Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós vagyok és a menyemmel...

Anyós vagyok és a menyemmel és a fiammal vannak problémáim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fiam vállalkozó. KAmionozik. Hol van munka, hol nincs. Télen szinte soha sincs és nyáron sem mindig. Menyem, aki még nem is a felesége a fiamnak, csak itt laknak együtt már 5 éve, pénztáros. Közben főiskolára jár és angolul tanul. Ritkán van itthon.

Egy kétszintes 6 szobás családi házban élünk. Férjem meghalt két éve. Én szinte egyedül tartom fenn a házat, amin jelzálog is van, mert a fiamnak saját kamion kellett és igy tudott hitelt kapni, hogy jelzálogot vettünk fel a férjemmel a házra. Nem tudtuk, hogy hirtelen, 60 évesen meg fog halni.

Egyedül fizetem a vizet, villanyt, gázt és mindnet. Ők még egy WC papirt vagy egy fogkrémet sem vettek. A pénz, amit keresnek megy a különböző hitelek törlesztésére. Ugyanis kisfiam 30 évesen sem érti meg, hogy nem megy a vállalkozása és ott kellene hagyni és elmenni valakihez alkalmazottnak. De ő nem megy. A maga ura akar lenni és neki ne parancsoljon senki. Igy viszont az egyik hitelt veszi fel és azzal fizeti a másik hitelt. Mindehová kocsival járnak. Külön külön, mert menyemnek is van kocsija.

Én már arra is gondoltam, hogy nem fizetem a számlájaikat. De akkor kikapcsolnának mindent és még a házat is elárvereznék. Miért nem értik meg, hogy ez is nem jó?

Amiért most irok az volt ráadásul, hogy a menyem az orrom alá dörgölte, hogy 5000 Ft lett a mobilszámlám. Nekik persze 15-20 ezer forint szokott lenni, de az nem számit. És egyedül a mobilt fizetik ők. Vagyis most kénytelenek voltak 5000 Ft-os számlámat kifizetni.

De én meg közben fizetem a 40 ezer Ft villanyt, a valutában levő jelzáloghitelt, a viz számlát, amikor itthon lemossa a kamionját, bevásárolok, kaját veszek és lassan úgy érzem, kitúrnak a saját házamból, amit a férjem és én 30 éve a saját két kezemmel épitettünk.

Eladni nem tudjuk a hitel miatt, ők nem tudnak elköltözni én meg nem birom tovább fizetni az ő számláikat is a nyugdijamból. És ha szólok, akkor a kedves menyem, akit úgy szerettem, mintha a lányom lenne, közli velem, hogy anyagias vagyok és nem neki fizetek, hanem a fiának. Ő meg megérdemli, nem? És egyikük sem kérte, hogy fizessek. De akkor mit csináljak? Ezért most ők vannak megharagudva és nem sértődőset játszanak. Ha itthon vannak, nem is szóllnak hozzám. Én meg már legszivesebben elsirnám magam. Félek, hogy elveszitjük a házat és mehetünk a hid alá. Mert a fiam nem hallgat rám, csak a barátnőjére. Már olyan sok tartozása van, hogy pl. évek óta nem tudja kifizetni az APEH felé az adóját. Erre minden évben jön a kamat és ahelyett, hogy valamit törlesztene, inkább ujabb és ujabb hiteleket vesz fel. Félek. Jogosan?


2009. febr. 24. 14:45
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
80%

Megint egy probléma, miért nem jó ha több generáció lakik egy fedél alatt, csak ezúttal az anyós részéről. Ez a mai világban valahogy nem működik... Én még a másik oldalról vagyok sajnos egy ilyen szituban (menyként, anyós rendezte ilyenné anno a dolgokat...), de azt már tudom, hogyha felnőnek a gyerekeim (ha még szülök, miután megoldódik ez a szitu), akkor a nagy házat eladjuk, kicsibe költözünk/költözök, és aki családodt, gyerekeket tervez, költözzön nagyba. DE: külön-külön a generációk, mert a mai világban mások a generációk igényei...

Remélem, nem sértelek meg, de nekem kivülállóként úgy tűnik, igazából csak a fiaddal vannak problémáid, a meny csak ott él vele. Mert ha nem élne ott, akkor is ugyanez az anyagi szitu lenne, nem? 2-en talán még ennyire se tudnátok fizetni a közös költségeket, vagy rosszul látom?

Mit jelent az, hogy a fiad a "barátnőjére hallgat"? Pontosan tudod, miről beszélgetnek? Miatta van ilyen bizonytalan munkája? Miatta jár mindenhová autóval, luxust mutatva kifelé? Vagy azért, mert ilyen a személyisége, és mindegy, ki lenne az a barátnő...??? Szóval nekem úgy tűnik, a saját fiaddal kellene dűlőre jutnod (aki mellesleg bármikor lecserélheti a barátnőjét...). Mondhatnám, akit Te és a férjed neveltetek ilyenné, amilyen lett. De tudom: sokat számít a veleszületett személyisége, így nem mondom, de azért az élettársát ne keverjük bele szerintem.


Amennyi szerintem a fiadon keresztül a menyre is tartozik, azt egy közös beszélgetésen megbeszélném velük. De elsősorban a fiaddal próbálnék beszélni arról, mi a terve ezzel a nagy házzal, miből szándékozik fenntartani, mert ez nem megy tovább, ami eddig ment. Hogy 3-an laktok ott, a közös költségeket ennek megfelelően kellene fizetni. Ha a FIAD nem akarja, akkor nincs mit tenni (mégha a meny akarná is!), akkor el kell adni, végső esetben elárverezni a házat vagy ahogy a törvény kimondja (ezt nem ismerem pontosan). Egy ötlet: kiadni és Ti olcsóbb fenntartású albérletbe költöztök. Gondolom, Neked fáj a személyes kötődés miatt, de ha nem tudjátok fenntartani, akkor ez egy megoldás. A fiad felnőtt, és ha nem akar gondoskodni a saját tulajdonáról, házrészéről, én nem a menyt hibáztatnám emiatt! A meny szerintem jól teszi, hogy nem megy hozzá, amikor ilyen bizonytalan a munkája és még a saját tulajdonának fenntartásáról sem gondoskodik.

2009. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%

Az utolsó hozzászoló fogta meg igazán a pobléma végét. Szerintem ennél jobb választ nem is kaphatnál. Hidd el.

Tényleg nem a menyed a probléma forrása. Abban igazad van, hogy ő megpróbálja az életét nem alárendelni a fiadnak úgy ahogyan te teszed. Elnézésed kérem, de ez így van.

2009. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%

A 15.57-es vagzok. Ne haragudj, egy kicsit sokáig tartott, míg megírtam az előző választ, nem akartalak megbántani az előző hozzászólásommal.

Most olvastam tovább, hogy Te külön költöznél kisebb lakásba. Hát akkor tényleg az a legjobb szerintem is, hogy tételenként felírod utólag havi bontásban a kiadásokat, és egy közös beszélgetésen felmutatod a fiadnak. Az élettársa véleményére is kíváncsi lennék, de ez tényleg nem mérvadó, mert bár 5 éve vannak együtt, nem házasok. (Csak talán az emberség megszólalna benne, vagy ki tudja...)


Ha nem sikerül a fiaddal egyezségre jutni, akkor ahogy írták, ügyvédtől érdeklődnék, mit lehetne tenni.


Szívből kívánom a legjobbakat!

2009. febr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
94%
Mi is így lakunk édesanyámékkal de a költségeket megosztjuk és azonkivül mindenki maga veszi a dolgait és külön főz magára azt hiszem ez a normális.Én soha nem vártam el a szüleimtöl hogy ök tartsanak el még azért is hálás vagyok hogy nem kell albérletbe mennünk.Mégis hogy képzeli a fiad hogy adóságba ver és ráadásúl még minden számlát is te fizess.Lehet hogy a barátnője befojásolja nem tudom.De azt tudom hogy sürgősen beszélned kell velük mert ez így nem kóser.
2009. febr. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
89%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Sajnos én több olyan családot is ismerek, ahol a szülők túlzott jóságát kihasználják és a végén kitúrják a szülőt annak a címén, hogy végülis a ház már rászállt a gyerekekre félig. Ja, meg nagyon bírom azokat a menyeket, akik tücsköt-bogarad összehordanak az anyósról meg utálják, de nemcsak, hogy elfogadják a segítségét, de még el is várják. Amit a te fiad és barátnője csinál az érzelmi zsarolás.


Szerintem nagyszerűen tükrözik a válaszok, hogy egy ép eszű ember hogyan vélekedik a helyzetetekről. Én a helyedben ebből kifolyólag megmutatnám a fiamnak és a "menyemnek" a válaszokat, hogy ők is lássák, te jogosan aggódsz és nem fair, hogy mindent te fizess. Mutasd meg, hogy mit írtak mások, hogy lássák mekkora itt a gond. Ha a leírásod helytálló, sürgősen tenned kell valamit, hogy észhez térjenek. Ha nem változnak meg, én a helyedben próbálnék különmenni. Adjátok el a 6 szobás házat és vegyetek 2 kisebbet (jelzáloggal is el lehet adni), fele pénz az övék és abból azt csinálnak, amit akarnak. Ha meg már külön vagytok, te nem leszel köteles fizetni a számlákat. Ne hagyd, hogy ennyire kihasználjanak. Nagyon nagy dolog, ha a szülő tud a gyerekeinek segíteni, de ha már ilyen szintre jut a dolog és még a minimális tiszteletet sem kapja meg, akkor el kell gondolkodni azon, hogy tényleg megérdemlik-e, hogy te az egy fizetésedből fedezz mindent. Hidd el, mindenkinek egy élete van és ha nem élsz most, később semmi esélyed sem lesz rá. Észreveszed, hogy csak eltelt az életed és a pénzed a felelőtlen fiad miatt a hitelekre ment, nem pedig valami hasznosítható dologra. És most is te aggódsz, nem pedig az, aki ezt a pénzügyi problémát okozta. Azt tanácsolom, hogy adjátok el a házat, menj külön, ők meg csináljanak, amit jónak látnak, ne rajtad csattanjon az ostor.

2009. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Előttem sokan írták, én is ezt mondom: add el a házat! És vegyél egy kisebbet, mondjuk 1,5 szobásat. Ezek után, hogy megszűnik a luxus, szerinted a leányzó a fiaddal marad? Nem hinném. Én még azzal is megpróbálkoznék, hogy beszélnék a lány szüleivel. Azért vegyél másfél szobás lakást, mert ha a fiadat elhagyja a barátnője, ideiglenesen be tudd fogadni, mert mégis csak a fiad. Fel fog nyílni a szeme! Amiket nem fizetnek ki, pl. víz, ne engedd, hogy használják. Ne egyenek a főztödből, ne porszívózd ki a szobájukat, ne engedd meg, hogy luxusban éljenek. Minek kell 2 autó? Azért, hogy lehessen menőzni, hogy ilyen gazdagok vagytok? Ugyan már.. Sok sikert és kitartást kívánok, nehéz lesz ez a csata, de ezt meg kell, hogy vívjátok. Ez nem állapot, nem lehet csak úgy elherdálni a házat a fejetek felől. Ez nem játék..

Sly

2009. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
89%
Szia! És mi lenne, ha kiadnátok a maradék 3 szobát? Egyetemistáknak pl. Ők meg fizetik a lakbért + minden ezzel járó dolgot.
2009. febr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%
Szia ! Nagyon sok jo hazzaszolast irtak a tobbiek , de ezt meg nem olvastam. En ugy tudom, hogy hitelhez mindkettotok alairasa kell , mivel , mint tulaj es mint haszonelvezo szerepelsz(amit en ugy tudok , torvenyileg nem lehetseges, de lehet , hogy ezt most rosszul tudom). A haszonelvezet , benne van a szoban mit takar es ezzel tobb jogod is van , mint a tulajdonosnak. Kerdezz csak meg egy ugyvedet ! Ha te ugy gondolod ma , akkor nem kotelesseged oket beenagedni a hazba es ezt torvenyileg megteheted. Valojaban neki kell minden renovalast es felujitast csinalni a hazon, mert te a haszonelvezo vagy ! A hitelt ki vette fel , mert ha nem a te nevedre ment , akkor neki a kotelessege fizetni is , tudom, hogy a te hazad a tet , de ezt jobb lenne megint tudatni a "fiatalokkal".Ugyanakkor ezzel a holapatolassal telt be a pohar nalam. Az eleteros 30 eves fiad , csak a felet lapatolja el , toled meg elvarja , hogy kiszolgald oket es eltertsd kettojuket ! Ez kesz vicc ! Ezzel nekem tobbet a helyedben nem kellett volna mondania. Mindent elharmadolnek , az osszes szamlat , es meg igy is ok jarnak jobban , mert te nem hasznalsz annyi vizet , villanyt , mint ok ! Ezzel a koltsegmegosztassal pedig vegre felebrednenek. Mondjanak le a ket autorol, mert teljesen felesleges, persze , hogy elmegy a penz , mert meg egy kamionra is kell fizetni , baromi sok. Foleg meg tankolni is kell. Remelem azon a hitelen kivul semmi mast nem irtal ala , a tobbi hitelet fizesse csak a fiad es kockaztassa a sajat boret ! Teged megprobalnak kihasznalni es ezzel a nem beszelessel valoban erzelmileg zsarolni. Ne hagyd magad barmennyire is szereted a fiadat , ok mar ezzel visszaelnek ! Mivel nem szolsz , nem latjak at , hogy milyen nehezsegeitek vannak , ezert a megbeszeles a legfontosabb. Az ugyvedet pedig mindenkeppen keresd fel. Barmilyen helyzet alakuljon ki , tudd mi a torvenyileg lepheto ! Ne hagyd , hoyg miattuk az utcara kerulj , legalabb neked legyen belole egy lakasod, ha mar a fiad ennyire nem gondol. Es egy kritikus helyzetben en oda sem engednem. Nem kell neked mindig megmentened. 30 evesen mar reg a sajat laban kene elnie. Remelem sikerul megoldanod valamit.
2009. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
82%
Hát nézd, ha a maga ura akar lenni, akkor menjen a saját házába. 30 éves, könyörgöm... Nem, nem érdemli meg. Tartsa el magát. Te pedig sürgősen beszélj egy ügyvéddel.
2009. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sajnalva olvastam a soraidat. En is megprobalnek egy ugyveddel beszelni a helyedben,mert en attol tarok,h rosszabb lesz a helyzet. A fiadnak nem kene kockaztatnia az egyetlen ingosagotokat. Ha tudsz, probald meg eladni a hazat, vagy mondd meg a fiadnak, h talajon megoldast es vasaroljon ki teged a reszedbol es akkor abbol talan tudnal venni magadnak egy lakast.

Preobalj meg minnel hamarabb kiszallni ebbol a kiszolgaltatott helyzetbol.

2009. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!