Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak ennyi lenne az...

Tényleg csak ennyi lenne az egész?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és mostanában állandóan "elvágyódom" mert sehogy sem tetszik ez a világ. Most röviden ennyinek látom az életet: felnövünk, dolgozunk, szülünk egy-két gyereket és meghalunk. Ez nekem valahogy nem jön be. Ne nevessetek ki kérlek, de mostanában egyre többször jut eszembe hogy bárcsak a kedvenc könyveim vagy filmjeim lennének valóságosak... oO Félreértés ne essék, eszemben sincs "öngyi" gondolatokat dédelgetni, de főleg nem világmegváltósat!! Egyszerűen csak valami más értelmet is szeretnék találni. És igaz, hogy van hobbim de úgy sem áll össze a kép.

Vagy ez teljesen természetes ilyen korban és majd én is szépen belenyugszok ebbe és pár év múlva már nekem is csak az lesz a célom, hogy dolgozzak és gyereket szüljek? Nem akarom megsérteni azt aki ezt teszi de nekem ez nem életcél. Én nem szeretnék megváltozni.


2011. márc. 27. 13:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Feltöltöttem inkább, mert láttam egy két kommentelőnek még inkább talán hasznos.
2011. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Erre jó, hogy valami jó hivatást találjatok.. (többen, hisz többen írtátok, hogy ugyanez bánt, foglalkoztat)

Gondold át, hogy mi az, amit tudnál és szeretnél csinálni.. mi az, ami boldoggá tehetne.. és menj afelé. Akár körbeutazni a világot, akár valamelyik segélyszervezetnél munkálkodni, akár állatokkal/természettel kapcsolatban, vagy legyél kutató.. amivel többet tudsz tenni egy "csupán" szimplán családot élő ember életén.. amivel ezen túl tudsz nőni..

Nem tudom, érted-e mire gondolok... remélem.

2011. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Tudom mit akarok csak olyan régóta tudom, hogy kezdek kifogyni az erőből, hogy elérjem.
2011. márc. 27. 14:01
 14/16 A kérdező kommentje:
Ha jó lenne a képzelőerőm és a rajzolási képességeim akkor azt hiszem sokkal jobban érezném magam mert közelebb hozhatnék egy másik világot, de sajnos nem ezek az erősségeim.
2011. márc. 27. 14:04
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát tedd azt amit szeretnél! Soha nem vágytam egy kis házra családra, gyerekekre, mindig utazni akartam és esőerdőben új fajok után kutatni, aztán idegenforgalmat végeztem, majd boltvezetőit, aztán dolgoztam lett egy lakásom, barátom stb. Majd kirúgtak, és el kellett döntenem mit is akarok csinálni, imádom a kereskedelmet, de többet akartam, így vissza fősulira, előtte leérettségizni bosziból (más volt anno a választott tárgyam), közben tanfolyam, és várni hogy felvesznek-e, és felvettek, és már tudom mit akarok, mindig is tudtam, csak halogattam, és lebeszéltek, mert, hogy nincs szükség, ilyen emberekre. De lassan vége az első évnek, és igaz elég nehéz, de végig fogom csinálni, mert maradandót szeretnék alkotni, és szeretnék tenni a Földért. Mindenkinek vannak álmai, és igenis tenni kell a megvalósításukért. Te is kezdd el megtenni az első lépéseket a céljaid megvalósítása érdekében, és ne hagyd magad eltántorítani!

26/n

2011. márc. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Én 33 évesként már nem akarom megtalálni erre a kérdésre a választ. Tinédzserként úgy véltem, a vallásban, a kereszténységben benne van a válasz, de mostanra már nem hiszek semmiben. Egyszerűen nem is kérdés számomra, hogy léteznem kell. Ugyanis ha nem lennék, a kutyáimnak nagyon rossz sora lenne. Valószínű egy menhelyen végeznék, vagy az utcán. Nekem ennyi bőven elég ahhoz, hogy minden nap felkeljek és küzdjek azért, hogy gondoskodni tudjak róluk. És ennyi bőven elég ahhoz, hogy élni akarjak. A többi, őszintén szólva nem érdekel. A párkapcsolatom egy nagy rakás...Sose lehetek olyan biztos a párom szeretetében, mint a kutyáiméban, úgyis van ezer másik szebb nő a világon. A gyerekszülés se vonz, bár valaha egy saját kis család volt minden álmom, mostanra átértékeltem a dolgot, úgy gondolom az ember önzésből szül és nem azért, hogy a gyereknek jó legyen. Ezen a világon nem lesz jó neki, ez törvényszerű. Ugyanilyen okból nem szaporítok kutyát se, bár annak idején nagy hatással volt rám Konrad Lorenz, aki azt mondta, ő úgy dolgozta fel azt, hogy a kutyák túl hamar mennek el, hogy egész életében a kutyája leszármazottai vették körül. Ez Magyarországon csak azon az áron valósítható meg, hogy a született kiskutyákból 1-et, 2-t megtartasz, a többit akárhogy is nézed meg hova adod, nem fognak rájuk vigyázni. Egyszer csináltam ilyet, a túladott 5 kiskutyámból 1-etlen egynek lett jó sora, a többség nagyon hamar elveszett, elpusztult, éhezett. Soha többé nem fog miattam kutya születni erre a világra. Viszont menhelyről fogok befogadni mindig is, vagy ha utcán találok kóbor állatot. Én azt hiszem, ezért élek. Enélkül nem maradnék itt egy percig sem.
2011. márc. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!