Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós vagyok és a menyemmel...

Anyós vagyok és a menyemmel és a fiammal vannak problémáim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiam vállalkozó. KAmionozik. Hol van munka, hol nincs. Télen szinte soha sincs és nyáron sem mindig. Menyem, aki még nem is a felesége a fiamnak, csak itt laknak együtt már 5 éve, pénztáros. Közben főiskolára jár és angolul tanul. Ritkán van itthon.

Egy kétszintes 6 szobás családi házban élünk. Férjem meghalt két éve. Én szinte egyedül tartom fenn a házat, amin jelzálog is van, mert a fiamnak saját kamion kellett és igy tudott hitelt kapni, hogy jelzálogot vettünk fel a férjemmel a házra. Nem tudtuk, hogy hirtelen, 60 évesen meg fog halni.

Egyedül fizetem a vizet, villanyt, gázt és mindnet. Ők még egy WC papirt vagy egy fogkrémet sem vettek. A pénz, amit keresnek megy a különböző hitelek törlesztésére. Ugyanis kisfiam 30 évesen sem érti meg, hogy nem megy a vállalkozása és ott kellene hagyni és elmenni valakihez alkalmazottnak. De ő nem megy. A maga ura akar lenni és neki ne parancsoljon senki. Igy viszont az egyik hitelt veszi fel és azzal fizeti a másik hitelt. Mindehová kocsival járnak. Külön külön, mert menyemnek is van kocsija.

Én már arra is gondoltam, hogy nem fizetem a számlájaikat. De akkor kikapcsolnának mindent és még a házat is elárvereznék. Miért nem értik meg, hogy ez is nem jó?

Amiért most irok az volt ráadásul, hogy a menyem az orrom alá dörgölte, hogy 5000 Ft lett a mobilszámlám. Nekik persze 15-20 ezer forint szokott lenni, de az nem számit. És egyedül a mobilt fizetik ők. Vagyis most kénytelenek voltak 5000 Ft-os számlámat kifizetni.

De én meg közben fizetem a 40 ezer Ft villanyt, a valutában levő jelzáloghitelt, a viz számlát, amikor itthon lemossa a kamionját, bevásárolok, kaját veszek és lassan úgy érzem, kitúrnak a saját házamból, amit a férjem és én 30 éve a saját két kezemmel épitettünk.

Eladni nem tudjuk a hitel miatt, ők nem tudnak elköltözni én meg nem birom tovább fizetni az ő számláikat is a nyugdijamból. És ha szólok, akkor a kedves menyem, akit úgy szerettem, mintha a lányom lenne, közli velem, hogy anyagias vagyok és nem neki fizetek, hanem a fiának. Ő meg megérdemli, nem? És egyikük sem kérte, hogy fizessek. De akkor mit csináljak? Ezért most ők vannak megharagudva és nem sértődőset játszanak. Ha itthon vannak, nem is szóllnak hozzám. Én meg már legszivesebben elsirnám magam. Félek, hogy elveszitjük a házat és mehetünk a hid alá. Mert a fiam nem hallgat rám, csak a barátnőjére. Már olyan sok tartozása van, hogy pl. évek óta nem tudja kifizetni az APEH felé az adóját. Erre minden évben jön a kamat és ahelyett, hogy valamit törlesztene, inkább ujabb és ujabb hiteleket vesz fel. Félek. Jogosan?


2009. febr. 24. 14:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég durva. Szerintem mindenképpen beszélj egy ügyvéddel, hogy ilyen esetben mit lehet tenni.
2009. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
100%
Ez így ahogy elmondtad nem lesz jó nem mehet így tovább.A fia vállalkozása tényleg ennyire gázban van?A menye nem dogozik?Szerintem megkellene húzni a vonalat ennyit fizettek (pl számlák fele)vagy nincs mese menni kell.
2009. febr. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogosan. Gondolom a ház fele a fiad nevén van, mert megörökölte az apjától. Ha a te neveden lenne könnyebb dolgod lenne. A helyedben inkább visszadnám a mobilt és saját mobilt vennék, így semmi szemrehányás a részükről nem lehet. De a rezsit is megosztanám, legalább fele-fele arányban, és a jelzálogot is, főleg, ha a héz fele a fiadé. Nincs más út, le kell ülnöd vele és megmondani neki, hogy ez így nem mehet tovább, mert különben a te fejed fölül is megy a ház. Szép dolog az anyai szeretet, de fel kell ébreszteni a fiadat. Ülj le és szépen papíron számolj szépen végig mindent. Nem hiszem, hogy ő egyben látná a költségeket, szerinem csak egyik számlától a másikig él. Ne hagyd, hogy öreg korodra az utcára kerülj és így ők is oda kerüljenek.
2009. febr. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

A félelem jogos, de amíg biztonságban érzik magukat a fiatalok, addig nem is fognak ellene tenni semmit.


Ha ilyen szituációban lennék én biztos, hogy a mindkettőjükkel leülnék beszélgetni. Kiraknám eléjük az összes csekket, a bérpapíromat és megkérdezném, hogy szerintük hogyan tudnánk ezt megoldani, hiszen a fele ház a fiadé, neki is be kéne szállnia anyagilag a fenntartásába. 30 évesen már el kellett volna, hogy jusson odáig, hogy ha nem megy az önálló munkavégzés, akkor alkalmazottnak kell állnia. Nem élősködhet örökké az anyja nyakán. Főleg úgy, hogy az anyának sincs kamionszám pénze.

2009. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Igen. A fiamé a fele ház, a másik fele az enyém. És én kaptam meg élethosszig tartó haszonélvezetet. De mit kezdjek vele, ha lassan nem lesz hol lakjunk?

Hiába mondom neki, nem hallgat meg. Ilyenkor elmondja, milyen rossz anya vagyok, mert nem értem meg őt. Pár hete pl. azt vágta a fejemhez, hogy csak a fél ház előtt söpri el a havat, mert csak a fele az övé.

Legszivesebben eladnám az egész házat (Férjem halála után 20 millióra értékelték) és vennék magamnak egy kis szoba-konyhás lakást. Ők meg csináljanak, amit akarnak.

Lehet, tényleg megkérdezek egy ügyvédet, ilyen esetben mit lehet tenni.

Az is a baj, hogy amikor a férjem meghalt, minden közüzemi számla átkerült az én nevemre. Igy most a kisfiam azzal érvel, hogy ami nincs a nevén, azt nem fizeti ki. Viszont nem is akarja, hogy mondjuk a villany vagy a gáz a nevére kerüljön.

2009. febr. 24. 15:10
 6/33 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is beszélj egy ügyvéddel.


Biztos el lehetne adni, s két kisebbet venni. Kérhetsz szülőtartást is, úgyse kérsz, csak mondd el!


Szerintem nem látja ő azt úgy egyben. Írd le egy lapra, szépen minden kiadást, s add össze, s a másik oldalon a nyugdíjad. S mondd hogy neked még terveid vannak az életeddel, nem csak az , hogy nekik fizesd a rezsijüket.

Számold ki, mennyi a te részed (3-ad) s ha jön a csekk, add oda a te részeddel együtt, s fizessék be!

Ha nem fizetnek, ne használják!


Nagyon jogosan félsz. Legalább magadat mentsd!Majd rájön később a fiad.nincs valami rokonod, aki mellédálna, s beszélne vele?


Kaját semmiképp ne végy, már holnap sem!1 adag, s vidd be magadnak.

2009. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
94%

wc papírt se vegyél, fogkrémet se. Annyit viszel magaddal.

Majd megoldják. Itt már nem számít, hogy haragszanak-e, észhez kell térniük. Különben is, hogy birod ezt fizetni?

El kell adni a kamiont, s visszafizetni a kölcsönt belőle, utána eladni a házat. S kettémenni.Vegyen másikat magának, amiből akar.

2009. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

Muszáj a fiadnak és a menyednek önállónak lenni.

Muszáj lenne, hogy öregségedre ne fedél nélkül maradj. Kérdem, ha az adóságok miatt utcára kerültök, akkor segítenek neked is majd fedelet találni? Esetleg magukhoz vesznek? Mert hosszúávon ez nem megoldás.


Nem tudom pontosan, de ha haszonélvező vagy, akkor el tudod adni a házat a fiad (és a menyed a házasság miatti fele-fele vagyon miatt) beleegyezik? És kifizetnétek az adóságokat, te tudnál venni egy kicsi lakást, ahol egyedül élnél? Ők meg vegyenek fel a saját kontójukra hitelt és vegyenek lakást, álljanak a saját lábukra.


Másik oldalon, ha ők ezt személyes támadásnak veszik, akkor később nehezebb lesz a családod együt tartani.

Én nagyon drukkolok neked.

2009. febr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
94%

jaj nem a menyed, bocsánat. Akkor nem is szólhatna bele.

Én megkérném őket, hogy költözzenek el. Kíváncsi lennék mit szólnak hozzá. A férjed elsősorban RÁD hagyta a házat, majd a te részed a fiadé lesz, amikr ráhagyod. Ennyi. A hitelt sajnos neked kell kifizetni...

2009. febr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy bármelyik gyerek összetehetné kezét lábát, ha a szülei ennyit tudnának segíteni, mint amennyit ti segítettetek a gyermeketeknek.

Nálunk is volt sajnos ilyen a családban, ennek csak akkor lesz vége, ha különköltöztök. Mielőbb keress fel egy ügyvédet, mielőtt teljesen eladósodsz.

2009. febr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!