Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van okom félni? Miért kezdtem...

Van okom félni? Miért kezdtem el félni?

Figyelt kérdés

Félek..Pedig soha nem féltem.35 éves nő vagyok.Budapesten születtem,és ott is éltem.(X.ker) Nem járok küzdősportokra,de mindig "éles" volt a nyelvem,és ha olyan helyzetben voltam,meg tudtam magam védeni..

Pár éve Angliába költöztem(egy akkora városba,mint mondjuk Miskolc).Múlt hétig nem is volt semmi gondom..Élveztem az életet,dolgoztam,és boldog vagyok..

Olyan helyen dolgozom ahol két műszakba járok dolgozni.Ha délutános vagyok akkor este 10-ig vagyok bent.A munkahelyem a lakástól fél óra gyalogút..Voltaképpen végigsétálok a Raudbourne streeten ahol utcai lakások,és kisebb üzletek vannak.Majd átsétálok a vasúti alagúton ami elég rövid és az első utcában lakom..Ez olyan 30 perc gyaloglás..Busszal nem tudok közlekedni,mert este már nem jár busz..Eddig nem is volt gond.Hazafelé jövet bekapcsoltam az mp3-at és sétáltam..Hétfőn délutános műszakomat kezdtem.Kedden az egyik angol kollégám egyszer csak megkérdezte,hogy én nem félek -e egyedül olyan késő hazajárni? Mondtam hogy nem,de miért?

Majd elmondták,hogy az elmúlt 2 hétben 3 embert is elraboltak (a harmadikat vasárnap este) és eddig csak egy holttest került elő..A másik két lányt még keresik.(az egyik lány mobilját a város határán lévő erdőben találták meg)Mesélte a kollégám,hogy a rádió (nekem nincs sem angol rádió,sem angol tévécsatornám) bemondta,hogy hétfőn este olyan 10,és fél 11 óra tájban egy nőt akartak elrabolni a Radbourne streeten.Egy furgonba akarták erőszakkal berakni,de a nő sikoltott és valahogy kiszabadult a kezük közül,ezért gyorsan az első háznak az ajtaján szinte beverte,hogy segítsenek neki..Az elrablói így elmenekültek.Kiderült,hogy a kollégám igazat mondott.Ekkor eszembe jutott,hogy akár én is lehettem volna az áldozat mert minden nap ugyanabban az időben ugyanott járok haza...Majd rájöttem,hogy képtelen lennék megvédeni magam,hiszen míg otthon az éles nyelvem megvédett,itt kint nem tudok annyira angolul,hogy akár szóban de tudjak védekezni..Kedd óta ne merek hazamenni egyedül..A párom értem jön,de ha ő is délutános lesz akkor nem tud értem jönni..Egyszerűen elkezdtem félni,és rájöttem nem akarok idegen országban meghalni vagy nem akarom,hogy egy olyan helyen ahol csak vendégmunkás vagyok bármi bajom történjen..Tegnap arról beszélgettek a kollégák,hogy szerintük az egyik lány már biztos nem él..aki vasárnap tűnt el azért még imádkoznak..Megkérdeztem,hogy Angliába mennyire jellemző az ilyen elrablások..Hát a 8 órás munkaidő alatt jócskán meséltek történeteket,amiktől égnek állt a hajam..Ma már a gondolataim azon forognak,hogy miképpen vegyem rá a páromat,hogy adjunk fel mindent és menjünk haza..Otthon nem féltem...

Vagy csak túl friss a hír,túl közel vagyok hozzá és ezért félek??Ti mit tennétek? haza mennétek vagy maradnátok..

köszönöm hogy elolvastátok..


2011. márc. 24. 16:46
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát vigyázz, de rohadtul. Szerintem okkal félsz. Hazajönni azért még nem kell, de vagy műszakcsere, vagy valahogy vitesd magad haza. Addig is spray a kezed ügyébe (NEM A TÁSKA LEGMÉLYÉRE!!!) és nagyon vigyázz!
2011. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
92%
Én beszereznék egy borsspray-t. De maradnék. Ezért ne adj fel mindent. Itthon sem jobb a helyzet hidd el. Annyi a cigány, mint a szemét. Itt is megölnek ha akarnak.
2011. márc. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Jobb félni, mint megijedni! Legyen a nyakadban egy síp, és kéznél könnygáz spray. Edzőcipőben járjál dolgozni, ha futni kell, a magas sarkú gátol. Kezdj el egy önvédelmi tanfolyamot.
2011. márc. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Félsz, mégohzzá joggal !

NAgyon vigyázz magadra, jó ötlet az önvédelem + sportcipő. Nyakadban síp, kezedben vagy elérhető helyen gázspré.

Elkerülő út nincs ? Vagy taxi ?

2011. márc. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim válasza:
100%

Jogos, hogy félsz.


De pl a bajt megelőzheted, ha nem mp3al a füledbe mész, és akkor észreveszed ha jön valaki, vagy követ.

És ugye vannak önvédelmi eszközök: borsspray, sokkoló, gázpisztoly.

Aztán minden bizonnyal van olyan gps-es mobiltelefon is és hozzá szoftver is, hogy küldözgesse a pozíciód valahova, így ha elrabolnak, megtalálnak. Külön eszköz is biztosan van erre.

2011. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy kis robogót,+bukósisak. Kabátba talán úgy azt se tudják megállapítani a sötétbe hogy fiú vagy-e vagy lány. És egy robogóval a fél órás út 5 perc lesz.
2011. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Borsspray-t fogalmam sincs hogy lehet-e itt kapni.A síp jó megoldás.Köszönöm.Ez eszembe sem jutott.Én arra gondoltam,hogy vennék olyan áramos riasztót,de nem tudom,hogy itt Angliában lehet-e tartani..A párom jár küzdősportra.Én is mennék,de asztmás vagyok,és nem hiszem hogy bírnám a küzdősportot..Sport cipőben járok dolgozni,így nem lenne gond ha futni kéne..(csak be ne fulladjak)

A héten még eljön értem a párom,de 2 hét múlva ő is délutános lesz,akárcsak én megint..Műszakot váltani nem lehet,és állandó délelőttős sem lehetek,mert eleve váltott műszakra vettek fel..Az igazság az,hogy a legtöbb kollégám kocsival jár haza,de egyik sem arra felé megy amerre én..

2011. márc. 24. 17:02
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne finomkodj a támadóddal. A lényeg, hogy bármi módon, de fájdalmat okozz neki.Rúgj az ágyékába, vagy a térdébe.Kapjál az arcába, karmolj,harapj. Használd a kulcscsomódat, vagy a fésűdet. Ha hátulról támadnak rád, ragadd meg, és teljes erőből feszítsd hátrafelé a támadó mindkét kisujját. Tipord meg a sarkaddal a lábát, vagy lépjél teljes súlyoddal a lábujjaira.Közben összpontosíts a menekülésre.
2011. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%

Van okod félelemre .Eddig lehet , h csak szerencséd volt.De az is lehet, h eleve nem vagy áldozat típus, mert sokszor van amikor az áldozatok saját magukat teszik azzá.De van amikor teljesen fatális a dolog.

Egy szó mint száz:Félelemben nem lehet élni!

Alakítsd úgy az életed , h ne kelljen félj.Old meg , h kísérgessenek vagy , keress egy kevésbé veszélytelen környéken állást. Vagy gyertek haza.

Ha az én páromról lenne szó biztos , h megtennék mindent , h ne kelljen félnie.Nincs az a pénz amiért a nyugalmat a biztonságot érdemes feladni.

2011. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Van okod félni, és érthető félelmed teljesen. Azért nem kell talán még hazaköltöznöd. Készülj fel mindig, telefon legyen a kezedben, és spray, és legyél figyelmes ! És ha netán elkapnak akkor lgyél nagyon durva, és hangos ! A cikibb részeknél már készítsd fel a telefonodat a segélyhívásra, hogy csak elküldeni kelljen azt. Nem utolsó gondolat taxit hívni, de addig is míg a barátod ráér kísérgessen szépen ! Elkezdhettek nézegetni másik állást, vagy közelebb lakást a jelenlegi állásodhoz. És ne paranoiázz, csak legyél résen ! De ha kezdessz belebetegedni, akkor már talán érdemes hazamenni is.
2011. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!