Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy korlátozom páromat a motor iránti vágyában?

Figyelt kérdés

Párom motorozni szeretne,jogsit csinálni hozzá,venni egy sportmotort.

De én tiltakozok minden elképzelhető módon.

Rengeteg a motoros baleset,kolléganőm férjének is a napokban volt,ő volt a vétlen,mégis ő sérült meg.

Féltem őt,nem akarok állandóan azon izgulni vajon mikor történne vele valami.

Korlátozom ezzel,ok...de a jó ügy érdekében se oké?


Sok éve együttélő pár női tagja vagyok


2011. ápr. 7. 11:27
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%
Se nem biciklizik,se nem gyalogol,kocsival jár még a wc-re is...Bicikliznie se szabad meg gyalogolni a se,nem akarod véletlenül bezárni egy vitrines szekrénybe amit otthon nézegethetsz,sose gyalogolt még utcán?Nem sátáltatok még kéz a kézbe sose?Úristen paranoiás vagy sajnos...
2011. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

nem miattam nem biciklizik vagy gyalogol,hanem mert lusta...

ez az ő döntése,amig biztonságos,addig nem érdekel


szoktunk kéz a kézben sétálni...kimegyünk kocsival egy parkhoz vagy tópartra,van közelben sok,és ott...

2011. ápr. 7. 12:10
 33/48 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező így kellett volna kezdened h leírsz minden infót. Ne vedd sértésnek a következő sorokat, de te valamilyen szinten paranoiás vagy, olyan dolgokról beszélsz amihez semmitsem értesz. Azért mert egyszer ültél már motoron még nem tudsz semmitsem róluk. A párod pedig valóban papucs ha ezt már évek óta elviseli. Nem fog elhagyni ez miatt, mert már rég megtette volna ha szándékában állna. Szerintem valójában nem is akar motorozni csak látja a tvben h divat és gondolja miért ne lehetne ő is "menő.
2011. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig a motoros csaj. A motoros balesetek nagy részében a felelőtlen száguldozás és a szabályok be nem tartása áll a háttérben. Persze van, amikor a motoros a hibás, de ennek a nagy része is megelőzhető lenne, csak meg kell tanulni, hogyan. Pl. amikor autóban ülsz és egyenes úton haladsz, nem nagyon használod a visszapillantó tükröt. Motornál ez más, meg kell szokni, hogy minden irányt szemmel tarts, így nem érhet váratlan meglepetés, marad időd arra, hogy korrigálj. Tapasztalat.

Az meg, hogy ennyi év tiltás után sem hagyott el... Hát örülj neki, és reménykedj, hogy így marad.

2011. ápr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

Elmesélem, nálunk hogy van, hátha tudsz valamit hasznosítani a dologból.


Párom nagyon szeretne motorozni, B kategóriás jogsival vezet is 50 köbcentis motorokat. Régebben és rutinosabban is csinálja, mint én, aki 29 éves fejjel kezdtem bele a dolgoba, mert régi nagy álmom volt, csak valami mindig közbejött. (Párom a férfi, én vagyok a nő.) Egy év kismotorozás után 30 éves koromban szereztem egy "A korlátos" jogsit, vettem egy 250 köbcentis choppert, és két éve le sem lehet róla vakarni. Párom gyerekkori haverja régi motoros, nagy A-s jogsival és nagymotorokkal nyomja.


Kb. abban az időben jöttünk össze a párommal, mikor motorozni kezdtem, szóval már így ismert meg. És borzasztóan zsenírozza, hogy a haverja is, a barátnője is motorozik, csak pont ő nem. Sajnos azonban ő egy kisebb testi fogyatékkal született, ami miatt nem engedik, hogy motoros jogsit szerezzen. Egy kismotorral még elbír, de nagyobbat nem kéne erőltetnie, hisz egy 80 kilós, 70-es végsebességű kismotorhoz képest már az én 130 kilós, 120-as végsebességű gépemet sem olyan egyszerű lendületből megállítani, vagy hajtani. Szóval ha a párom akarna ilyet vezetni (vagy még nagyobbat), az neki nagyon veszélyes volna.


Rendszeresen visszatérő téma nála, hogy mikor fogják már 125 köbcentire emelni a B-s jogsival vezethető kategóriát, már ki is nézett egy 140-es végsebességő, kétütemű sportmotort. És addig is mindig mondogatja, hogy majd vesz nagy A-s jogsit. Erre én azt mondom, hogy ha megteszi, még aznap följelentem, a 140-es végsebességű sportmotorját meg ökörlánccal fogom a garázsba láncolni, és eldobom a lakat kulcsát. És tudja, hogy komolyan gondolom, mint ahogy azt is, hogy nem kiszúrni akarok vele, hanem az életét féltem (joggal).


Az egészben az a gyönyörű, hogy a hozzáállásom neki egy nagyon jó önigazolás, hogy miért is nem motorozik, mikor még a barátnője meg a haverja is, és ő is szeretne. Mert azért fölfogja, hogy ezt sajnos nem neki találták ki, de ezt nem olyan jó mondani, gondolni. Így aztán az az indoklás, hogy mert a barátnője félti. És ez így mindenkinek jó. :)


N32

2011. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

12:27


igen,valahol párom is örül a tiltásomnak,van kire fogni


félti ő is saját magát,de a vágy megvan...ha anynira akrna,már rég megtehette volna,hisz megvenni bármikor megvehetné,és nem jogsival megy hanem benzinnel...

és tudja hogy maximum veszekednék egy sort,meg elvontatnám,de semmi több (jó,sokaknál ez veri a biztositékot,nála nem verné)

2011. ápr. 7. 12:32
 37/48 anonim ***** válasza:
Ha anynira akarna,már rég megtehette volna,és mitől vagy annyira biztos bene,hogy nem tette még meg,amiről nem tudunk az nem fáj alapon.
2011. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
"nem jogsival megy hanem benzinnel" hát az ilyen felelőtlen emberek tényleg ne motorozzanak.
2011. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:

12:34

mert jobban ismerem mint a tenyerem,nem tud nekem hazudni


illetve előttem nincsenek titkai,én egy személyben vagyok élettárs,bizalmas,barát,meg minden ami elképzelhető:)


más motorára amugysem ülne fel,nincs is motoros haverja,ha vett volna,arról meg tudnék,csak feltűnne ha eltűnne 1-2 millió forint

2011. ápr. 7. 12:39
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
Vicces csaj vagy te tutyimutyi férjjel, aki hamarabb fog elvinni a szívinfarktus, mint egy motorbaleset.
2011. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!