Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy korlátozom páromat a motor iránti vágyában?

Figyelt kérdés

Párom motorozni szeretne,jogsit csinálni hozzá,venni egy sportmotort.

De én tiltakozok minden elképzelhető módon.

Rengeteg a motoros baleset,kolléganőm férjének is a napokban volt,ő volt a vétlen,mégis ő sérült meg.

Féltem őt,nem akarok állandóan azon izgulni vajon mikor történne vele valami.

Korlátozom ezzel,ok...de a jó ügy érdekében se oké?


Sok éve együttélő pár női tagja vagyok


2011. ápr. 7. 11:27
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
71%
Vajon meddig tűri el,hogy korlátozod? OK,hogy félted. De baleset motor nélkül is történhet! Mindentől nem tudod megvédeni.
2011. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
71%
Ennyivel ne engedd utcára mert ráesik egy stukko,amúgy addig korlátozod mig megcsal egy motoros csajjal, tapasztalat és in korlátoztam volt párom egy hobbival kapcsolatban ,öszejött a volt csajával és együtt űzik a hobbit.És tiltás nem ér semmit felnőtt férfi nem a gyereked,kettő mitől jobb ha nem tudsz róla és hazudozni kezd...Magad alatt ásod ezzel a fát.
2011. ápr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Eddig jól viseli,bár minden tavasszal előjön ezzel,de lebeszélem sikeresen.

Most makacsabb kicsit:)


Autóval volt már balesete,totálkáros lett a kocsi,ő kiszált épen egészségesen...motorral lett volna,ott hal meg

2011. ápr. 7. 11:34
 4/48 anonim ***** válasza:
92%

A vágyában úgysem tudod korlátozni :-)


Ha pedig igazából szereted, akkor nem korlátozod (hiszen nem a kutyád vagy a gyereked, hanem a partnered).


Más kérdés, hogy normálisan elmondhatod neki a félelmeidet, és azok talán hatnak rá (ha ő is igazából szeret téged).

2011. ápr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
72%
Az iagzi szeretet nem az hogy a másikat lekötözöm,és eltiprom a személyiségét vágyait,úgye nem gondolod hogy még sose motorozott?
2011. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
62%
Pontosan, baleset autóval, biciklivel, gyalog is történhet, ha motorozni akar szerintem idővel úgyis fog, más kérdés, hogy több nap veszekedés után vagy veszekedés nélkül.
2011. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
66%

Én teljesen megértem, hogy miért teszed. Én is ugyanilyen vagyok. Mindig rászólok a páromra, hogy lassan vezessen és kapcsolja be a biztonsági övet, ha megy valahova.

Korlátozod, de a "jó ügy érdekében" és ez szerintem nem baj. Örülnie kellene, hogy van valaki aki félti és aggódik érte. Talán most rossz neki, hogy nem akarod, hogy motorozzon, de ha egy baleset miatt kerekes székbe kerülne, az sokkal rosszabb lenne.

2011. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
79%

Mit jelent az, hogy minden elképzelhető módon tiltakozol?


Mondjuk elmondod neki a félelmeidet, ő meg látja rajtad, ha halálra izgulnád magad, mikor motorozik, ezért a rád való tekintettel magától letesz róla. Ez rendben van. :)


Csak ne próbáld érzelmileg zsarolni, hogy ha motorra ül, elhagyod, öngyilkos leszel, idegosztályra kerülsz stb., mert rövid távon lehet, hogy ez hatékony lesz, de végül biztos, hogy megbosszulja magát a dolog.


Hogy hol a határ, azt neked kell tudnod.

2011. ápr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
76%

Nehéz kérdés ez. Értem, hogy féltésből, szeretetből teszed, de felnőtt ember, aki esetleg nehezen tűri a korlátozást. Ez néha visszaüt.

Én itt is a kompromisszumokban hiszek, nálunk bevált. Igaz, nálunk fordítva van az egész. Nő létemre én motorozok, a férjem föl nem ülne ilyesmire. Picit az is más, hogy a sportmotorokat én is kerülöm, chopperem van.

Vannak szabályok: akármilyen meleg van, nem indulhatok el védőruha nélkül, pedig a potektoros marhabőr elég meleg. Ha elkap a rossz idő, megállok, kivárom, amíg eláll az eső. Betartom a sebességhatárokat, mert "nézni akarom a tájat, nem beleépülni" Hosszú útra, pl. motorostalálkozó, úgy megyünk, hogy apa a gyerekekkel autóval jön utánam. Sisakba szerelt kihangosítót használok, hogy ne aggódjon, mert nem veszem fel a telefont. Bárhová megyek, időnként bejelentkezek. És nagyon-nagyon ügyelek a biztonságomra.

Nem mondom, hogy könnyen szokta meg, de megszokta.

2011. ápr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen megértelek. Oké, donorok is kellenek a világnak, de ne az én párom legyen az. Egy barátunk néhány éve halt meg motorbalesetben. Mondta is a felesége, amikor beállított a hatalmas motorral, hogy az lesz a koporsója. Sajnos így is lett.
2011. ápr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!