Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg csak ennyi lenne az...

Tényleg csak ennyi lenne az egész?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és mostanában állandóan "elvágyódom" mert sehogy sem tetszik ez a világ. Most röviden ennyinek látom az életet: felnövünk, dolgozunk, szülünk egy-két gyereket és meghalunk. Ez nekem valahogy nem jön be. Ne nevessetek ki kérlek, de mostanában egyre többször jut eszembe hogy bárcsak a kedvenc könyveim vagy filmjeim lennének valóságosak... oO Félreértés ne essék, eszemben sincs "öngyi" gondolatokat dédelgetni, de főleg nem világmegváltósat!! Egyszerűen csak valami más értelmet is szeretnék találni. És igaz, hogy van hobbim de úgy sem áll össze a kép.

Vagy ez teljesen természetes ilyen korban és majd én is szépen belenyugszok ebbe és pár év múlva már nekem is csak az lesz a célom, hogy dolgozzak és gyereket szüljek? Nem akarom megsérteni azt aki ezt teszi de nekem ez nem életcél. Én nem szeretnék megváltozni.


2011. márc. 27. 13:34
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mármint a világot gyönyörűnek találom, az nem tetszik hogy nem látom sok értelmét a létezésemnek. Pedig én nagyon jól érzem magam és vidám vagyok, csak valahogy nem látom a jövőm.
2011. márc. 27. 13:36
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan, mintha én írtam volna. Ugyanígy érzek. Mondjuk annyi különbséggel,hogy én 19 leszek nemsokára. De ez az érzés már elég régóta tart, pontosabban gyerekkorom óta. :)

Úgyhogy nem beszélhetünk itt tini érzelmekről, amik majd elmúlnak. Legalábbis nálam nem látszik, hogy elmúlna.

Én sem látom annak értelmét, ami az élet...hogy megszületünk, iskolába járunk, majd elmegyünk dolgozni házasodás szülünk gyerekeket , aztán meghalunk.. Persze az életnek nekünk kell értelmet találni, megtalálni a saját boldogságunk útját. Szóval nekünk kell értelmet adni az életünknek. Én eddig nem találtam meg, de remélem, hogy nem leszek egész életemben ilyen elhagyatott érzésű. Remélem te is megtalálod azt ahol te jól érzed magad. Így lenne teljes az élet. Sok ember úgy éli az életét, hogy majd 50 éves korában jön rá, hogy neki valójában még sem ezt kellett volna tennie... Sajnos volt erre példa az életemben, közeli ismerős közül...Rossz volt látni. :S

Ilyenkor néha elbizonytalanodok, hogy valóban, tényleg csak ennyi lenne az élet(?).


18/L

2011. márc. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Valahogy én is így vagyok vele, bár én visszasírom a jó öreg 70-80as éveket (inkább az amerikait :D)

Egyébként annyi mindennel próbálnám feldobni a hétköznapokat, pl úszással (de csak egy darabig köt le), hokizni járnék (túl messze van a kezdő edzés -.-), és mindenféle elfoglaltságot próbáltam, de semmi.

Egyszerűen nem látom értelmét az életemnek, hiszen semmi olyat nem tudok felhozni, ami pl. egyedi, vagy valami változást hozna a világba... hogy értelme is legyen az egésznek :D

2011. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel En is sokszor szembe talalom magam, de probalok olyan elfogalaltsagot talalni amivel ugymond ujra ertelmet kap a dolog. Vannak celjaim amiket el akarok erni, igaz sokszor ugy erzem nem fog menni, de minden nap teszek erte.

Mindig arrol almodoztam, hogy nagy haz, meg autok, meg mittudomen, most meg csak arra vagyok, hogy legyen egy parom akivel kölcsönösen imadjuk egymast, lehessenek gyerekeink es boldogan eljünk.

Sok ismerösöm van, akik igencsak tehetösek es a csaladi eletük romokban hever, boldogtalan emberek.

2011. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én nagyon akarok tanulni, dolgozni meg űzni a hobbim, csak ha megállok akkor eszembe jut, hogy mi a célja?

És valóban az elvágyódás nem korszakhoz kötött. Én is szoktam a múltba vágyódni.

2011. márc. 27. 13:42
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekem pont tegnap volt egy ilyen hullámom. Kiakarok menni külföldre, ahol van pörgés, ahol más emberek/kultúrák vannak. Nem akarom itt leélni az életemet. Most is ezen dolgozom éppen. Szóval nem vagy egyedül ne aggódj. :)
2011. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék kimenni valamilyen angol nyelvterületre, de attól félek oda is csak azért vágyódom mert nem ismerem, és valójában ott is ugyanez lenne egy idő után.
2011. márc. 27. 13:45
 8/16 anonim ***** válasza:

Küldenék neked egy kis power pointos összeállítást. Ha azt elolvasnád akkor tuti, hogy mosolyra derülnél és elkezdenéd máshol látni a dolgokat. Nem kell semmi ördöngösségre gondolni, ez csak egy apróság. Semmi extra.

Én ugyan sosem láttam még így az életet. Nekem mindig vannak céljaim, mindig újak, mert az előzőt már elértem... Sosem járom meg kétszer ugyan azt az utat még útban hazafele sem. Legalább teljen el 1 hét, hogy elmenjek ismét ugyan azon az úton hazáig.

Nem is olyan régen ugrottam repülőből. Életem első ugrása volt.. Annyira nagy élményt adott, hogy alig várom a következőt, ami sajna csak nyáron lesz különböző okok miatt. Annyira várom, hogy el sem tudom mondani. Repülnek a napok, de egyáltalán nem érdekel. Minden hét hasonlóan telik, de mindig látok / tanulok új dolgokat közelítek néhány régebben kitűzött céljaim felé szépen lassan és természetesen a nyári ugráshoz is...

2011. márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Beállítom az emailemet, jó? :) Nekem is vannak céljaim, de néha eszembe jut hogy mi lesz ha elérem őket? Azon kívül hogy boldog vagyok, de mi lesz attól a világban?
2011. márc. 27. 13:52
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
*****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. márc. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!