Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bocsánatot kérjek vagy tényleg...

Bocsánatot kérjek vagy tényleg nekem volt igazam?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel meglátogatott a nővérem.Akkor nyomtattam ki a babakelengye listámat és megkérdezte,hogy elolvashatja-e.

Én mondtam,hogy persze,hiszen neki már van egy 2 éves kisfia,tudja az ilyen dolgokat.

Miután végigolvasta,elkezdte fikázni,hogy én menni felesleges dolgot akarok venni,meg hogy minek kell nekem mindenből ennyire drága(de ezt olyan okoskodó hangsúllyal).Én mondtam neki,hogy nem pénzügyi tanácsokat kértem tőle és hogyha ilyen okos,akkor menjen el dolgozni.Erre megsértődött és elment anyához,aki persze mindenben egyet értett vele.


2011. ápr. 1. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

Pfff...


Nővérednek több tapasztalata van, még akkor is ha nem tetszett a mód ahogy elmondta jót akart, te meg cserébe mit is csináltál?


Az én olvasatomban a kioktató hangsúly az amit felróhatsz neki ha nagyon akarod, de amúgy egyáltalán nincs igazad.

2011. ápr. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Lehet,hogy félreértetted,nem akart rosszat,csak te voltál érzékeny.Beszéljétek meg és ha akkor is úgy látod,hogy neki volt,van igaza,akkor kérj bocsánatot.De szerintem jót akart,hisz ő már tudja ezeket a dolgokat.
2011. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Már miért menne el dolgozni,gyesen van még nem???És Te dolgozol??? Lehet ám hogy a nővéred tudja mit beszél,neki már van egy gyereke.Szerintem meg Neked nem volt igazad,úgyhogy kérjél elnézés Tőle.Ahhoz,meg hogy dolgozik e vagy sem,Neked nem sok közöd van.
2011. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%
A stílusát te ismered,de a babakelengyés dolgok 60-70% valóban felesleges,persze az elsőnél én is megvettem mindent...
2011. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%
hallgass rá, mivel 2 gyereke van lehet, jobban tudja, mi kell és mi nem
2011. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%
Én neked adok igazat.Neked kell eldöntened,hogy mit szeretnél venni a Babádnak,és ha megteheted miért ne? Első babánál általában mindenki megvesz rengeteg felesleges dolgot,de kit izgat? A lényeg,hogy a babának jó legyen és meglegyen mindene :)
2011. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem 2 gyereke van,hanem 2 éves kisfia.Olvasd már el jobban a kérdést!
2011. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Biztos a hangsúllyal volt a baj, mert az, hogy az mondja, hogy ez meg ez szerinte felesleges, meg drágának tartja, az önmagában nem lenne gond. Mondd meg neki, hogy nem esett jól, hogy kioktató hangnemben beszélt, te meg kérj tőle bocsánatot azért, mert elküldted melegebb éghajlatra (dolgozni).
2011. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 rebuska1201 válasza:
14%
pff... abszolút neked van igazad a nővéred és az anyád elmehet a sunyiba.. semmi közük hozzá, hogy mit és mennyiért vásárolsz. anyád meg egy kedvenckés, ga azt mondja hogy igaza van..szánalmas..
2011. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Én is a kérdezővel értek egyet. Attól, hogy a nővér tapasztaltabb annak most is semmi köze semmihez, mivel csak egy listát olvasott el, sőt a kérdező még tanácsot sem kért tőle. Ja, hogy a nővérnek drágák a listán szereplő dolgok? Na és? Azaz ő dolga, gondolom a kérdezőnek nem drága, vagy majd mérlegel még később, hogy hogy is lesz. :) Hülyeség mondogatni, hogy tapasztaltabb, mert itt most semmi szükség nem volt a tapasztalatára.

Meg attól, hogy a nővérnek valami felesleges attól, még a kérdezőnek fontos lehet, és nem kell kioktatni egyből, hogy ez drága az drága...

A lényeg, hogy neked adok igazat, ne kérj bocsánatot, teljesen felesleges. A nővéred meg mondhatta volna azt is, hogy jó a lista, az, hogy neki drágák a rajta lévő dolgok az az ő egyéni szociális problémája, amire a kutya nem kíváncsi.

2011. ápr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!