Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van okom félni? Miért kezdtem...

Van okom félni? Miért kezdtem el félni?

Figyelt kérdés

Félek..Pedig soha nem féltem.35 éves nő vagyok.Budapesten születtem,és ott is éltem.(X.ker) Nem járok küzdősportokra,de mindig "éles" volt a nyelvem,és ha olyan helyzetben voltam,meg tudtam magam védeni..

Pár éve Angliába költöztem(egy akkora városba,mint mondjuk Miskolc).Múlt hétig nem is volt semmi gondom..Élveztem az életet,dolgoztam,és boldog vagyok..

Olyan helyen dolgozom ahol két műszakba járok dolgozni.Ha délutános vagyok akkor este 10-ig vagyok bent.A munkahelyem a lakástól fél óra gyalogút..Voltaképpen végigsétálok a Raudbourne streeten ahol utcai lakások,és kisebb üzletek vannak.Majd átsétálok a vasúti alagúton ami elég rövid és az első utcában lakom..Ez olyan 30 perc gyaloglás..Busszal nem tudok közlekedni,mert este már nem jár busz..Eddig nem is volt gond.Hazafelé jövet bekapcsoltam az mp3-at és sétáltam..Hétfőn délutános műszakomat kezdtem.Kedden az egyik angol kollégám egyszer csak megkérdezte,hogy én nem félek -e egyedül olyan késő hazajárni? Mondtam hogy nem,de miért?

Majd elmondták,hogy az elmúlt 2 hétben 3 embert is elraboltak (a harmadikat vasárnap este) és eddig csak egy holttest került elő..A másik két lányt még keresik.(az egyik lány mobilját a város határán lévő erdőben találták meg)Mesélte a kollégám,hogy a rádió (nekem nincs sem angol rádió,sem angol tévécsatornám) bemondta,hogy hétfőn este olyan 10,és fél 11 óra tájban egy nőt akartak elrabolni a Radbourne streeten.Egy furgonba akarták erőszakkal berakni,de a nő sikoltott és valahogy kiszabadult a kezük közül,ezért gyorsan az első háznak az ajtaján szinte beverte,hogy segítsenek neki..Az elrablói így elmenekültek.Kiderült,hogy a kollégám igazat mondott.Ekkor eszembe jutott,hogy akár én is lehettem volna az áldozat mert minden nap ugyanabban az időben ugyanott járok haza...Majd rájöttem,hogy képtelen lennék megvédeni magam,hiszen míg otthon az éles nyelvem megvédett,itt kint nem tudok annyira angolul,hogy akár szóban de tudjak védekezni..Kedd óta ne merek hazamenni egyedül..A párom értem jön,de ha ő is délutános lesz akkor nem tud értem jönni..Egyszerűen elkezdtem félni,és rájöttem nem akarok idegen országban meghalni vagy nem akarom,hogy egy olyan helyen ahol csak vendégmunkás vagyok bármi bajom történjen..Tegnap arról beszélgettek a kollégák,hogy szerintük az egyik lány már biztos nem él..aki vasárnap tűnt el azért még imádkoznak..Megkérdeztem,hogy Angliába mennyire jellemző az ilyen elrablások..Hát a 8 órás munkaidő alatt jócskán meséltek történeteket,amiktől égnek állt a hajam..Ma már a gondolataim azon forognak,hogy miképpen vegyem rá a páromat,hogy adjunk fel mindent és menjünk haza..Otthon nem féltem...

Vagy csak túl friss a hír,túl közel vagyok hozzá és ezért félek??Ti mit tennétek? haza mennétek vagy maradnátok..

köszönöm hogy elolvastátok..


2011. márc. 24. 16:46
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%

ööö -kevésbé veszélyes -elírtam, bocs

De a robogó nem rossz ötlet!

2011. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
Járjál magabiztosan, és egyenesen, haladj a járdaszegélyhez közel, szemben a forgalommal. Ha úgy érzed, hogy követnek,menj át az úttesten. Ha a gyanus személy is azt teszi, siess egy forgalmas, jól megvilágított helyre, egy lakott házba, vagy egy üzletbe, és hívd a rendőrséget.
2011. márc. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.Mp3-at már nem viszem,mert nem akarom hogy ha megyek akkor elterelje a figyelmemet.

A párom is aggódik,és tegnap azt mondta,hogy beszéljek a főnökkel,hogy ha délutános vagyok akkor engedje meg,hogy bent az épületben megvárjam míg értem jön. Vállaljam el az esti bezárást én..Ma megkérdeztem az egyik angol kollégámat,és szerinte a nagy főnök benne lenne..Hétfőn tudok vele beszélni..De egy darabig tuti nem merek egyedül hazamenni,még így délelőtt is kapkodom a fejem..A párom esténként mindig mutat olyan védekező lépéseket ami sokszor nagyon hatásos lehet..Hát kedd óta minden este kérem,hogy mutasson többet és többet..

2011. márc. 24. 17:09
 14/36 anonim ***** válasza:
90%
Most jól beparáztam. Én is Angliában élek, én is ugyanolyan váltott műszakban dolgozok mint Te. Én is este 10 után gyaloglok haza kb. 40 percet sötét utcákon keresztül és ráadásul terhes is vagyok. Asszem taxizni fogok.
2011. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudom mennyibe kerül, de lehet testőrt fogadni. Az mondjuk tudna segíteni. Viszont a spray nem rossz ötlet, meg minden emberre ártalmas anyag. Olyan, amit bele lehet önteni a szembe, egy időre "megvakul" az illető és addig el tud menekülni, ha olyan van. Meg az ottani rendőrségen se árt bejelenteni az ügyet, akkor biztos kiküldenének álruhás rendőröket és elkapnák őket.

17/L.

2011. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

A komment megírásának időpontja: ma 17:02


Pepper spray. Mindenki borsnak írta itt, nem tudom, hogy miért, az kőkemény paprika (capsaicin)-kivonat.


Angliában is biztos, hogy teljesen legláisan, jogosan tudod magadnál tartani.


Bővebben róla itt:

[link]


Itt pedig kimondottan a hatóanyagot tudod elolvasni:

[link]


Görgess lentebb picit, addig, hogy "Az új sztár: Pepper", mert ugyanilyen hatóanyag van a PEPPER gázsprayben is.

Pár fontba kerül, max 6-7-8, a legnagyobb ml-est vedd, és ha ne adj Isten úgy alakul, hogy használnod kell, ne habozz kifújni az egészet, 1-2-3 méterig mindenkit kivon fél órára a működésből. Nyugi, jut belőle mindenkinek!!

2011. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
ja amúgy tudom, hogy a pfeffer/pepper borsot jelent, de ez nem olyan hogy tüsszögsz tőle, ugye :), ebben paprika van, igazából nem tudom, hogy lett a neve pepper :)
2011. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Ilyenek történek minden országban,városban,faluban.Iratkozz be egy önvédelmi tanfolyamra,vegyél gázspray-t.Ha nem tudsz így sem nyugodtan élni ott akkor gyere haza,akár a párod nélkül.
2011. márc. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés vagy, hogy elővigyázatlanságod ellenére eddig nem esett bajod. Ez a hétfői eset tényleg elég rémes:( Szerintem engem is sokkolt volna..

Ezért nem kell hazajönni, mert ugyanúgy itt is történhet veled akármi, aki késsel megy feléd, annak hiába mondasz bármit.

Javaslom én is, hogy az mp3 lejátszót felejtsd el, szerezz egy robogót vagy akár biciklit, bármelyik jobb mint gyalog egyedül az úton! Az sem rossz, ha első pillantásra férfinak néznek.. A riasztó spray, síp is jó ötlet.

Amit nem javaslok, az az hogy erősebb fegyverekkel kísérletezz, hiszen tapasztalatlan vagy, bármit simán elvehetnek tőled, és ellened fordíthatják még azt is. Az önvédelemmel is ugyanez a helyzet, ameddig nem vagy benne nagyon jó, addig ugyanannyit árthatsz magadnak, mint amennyit segíthet. Megtanulhatsz néhány érzékeny pontot, ahova érdemes rúgni vagy ütni ameddig időt nyersz a menekülésre, de semmiképp ne bízz abban, hogy fizikai erővel komolyabban hátráltathatod őket. Szerintem a segélyhívással sem sokat érsz, mert ha csak pár perc is, mire odaérnek, neked akkor is csak hűlt helyed találják.. Tartsd magad formában, hogy futni tudj, de ha kocsival vannak, simán utolérnek, javaslom térképezd fel azokat a részeket, ahová nem követhetek csak gyalog. Ott van esélyed egérutat nyerni.

Ha autót hallasz az utcában éjszaka magad mögött, meg ne állj!

Remélem ezek csak elővigyázatosságok, és soha nem lesz szükséged arra, hogy élesben kipróbáld!

Kollégával nem tudod megbeszélni, hogy azokon a napokon, mikor egyedül vagy, benzinköltség ellenében hazafuvarozzon?

2011. márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel autót vagy költözöl jobb környékre? Itthon sem sokkal jobb a helyzet, itt el ugyan nem rabolnak, csak ki. Meg esetleg megerőszakolnak. Persze itt is, mint mindenhol, mázli kérdése, hogy találkozol-e valaha ilyesmivel, vagy nem. Teljesen biztonságos szeglete sajnos nemigen maradt a világnak. Félni nem érdemes, inkább meg kell tenni mindent, amivel ki tudod védeni a veszélyt, a többit meg a sorsra bízni.
2011. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!