Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy korlátozom páromat a motor iránti vágyában?

Figyelt kérdés

Párom motorozni szeretne,jogsit csinálni hozzá,venni egy sportmotort.

De én tiltakozok minden elképzelhető módon.

Rengeteg a motoros baleset,kolléganőm férjének is a napokban volt,ő volt a vétlen,mégis ő sérült meg.

Féltem őt,nem akarok állandóan azon izgulni vajon mikor történne vele valami.

Korlátozom ezzel,ok...de a jó ügy érdekében se oké?


Sok éve együttélő pár női tagja vagyok


2011. ápr. 7. 11:27
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:

"Az iagzi szeretet nem az hogy a másikat lekötözöm,és eltiprom a személyiségét vágyait,úgye nem gondolod hogy még sose motorozott?"


tizenévesen motorozott utoljára,esett is,máig meg van a nyoma


szerencsére megérti a félelmeimet...de pasiból van,azért minden tavasszal előhozza a dolgot:)


nem veszekszünk napokig,párnaponta megemliti,én megmondom,hogy nem,és kész:)


nem papucs,de ebben még eddig mindig engedett

2011. ápr. 7. 11:43
 12/48 anonim ***** válasza:
24%
Eléggé papucs lehet a párod ha ezt így tűri. Már ne haragudj de ha férfi lenne kiröhögne, a sarkára állna és motorral távozna. Az exem nekem is próbálkozott ilyennel h ne motorozz, ne autóversenyezz, mert az milyen veszélyes stb. Persze legyek helyből könyvtáros és sose menjek ki az utcára mert úgy nyugodtabb a kicsi szivecskéje. Nem ez miatt lett vége a kapcsolatunknak, de közrejátszott ez is benne, hogy nemtudta elfogadni a dolgaimat. Ha igazán szeretsz valakit akkor úgy fogadod el ahogy van, minden hülyeségével együtt. Hiszen a párod nem a tulajdonod.
2011. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 A kérdező kommentje:

11:39

nem zsarolom érzelmileg,nem vagyok az a fajta

észérvekkel győzöm meg...illetve keresek a motorozás helyett olyan elfoglaltságot ami "kárpótolja"


11:40

ez az...

első halottat motorosbalesetben láttam,én értem oda először a balesethez,ketészakadva feküdt a földön és az árokban a srác...nem akarom érezni azt amit a szülei,barűátnője érezhetett


11:44

nem papucs valaki attól hogy belátja a korlátait...

és enged az aggódó párjának...

2011. ápr. 7. 11:47
 14/48 anonim ***** válasza:
79%

Én megértem. Magam is nagyon szeretnék motorozni lány létemre, és a párom tiltakozik.

Rendben van, hogy bárhol érheti az embert baleset, de legyünk őszinték - a motorral kihívja maga ellen a sorsot.

Szerintem ez nem lekötözés. Ha egy kötélen szeretne végigsétálni két tízemeletes között, akkor nyilván mindenki egyetértene abban, hogy ha szereted, ne engedd fel. Mert plusz rizikó.

A motor is plusz rizikó, ha nem is akkora. De azért elég nagy ahhoz, hogy az ember joggal tiltakozzon ellene.

2011. ápr. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

A motoros csaj vagyok, aki már írt neked.

Lehet, hogy most még le tudod beszélni, de később ebből komoly konfliktusaitok lehetnek. A másik az, ha átformálsz egy embert, már nem az marad, akibe beleszerettél, hanem a te képmásod.

Tény, hogy a motorozás veszélyes üzem, de egyrészt máshol is érhet baleset, másrészt ezt is lehet ésszel csinálni. Inkább a sportmotorról próbáld csak lebeszélni, mert az tényleg kívánja asebességet, de egy túramotor, vagy chopper egészen más.

Még egy tipp. Tanulj meg te is motorozni. Rájössz, hogy annyira nem is gáz, ráadásul ő is lassabb lesz, ha ott vagy mögötte.

2011. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
47%

Én megmondom,hogy nem,és kész.

Drágám igy kezdődik a sárkányos dolog,aztán azon kapod magad hogy elveszítetted,nekem párom azt mondaná valamire amit én szeretek csinálni hogy nem és kész,kitenném az éltemből.Amúgy nálunk könnyű,mert mindketten szoktunk motorozni nem bírjuk az ingerszegény életet.Nem csak a motor veszélyes ám,a ki nem ért hozzá és csak divatból motorozik ,száguldozik annak az, de aki béna annak az kocsi olló villa kés is veszélyes a kezébe.

2011. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
27%

Keresek a motorozás helyett olyan elfoglaltságot ami "kárpótolja"

Jaj szegény férfi,sirva futnék előled,meg is cumiztataod néha a kiscsecsemődet?

2011. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

11:49

ugy ismertem meg hogy nem motorozott,tehát nem fogok kiszeretni belőle mert ezentúl se motorozik

és hogy én tanuljak meg motorozni..soha..ültem már motoron,soha többé nem fogok


évek óta mindig le tudom beszéléni,nem fog emiatt ehagyni,ez tény

2011. ápr. 7. 11:56
 19/48 anonim ***** válasza:
75%

Az én párom is majd meghal az autókért, motorokért.Elkell fogadnod hogy mit szeretne, mert egyszer azt mondja hogy elég. Attól függetlenül hogy igen veszélyes a motorozás , nagyon is jó. én ha a te helyedben lennék, együtt mennék vele tanfolyamra, és én is motoroznék, kérnék motort.

Amúgy motoroztál már? Ha nem, érdemes kipróbálnod.

Megtiltani úgysem tudod.

2011. ápr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Én is megértem, hogy félted, különösen, ha valaki idősebb korban kezd neki, általában sajnos nem tanulja meg elég jól. De az a helyzet, hogy a biciklis baleset is ugyanolyan veszélyes, és igazából gyalogosból ütnek el a legtöbbet arányaiban.

Szóval ha úgy érzed tiltakozz őszintén, de én nem "tiltanám meg" egyrészt mert sokkal veszélyesebb ha a haverja motorjával motorozik jogsi meg ruha nélkül, másrészt mert általában azt tartjuk veszélyesnek amit nem ismerünk, aki nem motorozik az a motorozást, aki nem siel az a sielést (pedig pl. focizás közben is többen sérülnek meg mint síbalesetben) stb., szóval értem az őszinte jó szándékot, de túlzásnak tartom.

2011. ápr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!