyi!

2011. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én belemennék ilyenbe, mert jó dolog a nagycsalád.

Csak a saját anyám közelségét nem tudom elviselni. Tehát ha lesz egy értelmes párom, aki esetleg a szüleivel akar élni, akkor én ezen nem fogok előre problémázni. Ha viszont ki van próbálva és nem működik, akkor igenis le kell lépni...

2011. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Az eredeti fürdő párom szüleinek a szobája mellett van,tehát nem kell szaladgálniuk,nem is nagyon mennek az emeletre.

De van kommunikáció köztünk,csak a szülőkkel nem igazán van.


Költözés után ha hazalátogatunk,akkor is a fürdő (az eredeti) kb 20 másodperc alatt megközelithető.

Tehát a 2 fürdőt csak egy lépcső választja el egymástól.


Jól kijön a szüleivel,de annyira nem hogy ott lakjunk,hisz akkor most is nem nálam lenne állandóan és segitene be a rezsibe hanem én lennék náluk,de nem vagyok,hisz mindig ő jön.

És az én főztöm jobban szereti,nem is vacsizik otthon,hanem én főzzek már,mert az finomabb:) (ez tény)

2011. ápr. 11. 08:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!