Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megváltozik...

Szerintetek megváltozik valamikor a barátom? Vagy hathatnék rá valahogy?

Figyelt kérdés

Lassan fél éve vagyunk együtt, nagyon rendes srác, igazán szeret engem. Mégis, ahogy minél többet leszek együtt vele, egyre inkább zavar benne egy bizonyos dolog.

24 éves, de egy szakmája nincs... középiskola után elkezdte az egyetemet, de még mindig ott tart, hogy 2 éve van a diplomáig (már ez a többedik suli neki), nemrég váltott szakot, mert 5 év alatt sem sikerült neki a régin az alapképzés (erre is én szedtem rá, mert 5 év alatt ő nem jött rá, hogy így nem megy, félévente 5-10 kreditekkel). Dolgozni ezalatt az évek alatt talán egy nyáron ment el, amúgy abból él, amit még a szülei adogatnak neki, dehát az édes kevés, igazából nulla. Nem is értem, hogy hagyhatták ezt, hogy idáig fajuljanak a dolgok. Egy normális ennyi idős srácnak már munkahelye van, saját fizetése, saját kocsi...stb. Nem beszélve az önállóságról, a felelősségtudatról, amik hiányoznak nála. Sokszor még mindig kimerik neki az ebédet, az apjuk csinálja a vacsorát meg hasonlók.

Én egy kissé önző módjára viselkedem, mivel magamat féltem, nem akarok egy olyan ember mellet leragadni, aki ennyire tutyimutyi, én határozott, céltudatos férfira vágyom, mivel én is annak tartom magam, ha valamit el akarok érni, azért teszek is, nem várom, hogy a sült galamb a számba repüljön. Azonban nagyon kevés ilyen srác van ebben a korosztályban is, a fiatalabbak közt pláne. De rosszul érzem magam, mikor azért is a szüleinek kell könyörögni, mert az én szüleim elvitték a kocsinkat, és csak ők maradtak segítségként, ha valahova menni kell (hozzáteszem, mindent sajnálnak tőlünk a szülei). Nem szeretnék egész nyáron az miatt itthon ülni, mert a pasim ennyi idős fejjel még iskolás, dolgozni meg lusta. Én imádok utazgatni, mászkálni a környéken, kocsikázni, ne kelljen verőfényes napsütésben itthon ülnöm emiatt.

Egyébként én is egyetemista vagyok, de eddig jól megy minden, teszek is érte, és nyáron is mindenképp el akarok menni dolgozni. Ez annyit tesz, hogy elmegyek és kész... a barátomnál ugyanez annyit tesz, hogy egész nyáron nézegeti az állásbörzét és ül a seggén otthon a gép előtt, várva anyucitól a zsebpénzt és siránkozik, hogy nincs neki megfelelő munka. Leragadt 16-7 éves szinten. Ja, és hogy még egy apróságot említsek... egyszer finoman utaltam rá, hogy eljárhatna kondiba. Erre egyszer nekiállt otthon edzeni, azóta sem csinált semmit, csak várja, hátha a levegőtől megizmosodik.

Szó mi szó, nagyon tartok tőle, hogy sosem fog megváltozni, elfecsérli az egész életét butaságokra és attól félek leginkább, hogy magával ránt. Legfőképp az iskolás-munkás dolog bosszant. A volt barátom középiskola mellett minden nap dolgozott, saját kocsija volt 20 évesen, és az anyjától soha egy fillért nem várt. Őt tudtam tisztelni. Semmi gond nem lenne a mostanival sem, csak valahogy 24 éves létére felnőtt férfit kellene már belőle faragni. Nem tudom, mit tehetnék. Tudom, hogy a szülei a hibásak, de nem tudok velük beszélni erről, az apja múltkor annyival lerendezte, hogy "gyenge lelkű gyerek". Ők bizonyára annak örülnének, ha otthon maradna velük életük végéig. De én ezt nem hagyhatom, valamit tennem kell. Tudnátok ötleteket mondani? Beszéltem már vele százszor erről, mindig össze ígért mindent, aztán persze megint várta a sült galambot, mint mindig. Cselekvés meg nulla. :(


2011. márc. 30. 17:21
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
62%

Most írtad hogy neked eddig a szüleid anyagi jólétet biztosítottak, de ha neki teszik ugyanezt, akkor ő várja anyucitól a pénzt?

Te tényleg ennyire ostoba vagy?

2011. márc. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
63%
előző vagyok. nálam még rosszab a helyzet, mert szüleinek sincs sok pénze, már szakítani is akartam, de teljesen összeillünk,szeretem, úgyhogy nem bírnék
2011. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Nem, csak én nemrég lettem 19 éves és jobban tanulok, mint ő, szóval nem bukdácsolom el az államis féléveimet. Azért egy 19 évest ne hasonlítsunk össze egy 24 évessel. 24 évesen engem sem tartana el anyám, max ha az éhezés fenyegetne.
2011. márc. 30. 17:54
 14/33 A kérdező kommentje:
Ja, és a másik amin nagyon felmegy nálam a pumpa... ha arról beszélek neki, pénzt kéne keresni, tudjátok mit jut eszébe először? Nekiáll lottózni, tippmixezni meg pókerezni... komolyan, 2 hete ezeket csinálja. Szerinte ez a pénzszerzés ezek szerint... szerintem meg a munka.
2011. márc. 30. 17:55
 15/33 anonim ***** válasza:
75%

Ha képtelen vagy tisztelni benne a férfit, mint ahogy hangot is adtál neki, mi az, amiért vele vagy? Közhely, hogy sok olyat megtaláltál benne, amit másban nem. Mit is pontosan?


A másik, akiről így nyilatkozok, hogy "léhűtő", "büdös neki a munka", "anyuci pénzét könnyebb szórni" stb, emellett magad fényezed, hogy túl jó vagy hozzá, túl extra vagy mellé. Vagy van benned egy kisebbségi komplexus, hogy normális felfogású férfival nem kezdesz, vagy a normális felfogású férfiaknak nem kellesz.

Mindenesetre Te nem vagy szerelmes ebbe a férfiba, az biztos, mert így a párunkról nem beszélünk. Kicsit olyan a megérzésem, hogy 1. utálod, 2. a kérdés kamu, 3. a kérdés egy ismerősödről szól, csak saját nevedben írtad ki.

2011. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
67%

De szerintem ostoba vagy. Ez már akkor megmutatkozott mikor összejöttél vele,mert vagy nem voltál elég körültekintő és csak úgy elkezdtél vele járni, miközben azt sem tudtad milyen tré egy ember vagy pedig tudtad mégis belementél,most meg itt nyavajogsz.

Egy harmadik lehetőség (ami még szerintem közrejátszik, a 2. mellett) hogy valamit meg kapcs tőle,de nem ilyen romantikus leányregények szerinti hűség,figyelmesség és egyéb langyos dolgokra gondolok,hanem valamilyen módon kiszolgál,egy papucs és te ezt élvezed.

2011. márc. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Nem utálom, bár tényleg nem vagyok halálosan szerelmes, de szeretem, mint embert. Ezért szeretnék neki segíteni, szeretném, ha többre vinné az életben, ha egy cselekvésre kész emberré válna, aki eléri a céljait. Ez az ő érdeke is. Sok rejtőzik benne, tudom, de egyszerűen csak ül a seggén. És azt is rossz látni, ahogy a szülei bánnak vele, kihasználják, hogy ő csak eltartott otthon. Minden nap a képébe vágják, de arra sosem ösztönzik, hogy ebből kitörjön végre. Ha 2 hónapban egyszer el meri kérni a kocsit, hatalmas veszekedést csapnak, holott 2 kocsijuk van és nem szegények. De sajnálják tőle. Ha meg azt mondják, tankolja meg, ha menni akar, nem tud, mert nincs pénze. Nekem adnak a szüleim iskolaidőben, de azt nem hagyja, hogy fizessek. Sehogy sem jó. :/
2011. márc. 30. 18:01
 18/33 A kérdező kommentje:
És ne ostobázz ismeretlen embereket, milyen jogon teszed. -.- Én csak a barátomnak szeretnék jót, nem bírálatot kértem vagy leb*szást. Ha valaki nincs tisztában a TANÁCS szó jelentésével, ne írjon.
2011. márc. 30. 18:04
 19/33 anonim ***** válasza:
51%

"Ha 2 hónapban egyszer el meri kérni a kocsit, hatalmas veszekedést csapnak, holott 2 kocsijuk van és nem szegények. De sajnálják tőle"


mondom én hogy csak a külsőség.te írtad hogy szeretsz kocsikázni,most is az fáj hogy nem kapja meg a kocsit és nem tudod a kis fenekedet a kocsiülésbe besüppeszteni mi?:) jaj hogy hány ilyen lányt láttam már:)

2011. márc. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
51%

Kije vagy te ? Az anyja? Mert úgy gondolkodsz róla.

Szerintem nem a te vikágod és sosem fogod megérteni. Egy 24 évers pasit nem fog formálni egy 19 éves lány bocsi így jártál.

2011. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!