Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálják ezt?

Miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés
Engem soha sem engednek sehova(és ezt így szó szerint vehetitek)nem panaszkodom mert nem is igénylem azt hogy hétvégén hajnalig bulizzak igyak drogozzak stb.Már azért is leb*sznak ha délután nem rögtön hazajövök suli után hanem nézelődök a városban vagy a barátnőmmel vagyok. Pedig egyszerűen annyit kérek hogy 1évben 2hetet 1hetet tavaszi szünetben 1 hetet nyári szünetben felmehessek pestre az egyik barátomhoz de nem, ezt sem engedik meg, mindenféle hülye indokkal mert biztos cigizni fogok, meg inni ha annyira akarnék megtenném itthon is. Dolgozok iskola mellett 20.000.-t jó ha kapok egy hónapban ebből ők úgy mikor milyen kedvük van levesznek 10-12ezer forintot rám nem költenek semennyit igaz kaját kapok tőlük,de ha magamnak nem veszek ruhát akkor még most is 2-3éves holmiban járnék. Anyagi gondokra sem hivatkozhatnak szerintem nem nagy kérés 2-3havonta egy ing,vagy póló és azt is akciósan.Komolyan azon gondolkozok elmegyek kollégiumban hisz ott is kapnék kaját a többit meg magamnak kéne előteremteni, és nekem a munka nem büdös, voltam már baumaxban árufeltöltő mc'donaldsban krumplit,húst sütni (ha valaki dolgozott már ott tudja milyen az) moziban is jegykezelő, de nem panaszkodom emiatt lehetne rosszabb is. De még is ha nem költenek rám, miért nem engednek legalább fel pestre? Hisz nem érdekli őket mit csinálok itthon ha bezárkóznék a szobámba elmennék 2-3napra megse kérdeznék hogy mi van itt bent hogy nem jövök ki, csak annyi a fontos itthon legyek és ne máshol napi szinten az megy: anya leül tv-zni majd főz,apa késő este haza jön.Én meg ülök itthon. Gyűlölöm már ezt. Mit tegyek? 16/F
2011. márc. 22. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd össze magad,és beszélj velük,mert ez nem normális! Én nem tenném a fiammal! Egy anyuka
2011. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

normális felfogású, rendes gyereknek tűnsz, főleg, hogy 16 éves létedre dolgozol :)

szerintem féltenek, és nem tudják/akarják feldolgozni,hogy megnőttél és már nem az a kis 10 éves fiú vagy, akivel még lehet játszani, ilyenek:)

szerintem segítene, ha leülnél velük,amikor mindketten otthon vannak és mindezt, amit itt leírtál elmondanád nekik. nem nézőpontból, hogy neked ez milyen rossz, hanem tényként közölnéd,hogy dolgozol, pénzt keresel,önálló vagy és bebizonyítanád nekik,hogy megbízható is:)

2011. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez bizony elég szmorú élet. Sajnos az emberek egy része tehetetlen az életben. Ha otthon vagy, biztonságban tudnak, és úgy godnolják, a gyermek felnevelésének ez a lényege. Egyenlőre nem nagyon hinném, hogy tudsz változtatni. Ha mondjuk odahívnád azt a barátodat, akihez elmennél, az egy esély lehetne. Mert megisemrnék, látnák, hogy rendes, stb. De ha ilyenek, amilyennek leírtad őket, nem vlaószínű, hogy meg tudnak változni.


Ait tehetsz, jelenleg , azt hiszem csak annyi, hogy készülsz az önálló életre. Még két évet kell kibírnod a nagykorúságig. Addig tanulj, nyelveket is, mindent, hogy tényleg felkészült legyél. És ha 18 vagy, akkor már csak kedves illendőségből késrsz engedélyt elmenni, és elmehetsz akkor is, ha nem engednek. Addig is ezt idézem: "Ha valakivel gondod van, szeresd jobban". Ez az idézet arra utal, hogy a szeretet képes megolvasztani a jeget, vagy még talán egy követ is.

2011. márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Készülök én a felnőtt életre de állandóan azt mondogatják nem fogom semmire venni így hogy nem tanulok (legtöbb tantárgyból 4-es vagyok ami nagyon nem megy az 3-as) így aztán már kedvem sincs oda ülni mivel nekik semmi nem jó. Arról hogy ő jöjjön hallani sem akarnak róla.
2011. márc. 22. 21:01
 5/11 anonim ***** válasza:
szüleid hol/mivel foglalkoznak? együtt szoktatok különböző helyekre menni?(nyaralás,étterem,séta,rokonok)
2011. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
rokonokhoz megyünk karácsonykor,névnap, általános ünnepek ezek után nyaraláshoz semmi kedvem,inkább dolgozok tovább hogy legalább a havi 10eFt meglegyen.
2011. márc. 22. 21:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Ígérték hogy ha év végén jó jegyeim lesznek 4esnél rosszabb jegyem nem lesz akkor megkapom azt a motort amelyiket szeretném, na ez tavaly volt és mondanom sem kell nincs motorom, pedig 4-esnél rosszabb nem lett, barátnőmmel is szakítottunk majdnem mert nem tudtam foglalkozni vele amennyit megérdemelt volna. Nem is hiszek már nekik,csak ígérgetnek.
2011. márc. 22. 21:12
 8/11 A kérdező kommentje:
Anya polgármesteri hivatalban dolgozik, apa autókereskedő.
2011. márc. 22. 21:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Megértem a problémádat elég igazságtalan ez egy 16 éves fiúval szemben, nekem rugalmas szüleim vannak szerencsémre, a mai világba a szüleid féltene eléggé túlzásba viszik a dolgot mert nem vagy képes így a saját lábadra állni hogy késöbb mi lesz veled azt kitudja szerintem is igazságtalan ha dolgozol és elveszik a fél fizetésed ami jogosan a tiéd te dolgoztál te pénzed anyagi gondotok csak nem lehet ezért, lehet csak nevelésből teszik hogy jobban betudd osztani a pénzed amit saját magadtól kéne megtanulnod elég igazságtalan az élet tudom de szerintem 4es átlaggal is simán vinnéd valamire ha jól csinálod a dolgokat akkor simán lehetsz valaki az életben. Javaslom hogy ülj le a szüleiddel és beszéld meg a dolgokat hogy ez így nem állapot
2011. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Rendes gyereknek látszol, és talán szüleiddel is lehetne szót érteni valamikor. Lehet, hogy ismerik az élettel járó veszedelmeket, esetleg félnek, hogy elrabolnak, vgy báármi módon kárt tesznek benned.

Egy 16 éves fiú, az még eléggé gyerkő, légy türelemmel. Tanulj, és az izmaidat is fejleszd, jól jöhet még egy önvédelmi sport is.

Esetleg, ha jó jegyet szerzel, akkor jutalom gyanánt alkudjál ki mindig valami kis szabadság - engedményt, vagy barátnőzést.

2011. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!