Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós vagyok és a menyemmel...

Anyós vagyok és a menyemmel és a fiammal vannak problémáim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiam vállalkozó. KAmionozik. Hol van munka, hol nincs. Télen szinte soha sincs és nyáron sem mindig. Menyem, aki még nem is a felesége a fiamnak, csak itt laknak együtt már 5 éve, pénztáros. Közben főiskolára jár és angolul tanul. Ritkán van itthon.

Egy kétszintes 6 szobás családi házban élünk. Férjem meghalt két éve. Én szinte egyedül tartom fenn a házat, amin jelzálog is van, mert a fiamnak saját kamion kellett és igy tudott hitelt kapni, hogy jelzálogot vettünk fel a férjemmel a házra. Nem tudtuk, hogy hirtelen, 60 évesen meg fog halni.

Egyedül fizetem a vizet, villanyt, gázt és mindnet. Ők még egy WC papirt vagy egy fogkrémet sem vettek. A pénz, amit keresnek megy a különböző hitelek törlesztésére. Ugyanis kisfiam 30 évesen sem érti meg, hogy nem megy a vállalkozása és ott kellene hagyni és elmenni valakihez alkalmazottnak. De ő nem megy. A maga ura akar lenni és neki ne parancsoljon senki. Igy viszont az egyik hitelt veszi fel és azzal fizeti a másik hitelt. Mindehová kocsival járnak. Külön külön, mert menyemnek is van kocsija.

Én már arra is gondoltam, hogy nem fizetem a számlájaikat. De akkor kikapcsolnának mindent és még a házat is elárvereznék. Miért nem értik meg, hogy ez is nem jó?

Amiért most irok az volt ráadásul, hogy a menyem az orrom alá dörgölte, hogy 5000 Ft lett a mobilszámlám. Nekik persze 15-20 ezer forint szokott lenni, de az nem számit. És egyedül a mobilt fizetik ők. Vagyis most kénytelenek voltak 5000 Ft-os számlámat kifizetni.

De én meg közben fizetem a 40 ezer Ft villanyt, a valutában levő jelzáloghitelt, a viz számlát, amikor itthon lemossa a kamionját, bevásárolok, kaját veszek és lassan úgy érzem, kitúrnak a saját házamból, amit a férjem és én 30 éve a saját két kezemmel épitettünk.

Eladni nem tudjuk a hitel miatt, ők nem tudnak elköltözni én meg nem birom tovább fizetni az ő számláikat is a nyugdijamból. És ha szólok, akkor a kedves menyem, akit úgy szerettem, mintha a lányom lenne, közli velem, hogy anyagias vagyok és nem neki fizetek, hanem a fiának. Ő meg megérdemli, nem? És egyikük sem kérte, hogy fizessek. De akkor mit csináljak? Ezért most ők vannak megharagudva és nem sértődőset játszanak. Ha itthon vannak, nem is szóllnak hozzám. Én meg már legszivesebben elsirnám magam. Félek, hogy elveszitjük a házat és mehetünk a hid alá. Mert a fiam nem hallgat rám, csak a barátnőjére. Már olyan sok tartozása van, hogy pl. évek óta nem tudja kifizetni az APEH felé az adóját. Erre minden évben jön a kamat és ahelyett, hogy valamit törlesztene, inkább ujabb és ujabb hiteleket vesz fel. Félek. Jogosan?


2009. febr. 24. 14:45
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
37%
már ne haragudj , de az kissé hihetetlen, hogy mindent egyedul fizetsz még a jelzáloghitelt is? mennyi a nyugdíjad és ezek után még marad is belole?már két év óta az egész rezsit és a hitelt?ha idáig fizetted, most mi tortént, hogy nem akarod tovább?ez nem csak a telefonszámla, más probléma is van mogotte.próbáltál már a fiaddal beszélni?csak az az egy fiad van?
2009. febr. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
77%

Azt a kamiont ajándékba adtátok.

Az ajándékot jogi úton vissza lehet követelni, ha az ajándékozott érdemtelenné válik rá. Azt eladva, vissza lehetne fizetni a kölcsönt.

Beszélj egy ügyvéddel, aztán beszélj a fiaddal, hogy vagy változtat, vagy kenyértörésre viszed a dolgot.

Akármennyire szereted, és kegyetlen érzés, tenni kell valamit, mert ha nem változtatnak, még tényleg elvesztitek a házat is végül. Ez nem vicc.

tedd elé az ügyvéddel megbeszélt megoldást, mint végső érvet, és tedd eké leírva azt is, hogy mit kell fizetniük havonta. De jobb lenne arra törekedni, hogy eladjátok és kettéváljatok. Mondd hogy te hajlandó vagy együttműködni az eladásban, ha ő úgy áll hozzá, és akkor lesz esélyük venni vmit. De ha nem, akkor költözni kell!És átvállalni a hiteltörlesztést! Ő van neked kiszolgáltatva, te vagy a haszonélvező. Emlékeztesd rá, hogy az apja nem ezt várná tőle.

Úgy beszéljetek, először, hogy csak ő legyen otthon,nehogy túlharsogjanak! Ültesd le a szobádban, mond, hogy nagyon komoly megbeszélnivalód van.a te területeden beszéljetek! Hagyd kinn az apja képét, vagy gyerekkori családi képet. Ha van olyan rokonod, hívd el, hogy legyen melletted valaki!(csak csöndben ül, az is jó)

Muszáj lépned, különben valamennyien lehetetlen helyzetbe kerülhettek.

2009. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
86%

a számlát 3-adolni kell! 1/3 te 2/3-ad ők

Te nem örököltél a férjed után?

Mert én, biztos rosszul tudom, de azt hittem a félház felét te felét a fiad örökli, így neki 1/4-ed neked 3/4.

Ha nem fizetnek, menniük kell, te pedig fogadhatsz albérlőket.

Ne szégyeld magad, a fiadnak kellene. Sajnos, hogy így alakult, de még az ő érdeke is az, hogy lépjetek.

Még ilyenről nem is hallottam, hogy egy életerős 30-as így kihasználja az anyját. Nem vagy te köteles fizetni semmit.

Még ha egész életében szóba sem áll veled, akkor is megmented számára a házat. Ilyen hülyeségeket, hogy anyagias vagy meg se hallj, ez lényegtelen már, hogy mit mondanak. Haragudjanak csak meg,(talán még az is jobb) te már jóval előbb megharagudhattál volna. Keress támaszt, aki melletted áll lelkileg!

2009. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Bejelentkeztem március 5-re az ügyvédhez, hogy tanácsot kérjek. Közben itthon egyre rosszabb a helyzet. A fiatalok most épp meg vannak sértődve és nem is jönnek haza. A lány szüleinél laknak most. Nekem mindegy. Az én lelkiismeretem tiszta.

Azért nem a 3/4 ház az enyém, csak a fele, mert van egy másik gyerekem, aki évek óta külföldön él és ő is örökölt, csak ő lemondott a részéről az itthoni fiam javára.

2009. febr. 26. 15:24
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted.A másik gyerek mit szól ehhez a helyzethez? Mondd el neki, rá is tartozik. Neked jobb is, ha most nincsenek itt, legalább nem növelik a rezsit fölöslegesen. Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Teljesen kihasználtak, ezt nem lehet elvárni egy anyától sem. Te is fiatal vagy még, ha ennyire hálátlan a fiú, akkor magadra kell vigyáznod. Te csak magadra számíthatsz!
2009. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Inkább örülj neki, hogy most nem téged boldogítanak otthon. Valszeg a lány anyjával is elkezdik majd, az ilyen emberek akárhova mennek, nem változnak.

Addig nyugodtan tudsz intézkedni. Sajna a helyzet köztetek szerintem nem nagyon fog változni, ők mindig meg lesznek róla győződve, hogy te vagy a rossz és a gonosz.

A másik fiadnak szerintem is mondd el, nehogy ellened fordítsák őt, mondd el azt is ha hibáztál, hogy ne az legyen a vége, hogy csak szapulod őket, mert az ellenkezőjére is fordulhat a dolog.

Nagyon jól tetted, hogy ügyvédhez fordultál.

2009. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Hát igen. IGy van. Csak magamra számithatok.

A másik fiam próbált beszélni az öccsével, de nem tudta elérni. Ő nagyon messze lakik, Ausztráliában és nem tud akármikor hazajönni. Egyébként elitéli az öccse tetteit. Szerinte a barátnő miatt változott meg a fiam, ugyanis régen nem volt ilyen. Csak fel akar vágni a lány előtt és mutatni, hogy milyen sok pénze van és milyen menő vállalkozó. Közben meg nem.

Legutóbb a menyem vágta a fejemhez, hogy egy hetet Hajdúszoboszlón voltam. Mellesleg semmi koze hozzá. A vonat ingyen volt, a szállást a barátnőmmel közösen fizettük, a fürdőjegyet meg a háziorvossal felirattuk. És úgy éreztem, hogy azután, hogy évekig itthon ápoltam a beteg idős anyukámat, megérdemlek egy kis pihenést. Évek óta nem voltam sehol. Erre jól megkaptam a magamét. De a másik menymenek van igaza, aki azt tanácsolta pont tegnap este telefonon, hogy megérdemlem, ha igy bánnak velem, ha nem állok a sarkamra és nem zavarom el őket a háztól. Igaza van. Nehogy már a fiam parancsoljon. Beszélek az ügyvéddel a jövő héten és utánna szépen elbeszélgetek a kisfiammal is. Nincs tovább zsarolás. Elegem volt és betelt a pohár nálam. 63 éves vagyok és nem vagyok hajlandó öregkoromban tönkremenni a fiam hülyeségei miatt.

Húú, ez most jó hosszú volt, de jól esett kipanaszkodni magam.

Köszönöm, mindenkinek, aki tanácsot adott!

2009. febr. 26. 15:45
 28/33 anonim ***** válasza:
87%

A drágalátos műmenynek megmondtam volna, hogy fogja be a lepénylesőjét, amíg itt lakik, mert a te életedhez semmi, de semmi köze nincsen.

Ha a fiad eredetileg nem ilyen, csak a nő miatt változott meg, akkor talán van remény rá, de csak akkor, hogy ha lekerül a szeméről a hályog és észreveszi, hogy milyen egy hárpia a csaja. De elég gáz, ha ilyen könnyen befolyásolható a fiad.

Az legalább nagy pofon lesz nekik, ha megtudják, hogy ügyvédnél jártál, akkor számíts majd szerintem minden "jóra", de ne add be a derekad, és főleg ne magyarázkodj, mert az támadási felület (aki magyarázkodik, tulajdonképpen védekezik, és csak az védekezik, akit támadnak), ne hagyd magad, a csajjal meg a(z el)köszönésen kívül nem sok szót váltanék. Nem érdemli meg.

Ahogy írsz, te inkább az a típus vagy, akit könnyen ki lehet használni, és ezt ők maximálisan meg is tették, úgyhogy itt az idő, hogy a sarkadra állj, és bekeményíts, nehogy már egy kvázi idegen nő úgy rángasson és ugráltathasson, hogy neki jó.


Mellesleg. A volt párom bátyja szinte ugyanezt végigcsinálta. Hitelt vett fel az anyjáék lakására, a lakást elárverezték, ők szociális lakást kaptak (de előtte albérletbe voltak kénytelenek menni), a fiú börtönbe is került csalásért (más stiklijei is voltak). Szóval nagyon vigyázz, hogy a fiad milyen hitelt vesz fel a házra.

2009. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
84%

Tegnapelőtt 15.57-es vagyok. Meg vagyok lepődve, hogy a barátnőnek micsoda hangja van! Nem tudom, álomvilágban vagy hol élnek-e a fiaddal együtt a realitásokat tekintve. Pedig semmi köze a házatokhoz, örülhetne, hogy ingyen ott lakhat(ott). Szerintem figyelj arra a vele kommunikációban, hogy ígz is kezeld, hogy semmi beleszólni valója.

Ha igaz, amit az előző írt, hogy a fiad vehet fel hiteleket a közös házatokra (beleegyezésed nélkül?), ezt pontosan megkérdezném az ügyvédtől, és ez esetben törekednék vele békés megoldásra, ha lehet, de ez nem megalkuvást jelent! (A közös tulajdon eladására vagy hasonló.)

Sajnálom, hogy így alakult a kapcsolatotok, bízzunk a lehető legjobban, talán egyszer megváltozik. Kitartást, állj ki magadért, ehhez sok erőt kívánok!

2009. febr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Szerintem a házra már nem lehet több hitelt felvenni, hiszen jelzálog van rajta. De rá fogok kérdezni. Többet fogok tudni és okosabb leszek, ha majd beszélek az ügyvéddel. Addig meg nem akarok találgatásokba bocsátkozni.

Köszönöm, hogy segitettetek tanáccsal vagy csak azzal, hogy meghallgattatok. Jól esett.

2009. febr. 27. 16:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!