Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korodra/korotokra...

Hány éves korodra/korotokra tervezed/tervezitek az első gyereket?

Figyelt kérdés
vagy hány évesek voltaktok amikor született?
2011. márc. 30. 18:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%

Én is 24 vagyok, de most fejezem be a sulit, kapcsolattal sehogy sem állok, szóval először is a saját életteremet szeretném megteremteni és mivel a gyereket nem mások kedvéért és véleménye szerint szülném, ezért ha csak mondjuk 33 évesen jön össze, akkor. De legalább dolgoztam, karriert építettem és megfelelő körülményeket teremtettem, attól még, hogy 40-50éves leszek, meg nem kell elhanyagolt nagymaminak kinéznem.

Terveim szerint sem nagyon akarok 30-nál előbb gyereket.

2011. márc. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

én 30-35 előtt semmiképp sem tervezek gyereket, mert csak akkor "jöhet" a baba, ha már saját ház van, és pénzben meg engedhetjük magunknak (lehet több is lesz mint a 35(?))

Még 40 éves korig bevállalnánk 2 gyereket. (vagy 2 vagy egy sem kéne, az egykéknek mindig sokkal rosszabb, szerencsére én nem vagyok az de több olyan embert is ismerek akinek nincs testvére és jobb az ha 2en vannak (legalább).) persze van előnye annak is ha egy gyerek van, de nem olyan jó az neki

2011. márc. 30. 19:20
 33/62 A kérdező kommentje:
írjatok még :)
2011. márc. 30. 19:22
 34/62 anonim ***** válasza:
61%
Az elsőt 22 évesen szerettem volna megszülni (a férjem 24 volt ekkor), ez össze is jött. De persze milyen Murphy, nem egy babát kaptunk, hanem 3-at. Úgyhogy mi úgy döntöttünk, lehúzzuk a rolót. :-) Most már óvodások, sokkal könnyebb a dolog, de az elején nagyon megszenvedtünk. Nem volt nagyszülő, testvér, stb. aki segítsen (akár csak 1-1 óra gyerekfelügyelettel), így igen bonyolult volt a dolog. Mindenesetre nem bántuk meg.
2011. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
64%
Én vagyok a 24 éves kismama, és a rosszindulatúnak üzenem, hogy a férjem nem tervez itt hagyni, nincs hitelünk, güriztünk azért, amink van, és felelősen vállaltunk egy új életet magunk közé. Ne általánosíts, kérlek.
2011. márc. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
67%

19:09! Neked meg mi a bajod a huszonéves anyukákkal? Nem 14-17 évesekröl van szó. Esetleg olyan korban ilyen elöfordul igen. Csak halkan megsúgom, hogy 30-40 évesen is otthagyhat bárkit a párja, lehet munkanélküli, sorolhatnám. Édesanyám is így járt, pedig ö 33 évesen szült engem, húgomat 36-ban. Szóval nem kell itt a rosszindulat...


23 voltam, most 7 hónapos a lányom. Férjem szeretne már most másikat, de én évekig még nem szeretnék. Maximum 1 lesz még, ki tudja mikor.

2011. márc. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:
köszi
2011. márc. 30. 20:02
 38/62 anonim ***** válasza:
61%

Én vagyok a 24 éves kismama, és a rosszindulatúnak üzenem, hogy a férjem nem tervez itt hagyni, nincs hitelünk, güriztünk azért, amink van, és felelősen vállaltunk egy új életet magunk közé. Ne általánosíts, kérlek.


Nem rosszindulatból írom ezt és nem is azért, mert az életedben vájkálni akarok, de azt nem hiszem el, hogy te meg a párod huszonéves korotokra önerőből güriztétek össze a lakásravalót. Ne haragudj, de nektek szerencsétek volt, az pedig nem ugyanaz, mint saját erőből előteremteni valamit és ezt "megkoronázni" a gyerekvállalással.

2011. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
63%

Én 34 évesen szültem az elsőt, többet most nem is tervezünk, de még bármi lehet...

Előtte nem szerettem volna, és nem karrierizmusból. Egyszerűen akkor lettem érett az anyaságra, arra, hogy egy életre elkötelezzem magam.

2011. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
0%
30 alatt mindenképp. 30 felett pedig semmiképp, szóval kb. 25, ha jól számolom 25 évesen ha lesz egy gyerekem akkor GYED-em is lesz.
2011. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!