Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezért tényleg én lennék a hibás?

Ezért tényleg én lennék a hibás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az a helyzet,hogy én eléggé öntörvényű vagyok.Mindig azt csinálom,amit szeretnék,és nem azt,amit elvárnak töllem.Ez a baj. Nekem nincs nagy családom,de akik vannak,azokat a szüleim és a tesom kivételével nem igazán szeretem.A nagyszüleim és a nagynénik állandóan azt halytogatták hogy ilyen meg olyan rossz vagyok, ez meg az mennyivel szebb,jobb,okosabb mint én. Ezek máig bennem vannak,és pont ezért ma már nem is tartom velük a kapcsolatot. Szüleimtől persze megkapom,hogy milyen dolog ez,de úgy vagyok vele,ha nem érzem jól magam a körükbe és ők se szeretnek engem,akkor minek menjek hozzájuk. Szerintetek szüleimnek igazuk van? Velük is mindig csúnyán bántak! Köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 2. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Én teljességgel megértelek. Szerintem sem kötelező a rokonsággal tartani a kapcsolatot... ha azok nem szeretenek, akkor minek kínozd magad? Csak a mazochisták csinálják ezt. Ne törődj velük, hacsak nem követtél el tényleg valami nagyon durvát, amiért így viselkednek veled, nem te vagy a hibás. Ha te mindent megpróbáltál azért, hogy kedveljenek és ne legyenek bunkók, akkor hagyd őket lógva.
2011. ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát... egy 6-7 éves gyerek nem tud szerintem olyan durva dolgot elkövetni :) Mindig udvarias,jól nevelt,jó tanuló voltam. Egyszerűen csak nekik nem voltam elég jó.
2011. ápr. 2. 10:28
 3/12 anonim ***** válasza:

mivel a nagyszüleivel senkinek nincs közel sem hasonló kapcsolata, mint a szüleivel, a legeslegtöbben kizárólag tiszteletből látogatják őket, esetleg segítik, mert mégiscsak felnevelték a szüleit, akik gondoskodtak őróla.


ez a kapcsolat általában szereteten alapul, de leginkább tiszteletről szól, mert mégiscsak rokon és ha majd megfigyeled az életben, hamarabb számíthatsz egy rokonra, mint bárki bárki másra az életben (a saját gyerekkori barátok, a saját szerelmünk simán átvághat, meg is teszik, egy rokon elvileg soha, de soha)

a rokonság jelent egyfajta feltétlen odaadást, segítséget, egy bizalmi kört. elvileg. kivételek persze vannak akik kihasználják pl a saját rokonaikat, van akik meg is ölik...hallani sokmindent - ezektől most eltekintek.

2011. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%
kivételes eset vagyok, mert én meg a nagyszüleimet tartom előbbrébb, mint a szüleimet, és nem vagyok képes megérteni, hogy a nagyszülőket miért nem szeretik.....
2011. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
"simán átvághat, meg is teszik, egy rokon elvileg soha, de soha" Óóó dehogynem... Az szerencsés helyzet, hogy a te rokonaid ilyenek, de nem mindenki ilyen mázlista.
2011. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

elvileg(!) a rokoni kapcsolat ezt lenne köteles képviselni....


amit adsz, azt kapsz


ha te nem tartod a kapcsit, semmibe veszed a nagyit, ezt tanulja el tőled a gyereked, aki a te anyudat fogja semmibe venni, és az unokád meg majd téged


a nevelés száll generációról generációra, ezért lenne fontos ápolni a kapcsolatokat, mert ha rokonaid hanyagolod, előfordulhat senkid nem lesz, amikor bajban vagy

2011. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Élj elvárások nélkül és ne akarj megfelelni mások elvárásainak. Bármit tehetsz, ha nem ártasz vele.

Az olyan kapcsolatot pedig nem kell ápolni, ahol megalázva érzi magát az ember.

2011. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Értem én,de az nem számít,hogy a nagyi hogy bánik az unokáival? Nem fényezni akarom magam,de én tényleg nem voltam rossz gyerek. Anyu mesélte,hogy mikor várandós lett velem,azt kapta az anyjától,hogy minek ez a gyerek? -megjegyzem,anya férjnél volt,és megvolt már a tesom is. Na ez akkor milyen dolog?
2011. ápr. 2. 10:44
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Még hogy egy rokon nem vághat át? Tudnék neked mesélni. A saját rokonaimra nem számithatok sohasem, pedig én mindig ott voltam nekik. Egy vadidegen előbb segit, mint egy úgynevezett rokon.
2011. ápr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
3%

1. Ha olyan jó tanuló lennél, akkor nem írnál ilyeneket, hogy: TÖLLEM, TESOM, HALYTOGATTÁK, KÖRÜKBE (körükben helyett)...

2. Ha egy akaratos, hisztis kis fruska vagy, akkor ne csodálkozz, hogy utálnak. Gondolkozzál már el a viselkedéseden, ne legyél ennyire elszállva magadtól!

2011. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!