Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugy erzem, nem fogom birni....

Ugy erzem, nem fogom birni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy gyari munkaskent dolgoztam a munkahelyemen, kozben kommunikaciot tanulok, iden nyaron vegzek. Mar nem vagyok munkas, hetfotol az irodan dolgozok, de eddig meg sohasem dolgoztam a szakmaban, es most teljesen el vagyok veszve... Ha adnak nehany dossziet, hogy szedjem az aktakat idorendi sorrendbe, irjak be nehany dolgot a regiszterbe, szoval amiket barki el tud vegezni, akkor azokat megcsinalom, ha elvegeztem, akkor csak nezem a monitort kattingatok, unatkozom. A tobbiek el vannak havazva, senkinek sincs ideje velem foglalkozni, magyarazni, hogy ez vagy amaz mi, mire kell, tulajdonkeppen mi is a teendom, satobbi, es olyan szavakat hasznalnak, amiket en nem tudok hova tenni, tulajdonkeppen sokszor nem is ertem, hogy mirol beszelnek... Szoval butanak es elveszettnek erzem magam, ma is ramjott egy sirogorcs, alig tudtam visszafojtani... Mit tehetnek? Ugy erzem, sohasem tanulom meg az ottani dolgokat, elmenni nem szeretnek, mert nem talalnek uj munkahelyet...
2011. ápr. 1. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokkszor van így, majd elmondják a dolgokat ha lesz idejük, de az beletelik jó néhány hétbe, vagy hónapba. Egyébként ismerős érzés a legrosszabb amikor nem mondják meg mit is várnak el, mi lenne a feladat amit meg kell csinálni, de ha nincs meg jól lecsesznek. De jó esetben ez azért nem így van és idővel bele fogsz jönni a dolgokba. Mindig kérdezz ha valamit nem értesz, persze ha éppen van fél percük akkor is ha úgy érzed idegesíti őket.
2011. ápr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
jobban jarsz ,ha visszamesz gyarba. nem ciki,valaki munksnak szuletett;
2011. ápr. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elso: tenyleg ugy van neha, hogy ugy gondolom, idegesitenem oket azzal, ha kerdezek, amikor ok azt saem tudjak, hol all a fejuk, ezert inkabb hallgatok...

Masodik: nem szulettem munkasnak, elvegre nem azert tanultam, hanem azert dolgoztam munkaskent, hogy tanulhassak... Csak hat ez egy kicsit gyors valtas volt...

2011. ápr. 1. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismét első vagyok:

Nem idegesíted őket igazán, azért idegesek mert túl sok a dolguk. Én mindkét oldalon voltam már, amikor ilyen elveszetnek éreztem magam és amikor valaki folyton "nyaggatott" engem hogy ezt hogy kell, az micsoda stb. de egyáltalán nem haragudtam rá, neki is azt mondtam inkább mindent kérdezzen meg akár többször is ha nem biztos a dolgában, csak amikor nagyon nagy a hajtás nehéz közben még betanítani is valakit.

Tudom, hogy most ki vagy akadva, de fel a fejjel, ha odafigyelsz biztosan menni fog.

Az ismeretlen szavakra is kérdezz rá nyugodtan, ezek általában nem hétköznapi szavak, hanem elég speckók csak azok tudják akik ott dolgoznak.

2011. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi szepen a biztatast, nagyon remlem, hogy menni fog... A mai nap szerzett nekem egy jo kis fejfajast, de remelem, a hetfo majd konnyebben indul. :)
2011. ápr. 1. 16:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Ritka jó munkahely a mai világban! Leginkább úgy szokott történni, hogy valaki odaül az új mellé, elhadarja, hogy ettől kezdve mit kell csinálnia, esetleg 1-2 ügyiraton meg is mutatja, azután magára hagyják, hadd szenvedjen!


1. Ha elvégezted, amit kiadtak, nézd át alaposan, nincs-e benne valami hiba!

2. Szólj az illetőnek, hogy "készen vagyok", most mit kell csinálnom? (Lehet, hogy ezt várják!)

3. Ha azt mondják, most egyelőre nincs más, kérdezd meg: valamiben tudok esetleg segíteni nektek?

Ha erre is nemleges választ kapsz:

- ha kaptál részletes munkaköri leírást, olvasd át alaposan, próbáld meg azt az egy-két ügyiratot fejben hozzárendelni a munkaköri leírásod egy-egy pontjához, talán tisztul a kép azzal kapcsolatban, hogy mit is csináltál

- olvasd át apróra az ügyiratot, és próbáld meg a benne levő dolgokat "beazonosítani" a legutóbbi tanulmányaid során tanultakhoz

- ha a számítógépben, amit kaptál (azt írod, csak kattintgatsz) van olyan program, ami a munkával kapcsolatos, ismerkedj vele, nézegesd milyen adatok, műveletek, stb. van benne

- ha van rajta internet és valami olyan szót, kifejezést hallasz, olvasol ügyiratban, amiről nem tudod, mit jelent, próbálj rákeresni a net-en.


Ne aggódj, ki fog símulni minden, azért ma már nem vesznek fel senkit, hogy egész nap ott üljön, és csak a fizetésért menjen be. Hamarosan ki sem fogsz látni a munkából!

2011. ápr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nagyon remelem, hogy igazad lesz :)
2011. ápr. 1. 20:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!