Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megváltozik...

Szerintetek megváltozik valamikor a barátom? Vagy hathatnék rá valahogy?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve vagyunk együtt, nagyon rendes srác, igazán szeret engem. Mégis, ahogy minél többet leszek együtt vele, egyre inkább zavar benne egy bizonyos dolog.

24 éves, de egy szakmája nincs... középiskola után elkezdte az egyetemet, de még mindig ott tart, hogy 2 éve van a diplomáig (már ez a többedik suli neki), nemrég váltott szakot, mert 5 év alatt sem sikerült neki a régin az alapképzés (erre is én szedtem rá, mert 5 év alatt ő nem jött rá, hogy így nem megy, félévente 5-10 kreditekkel). Dolgozni ezalatt az évek alatt talán egy nyáron ment el, amúgy abból él, amit még a szülei adogatnak neki, dehát az édes kevés, igazából nulla. Nem is értem, hogy hagyhatták ezt, hogy idáig fajuljanak a dolgok. Egy normális ennyi idős srácnak már munkahelye van, saját fizetése, saját kocsi...stb. Nem beszélve az önállóságról, a felelősségtudatról, amik hiányoznak nála. Sokszor még mindig kimerik neki az ebédet, az apjuk csinálja a vacsorát meg hasonlók.

Én egy kissé önző módjára viselkedem, mivel magamat féltem, nem akarok egy olyan ember mellet leragadni, aki ennyire tutyimutyi, én határozott, céltudatos férfira vágyom, mivel én is annak tartom magam, ha valamit el akarok érni, azért teszek is, nem várom, hogy a sült galamb a számba repüljön. Azonban nagyon kevés ilyen srác van ebben a korosztályban is, a fiatalabbak közt pláne. De rosszul érzem magam, mikor azért is a szüleinek kell könyörögni, mert az én szüleim elvitték a kocsinkat, és csak ők maradtak segítségként, ha valahova menni kell (hozzáteszem, mindent sajnálnak tőlünk a szülei). Nem szeretnék egész nyáron az miatt itthon ülni, mert a pasim ennyi idős fejjel még iskolás, dolgozni meg lusta. Én imádok utazgatni, mászkálni a környéken, kocsikázni, ne kelljen verőfényes napsütésben itthon ülnöm emiatt.

Egyébként én is egyetemista vagyok, de eddig jól megy minden, teszek is érte, és nyáron is mindenképp el akarok menni dolgozni. Ez annyit tesz, hogy elmegyek és kész... a barátomnál ugyanez annyit tesz, hogy egész nyáron nézegeti az állásbörzét és ül a seggén otthon a gép előtt, várva anyucitól a zsebpénzt és siránkozik, hogy nincs neki megfelelő munka. Leragadt 16-7 éves szinten. Ja, és hogy még egy apróságot említsek... egyszer finoman utaltam rá, hogy eljárhatna kondiba. Erre egyszer nekiállt otthon edzeni, azóta sem csinált semmit, csak várja, hátha a levegőtől megizmosodik.

Szó mi szó, nagyon tartok tőle, hogy sosem fog megváltozni, elfecsérli az egész életét butaságokra és attól félek leginkább, hogy magával ránt. Legfőképp az iskolás-munkás dolog bosszant. A volt barátom középiskola mellett minden nap dolgozott, saját kocsija volt 20 évesen, és az anyjától soha egy fillért nem várt. Őt tudtam tisztelni. Semmi gond nem lenne a mostanival sem, csak valahogy 24 éves létére felnőtt férfit kellene már belőle faragni. Nem tudom, mit tehetnék. Tudom, hogy a szülei a hibásak, de nem tudok velük beszélni erről, az apja múltkor annyival lerendezte, hogy "gyenge lelkű gyerek". Ők bizonyára annak örülnének, ha otthon maradna velük életük végéig. De én ezt nem hagyhatom, valamit tennem kell. Tudnátok ötleteket mondani? Beszéltem már vele százszor erről, mindig össze ígért mindent, aztán persze megint várta a sült galambot, mint mindig. Cselekvés meg nulla. :(


2011. márc. 30. 17:21
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
67%

"Én egy kissé önző módjára viselkedem, mivel magamat féltem, nem akarok egy olyan ember mellet leragadni, aki ennyire tutyimutyi"


Igen kislány, te csakis neki akarsz segíteni:) Csak az a baj, hogy te már előbb leírtad a lényeget. Pont olyan vagy mint a pasid,előbb beszélsz(írsz) aztán gondolkozol:)

Mondom hogy jól kiegészítitek egymást.

2011. márc. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Formálhatom, mert kortól függetlenül szeret engem és tudnék rá hatni. Csak nem tudom, hogy tegyem, hogy végre tényleg összeszedje magát, komolyan vegye az iskolát, a munkát, kezébe vegye a sorsát. Tudom, hogy ő is hálás lenne érte, ha ez sikerülne, és szeretné, csak valahogy mégsem megy neki. :S
2011. márc. 30. 18:09
 23/33 A kérdező kommentje:
Egyébként onnan a kérdés, hogy holnap vizsgázik, de megint nem tanult szinte semmit, szerinte tuti meg fog bukni. Ilyen hozzáállással nem értem, mit keres még egyetemen.
2011. márc. 30. 18:11
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Rá kellene kényszeríteni, hogy megálljon a lábán.
2011. márc. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem tudom, hogyan. Sajnos ezt a szüleinek kellene megtennie. :/
2011. márc. 30. 18:55
 26/33 anonim ***** válasza:
77%
Költözés, albérlet, és már csak azt kellene megoldani, hogy rajtad se élősködjön.
2011. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Én még elég fiatalnak tartom magam a különköltözéshez. Ráadásul rengeteg dologra kell még a pénz, felsőfokú nyelvvizsga...stb., nem akarok albérletre havi tízezreket költeni. Ráadásul egy betegség miatt egy méregdrága diétát kell tartanom.
2011. márc. 30. 19:00
 28/33 anonim ***** válasza:
76%

Mindketten egyetemisták vagytok, tanultok még, kortól függetlenül... Neked van kocsid? Vagy meg tudnád tankolni az ő kocsijukat a TE SAJÁT pénzedből (nem Anyádéból!)?

Tudnád őt programokra vinni a saját magad által megkeresett pénzből? Ha azért nem dolgozol suli mellett, mert tanulnod kell, akkor nem lehet, hogy ő is ugyanezért nem teszi?


Sajnos el kell fogadnod, hogy bárkivel megtörténhet, hogy csúszik pl fél évet, még VELED IS!!!, és bizony lehet, hogy már 24 leszel majd, mikor Anyádnak még fizetnie kell a költségeidet!


Szerintem örülj neki, hogy a barátod végre megtalálta azt a szakot, amit be is szeretne fejezni, és fogadd el, hogy ez van kiszámíthatatlan az élet, és simán megesik manapság, hogy az ember 24-25 éves koráig tanul, és csak utána tud munkahelyet keresni.Gondolj bele abba, hogy Te is lehetnél könnyen a barátod helyében, és Te sem örülnél, ha a barátod így állna hozzád!Támogasd, szeresd őt, ha nem érzed így, jobb lesz neki,ha elhagyod inkább!!


És még valami. Kívánom, hogy egyszer úgy tudj elmenni egy közös programra egy fiúval, hogy nem érdekel még az sem, hogy akár órákat kell gyalogolnod, mert tudod, hogy végre megtaláltad a Párodat, és öröm Vele az idő, akkor is, ha nincs gazdagság, kocsi, csillogás!!!

2011. márc. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Ez ott kezdődik, hogy anyám nem finanszírozná az egyetemet, ha bukdácsolnék. Így is csak a kaját meg a rezsit fizetik utánam, a többit a kapott támogatásokból veszem. De ha az utcára akarna tenni, valószínűleg kénytelen lennék abbaghagyni. Nekem ezt nem engednék, nagyon szigorúak ilyen téren, nem bukdácsolhatnék évekig. A barátom nem fél évet csúszott, hanem hármat. Nem mindegy. És az sem mindegy, hogy van köztünk 5 év.
2011. márc. 30. 20:35
 30/33 anonim ***** válasza:
75%

Szeretem, mint embert... és mint férfit hogy szereted?

Nem tudod tisztelni, akkor hogy tudod szeretni?

Fél éve vagytok egyutt és már mindenért b*szogatod?

Menjetek szét, hidd el, leszel te még nagyon szerelmes és akkor meglátod a kulobséget. Adj magadnak egy esélyt, ez nem kapcsolat.

2011. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!