Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eladnád azért a tested, hogy...

Eladnád azért a tested, hogy a kisgyermekednek, akit egyedül nevelsz, enni adj?

Figyelt kérdés
3 hónapja menesztettek a cégtől, ahol dolgoztam. Felsőfokú végzettségem van, de sehol nem találok munkát. Nagyon kétségbe vagyok esve. A tartalékainkat feléltük.
2011. ápr. 6. 23:46
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
75%

Olyan könnyet tudtok beszélni, h nyavalyog a kérdező,meg h valami munkát csak lehet találni... Szerintetek nem az lenne egy első egy anyának, aki a gyerekét szeretné etetni, h elvállalja ami van? Én anyám fél év után talált protekcióval melót, addig semmi nem volt neki. Segítséget kért, segítsetek.


Önkormányzattól tudsz segélyt kérni.

2011. ápr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
46%

Én már évek óta árulom a testem, sajnos a kutyának sem kell.


F/40

2011. ápr. 7. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nagyon-nagyon a legutolsó lehetőségnek kell lennie, egész életre megbélyegeznéd magad vele, ha mások nem tudják, akkor is neked kell magaddal együtt élned.


Munkaügyi központban jártál már? Azt hiszem ha 180 nap biztosítási viszonyod volt az elmúlt két évben, akkor már jár munkanélküli vagy álláskeresési támogatás. Ezen kívül ugyebár a GYES, családi pótlék, és talán árvasági is, ezen kívül próbálj az önkormányzatnál kijárni magadnál valami támogatást! Akármit! Add elő nekik a helyzetedet, általában jó szándékú, családos anyák ülnek odabent, és ha van valami, amit tehetsz, segíteni fognak!

Ha nem találnál melót, a munkaügyi központ biztosíthat számodra átképzést, aminek az ideje alatt fizetik az utazási költségedet és kb. minimálbérrel megegyező összeget is kapsz, mint keresetpótló támogatás. Ennek is utána járhatnál..

Keress fel egy anyaotthont, vagy a saját vagy a férjed családját! Ha nem hajlandók segíteni rajtad, még akkor is jobb, hogy megpróbáltad! Ne legyél túl büszke hozzá, a gyerekedről van szó, és mellesleg ennél sokkal de sokkal megalázóbb, ha magadat kellene eladnod!

Ha munkát keresnél, simán tagadd le a képesítésed! Rengeted helyre azért nem veszik fel az embert, mert túlképzett, diplomás alapfizetést kellene adni neki, de ő nem hajlandó többet fizetni bruttó 100-nál egy lángossütőnek például. Soha nem derül ki, hogy neked van magasabb képesítésed.. Ameddig nem találsz a diplomádhoz illő munkát, addig viszont be kell érned kevesebbel.

Talpra fogsz állni, ne ess rögtön kétségbe! Azért annyit megírhatnál, mi az, amit ezek közül végigpróbáltál már..

Még egyáltalán nincs veszve minden, ne add fel!

2011. ápr. 7. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem ! Légyszi ne csináld ! Értem, hogy a gyerek miatt, de épp ő miatta ne tedd ! Megtudja, szégyellhet érte később ki tudja.

Kell, hogy legyen másik megoldás. Én megpróbálnám felkeresni az apa családját. Tudod lehet, azért nem keresnek, mert emlékeztetitek őket a fiukra. De ezen nekik is túl kellene esniük. Az ő vérük a kisfiú, hátha valahogy tudnának segíteni.

A Tescóban beszéltél a főnökkel, vagy csak látod a kasszásokat, hogy fiatalok ? Beszélni kell ilyen esetben a megfelelő személlyel, hogy esélyed legyen.

Anyaotthonokat nem tudom hogy működnek, de még az is jobb, minden jobb ennél. Kérdezz hivatalos szerveket, hogy hova tudnál segítségért menni. Azt pedig fogadd el, hogy a gyereknek kevesebbet tudsz adni, de a lényeg, a szeretet, és hogy együtt vagytok meg tudd adni neki. Akár segély, otthon, akármi segítség jobb annál, mint hogy ezt csináld. A gyereked addig a nagyiéknál hagynád, de meg kell keresd őket. Ha egyébként minden rendben van veled, akkor büszkeséget letenni most egy időre, és hajrá vesztenivalód már nem nagyon van mi, csak a tested, tisztességed.

2011. ápr. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
72%

nem értelek?

kb 12000 a családi

kb. 25000 a gyes

van még az árvasági

és ha eddig dolgoztál, akkor lehet jár a munkanélküli is


ez így együtt nem olyan kevés pénz...+ kérhetsz rendkívüli gyermeknevelési támogatást az önkormányzattól

2011. ápr. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
90%
Felsőfokú végzettséghez gondolom nyelvtudás is társul. Qrválkodás helyett inkább azon gondolkodnék, hogy külföldre költözzek és hagyjam a csudába abszurdisztán-agyarországot.
2011. ápr. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
100%
Azért valamit el tetszik hallgatni, mert amit az egyik illető felsorolt, hogy egyedülálló egy családos nő milyen és mennyi támogatásra lehet jogosult és még plusz a rezsi támogatás is hát annyival nagyon sokan nem rendelkezünk !Akkor viszont nincs bejelentkezve sehol a lakást jogcím nélkül használja és az is elképzelhető hogy nem voltak férjnél.Bocsánatot kérek, hogy ennyi mindennel megvádolom de ha ön egy diplomás ember tisztában kellene lennie jogviszonyával és nem arra gondolni,hogy prosti szakmára váltson. Ezért mondom azt, hogy itt valami nem stimmel.
2011. ápr. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobban jársz, ha külföldre költözöl, én már egy fél éve kint vagyok hasonló okokból, bár gyerekem nincs, csak magamat nem tudtam eltartani otthon havi 70000 forintból, amiből lejött havi 40 az albérletre és 20 a rezsire. Sokkal hamarabb fogsz normális munkát találni, és még a minimálbér is olyan, amiből normálisan meg lehet élni, félre is tudsz tenni és nem az van, hogy számolgatni kell, hogy kijöjj a hónap végéig. Otthon lehúznak mindenhol, ha találsz is munkát, mindent megtesznek, hogy a lehető legkevesebbet kelljen neked fizetniük (lásd egyik válaszolót, aki azt javasolta, hogy titkold a diplomát, ez sajnos tényleg így működik). Ha ez így megy tovább, néhány évtizeden belül Magyarországon senki nem marad.

Külföldön szerintem még a prostikat is jobban megfizetik :D De ha kiköltöztök, nem is lesz rá szükség, hogy áruld a tested.

2011. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
62%
soha! ez az amit soha senkiért és semmiért nem tudnék megtenni! akkor sem ha 5 gyerekem lenne és éheznének....
2011. ápr. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
82%
Itt pár ember azért nagyon el van tévedve. Az önkormányzatok nem osztogatják úgy a segélyeket, mint azt sokan hiszik. Éppen így ők is összeszámolják, hogy Gyes, meg munkanélküli meg árvasági, és ez sajnos már megüti azt a szintet, aminél még adhatnak lóvét. Munkát senki sem segít keresni, és sajnos sok helyen ha odamész, elküldenek, mert van kisebb végzettségű, akinek kiadják a munkát. tapasztalat, nekem is felsőfokú végzettségem van, és vagy diákokat keresnek, vagy kisebb képzettségű embereket az egyszerűbb munkára. Szóval nincs könnyű helyzetben szegény kérdező. Én a gyerekemért bármit megtennék, de ez az utolsó lenne, amit csinálnék. Előtte minden mást megpróbálnék, pl az apa családját én is megkeresném.
2011. ápr. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!