Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova mehet az aki nevelőotthon...

Hova mehet az aki nevelőotthonba él de már betöltötte a 18-at?

Figyelt kérdés
és még tanul és nem igen van munkája?
2011. márc. 28. 22:43
 1/10 A kérdező kommentje:
egyik barátomról most tudtam meg h nem szüleivel él. de nemsokára kiteszik az otthonból.
2011. márc. 28. 22:45
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Na, ez az. Addig még csak el van valaki az otthonban, vagy nevelőszülőknél, de ha felnőttél, menj Isten hírével. Vannak ottfelejtett idős nagymamák, akikre senkinek sincs ideje. Mi lenne, ha keresnél egy ilyet?
2011. márc. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Az ällam ad nekik penzt, amiböl lakäst kell väsärolniuk,ez amolyan kezdötöke,hogy legyenek valamik az eletben,es taläljanak munkät.
2011. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
milyen nagyik?
2011. márc. 28. 22:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, aki hasonló cipőben járt. Miután betöltötték a 18.életévüket a fiatalok utána is van mellettük segítség. Az ismerősöm egy lakásban lakott néhány hasonló sorsú fiatallal. Már nem tudom pontosan, de úgy emlékszem nagyon olcsó lakbért kellett fizetnie. A huszas éveik közepéig lehet azt hiszem ott lakni. A barátod érdeklődjön a nevelőitől.
2011. márc. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

mirol beszelsz? milyen penzt ad az allam nekik? a baratnom 200 ezer ft ot kapott.

albira eleg volt...

2011. márc. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

18 után van utógondozás. asszem 23 éves korig.

szerintem az ilyen nevelőotthonokban néha több figyelmet fordítanak a fiatalokra, szakmát tanítanak nekik, h ne a semmivel induljanak az életben.

sok szülő sajnos még ennyire sem törődik a gyerekével.

2011. márc. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mai világban 200e forintot nem hiszem hogy sok szülő tudna adnia gyerekének... Azt se hiszem, hogy annyiért kellene albérletet kivenni.
2011. márc. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Úgy értette az ottfelejtett nagyikat, hogy van akinek a csládja elmegy városba vagy külföldre, és a falusi nagymama egyedül marad, van akire alig alig néznek rá. És befogadna valakit, aki vele lakna.

Viszont ha az állam ad egy kis kezdőtőkét, az mégjobb indulás lehet.

2011. márc. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha valakinek nincs senkije es a utcan talalja magat 18 evesen 200 ezer ft -tal. az szerintem nem irigylesre melto. az mas ,ha a gyerekednek nem tudsz adni annyit,de nem is kell, hogy elkoltozzon.
2011. márc. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!