Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék megegyezni a...

Hogyan tudnék megegyezni a szüleimmel? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

Elöre is elnézést kérek,kicsit hosszu lesz.

21 éves lány vagyok,5 éve élek párkapcsolatban,1,5 éve élettársi viszonyban a párommal.Most a szüleim házában lakunk.Mindkettönkenek van munkahelye,de nem vagyunk olyan anyagi helyzetben,hogy elköltözhessünk itthonrol.A szüleim sem tudnak támogatni minket,a párom szüleiröl nem is beszélve,akikkel még a viszonyunk sem tul rozsás.Az én szüleim annyi segitséget tudnak nyujtani,hogy lakhatunk náluk,azzal,hogy felesben álljuk a költségeket,fizetjük a számlákat,vesszük az élelmiszert,tisztitoszereket stb.Mi már a kezdet kezdetén megmondtuk a szüleimnek,hogy arra törekszünk,hogy tudjunk sporolni,hogy 1-2 éven belül vehessünk 1-2 butort stb és külön költözhessünk tölük.Igaz,hogy házvásárlásra nem igen lenne lehetöség,de akkor esetleg albérlet,vagy lakáshitel is szobajöhetne,de csak akkor ha már lesz 1-2 alapvetö holmink pl mosogép,villanytüzhely,hütöszekrény stb,ami alapvetö szükségletnek számit.Ez az elgondolás nekik is tetszett és örültek,hogy probálunk elöre gondolkodni.A problámák azonban már kb fél év után jelentkeztek.Minden honapban amikor megjönnek a számlák,apum összeszámolja ás elosztja 2 felé,mi meg mindig szo nélkül kifizetjük nekik a mi részünket.Igyekszünk mindig kivenni a részünket a kiadásokbol,hogy ne ök tartsanak el minket,igy viszont egyáltalán nem tudunk félretenni.Például a tüzrevalo vásárlásánál is elkérték tölünk az összeg felét.Erre én eléggé kiakadtam és felhoztam apuméknak,hogy mi igy soha nem fogunk tudni félretenni egyetlen petákot sem.Erre ö nagyon felháborodott.Kijelentette,hogy ök egyszerüen nem tudnak anyagilag segiteni minket és ideje lenne,hogy ezt végre felfogjam stb stb.Mondtam neki,hogy nem is várom el,hogy ök pénzeljenek minket,söt abban is egyetértek,hogy a kaja,villany-,viz-fogyasztás megnövekedett,azzal,hogy a párom is nálunk lakik,hiszen igy nem 3,hanem 4 ember él a házban,ezért elfogadtam,hogy ezeket a számlákat fele-fele arányban fizetjük,de a tüzrevalo mennyisége ugyanannyi maradt,mint azelött,mert mi a párommal 1 szobát használunk,ami azelött az én gyerekszobám volt,tehát nem kell több helységet füteni.Ebböl kifolyolag,ha lenne apámékban egy kevés akarat eziránt,megvehetnék ök a tüzrevalot,ugyanugy mint az eddigi években és nem kérnék el tölünk még arra is a pénzt,tudván,hogy sporolnunk kell.Ezt igy elmondtam nekik is,de nem értik meg,csak azt hajtogatják,hogy ök nincsenek olyan anyagi helyzetben,hogy nekünk segitsenek.Most sikerült annyi pénzt összeszdnünk,hogy vettünk egy mosogépet.Ez az elsö közös szerzeményünk,nagyon örülünk neki.De most is látom,hogy apámnak ez nem tetszik és anyámnak már mondta is,hogy egész honapban nem vettünk kaját a hütöbe...Teljesen el vagyok keseredve.Egyéltalán nem az a célom,hogy kihasználjam a szüleimet vagy élösködjek rajtuk,de azért jol esne ha látnám,hogy legalább amiben tudnak segitenek.Nem tudom mit tegyek,de tudom,hogy ha igy marad a helyzet,akkor soha nem tudunk továbblépni,önállo életet kezdeni párommal.Ha viszont elkezdünk sporolni ill vásárolni dolgokat,akkor a szüleim nem fogják eltürni,hogy kevesebbet tudunk adni a konyhára.Mi lenne erre a megoldás?


2011. márc. 21. 16:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyit kerestek a pároddal? És mennyi a rezsi? Nem hiszem el, hogy 4 ember annyi áramot, vizet, és gázt használna, hogy mindkettőtök fizetése rámenne.
2011. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy olcsó albérlet.

Szerintem egy nagyon kicsi helyen nem is kell annyit befizetni mint amennyit most kell hazaadnotok.

Egyébként párod szülei nem tudnak segíteni?

2011. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az az igazság,hogy nem Magyarországon élünk,hanem Vajdaségban,ezért nem tudom forintban leirni,hogy mennyit keresünk.De euroban kb fejenként 180 euro havonta.

A tüzrevalo meg kb 500-600 euro évente.A számlák pedeig kb 200-eurot tesznek ki havonta,meg legalább ennyi a kaja is.Ugyh,kb az egyikünk fizetése,vagy még több is elmegy a befizetendö dolgokra.

2011. márc. 21. 17:14
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és a párom szülei még rosszabb helyzetben vannak,tele adossággal,munka nélkül stb.ugyhogy tölük végképp nem várhatun semmit.
2011. márc. 21. 17:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Tehát forintra átszámítva kb. 50 ezret kerestek havonta. A kaja+rezsi pedig 110 ezer. Tehát kb. 27 ezer forint fejenként. Így valóban nehéz félretenni. De már jön a jó idő, egy hónap múlva (jobb esetben) már nem kell fűteni. Miért nem kerestek másik munkát ami többet fizet?
2011. márc. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen,tényleg jön a tavasz,én is gondoltam erre,hogy akkor majd esetleg könnyebb lesz+a párom tavaszi-nyári szezonban kicsit jobban is keres.Hogy miért nem keresünk másik állást?Azért,mert nagyon rosszak itt a lehetöségek,rengeteg a munkanélküli és örülünk annak,hogy egyáltalán van munkánk,akármilyen keveset is keresünk,ez legalább állandó,havi jövedelem és van betegbiztositásunk.Sajnos elég kilátástalan a helyzet itt nálunk,de ahogy elég sok helyen hallom Magyarországon sem sokkal jobb.Az lenne erre esetleg a megoldás ha valahova külföldre mennénk dolgozni,de az sem olyan egyszerü,ha nincsenek kapcsolataink :(
2011. márc. 21. 21:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, elég nehéz helyzetben vagy. De ketten együtt kerestek 100e forintot, és mivel a részetek max. együtt 60e-ből kijön, próbáljátok meg a maradék 40e-et félretenni. A szüleiddel meg beszélj, szépen, érthetően mondd el nekik, hogy örökre a nyakukon maradtok ha ennyi pénz kérnek. Meg kell érteniük.
2011. márc. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem értek egyet veled, mivel a szüleidtől azt kéred tulajdonképpen, hogy téged tartsanak el továbbra is és csak a párod után kelljen fizetni. Ez 21 évesen nem jogos kérés, ha dolgozol te is és ők meg nincsneek olyan anyagi helyzetben, hogy ezt elvárhasd. Sajnos ők téged se tudnak eltartani, igy jogos, hogy mindennek a felét elkérik.

Ha igy nem tudtok félrerakni, akkor egy albérletet se fogtok tudni fizetni soha.

Ne veszekedj a szüleiddel, mert a kedvedért igy is két embert kerülgetnek a saját házukban, akiknek jó esetben nem lenne ott már semmi keresnivalójuk...

Ha elfogy a türelmük, mehetsz a pároddal együtt, ahová csak szeretnél, akkor majd örülnél ennek is. becsüld me,g hogy ennyire kevés pénzből van fedeled, fűtésed, ennivalód.

Sajnálom, tényleg igy gondolom és véletlenül se szeretnélek megbántani! Tudom, ez nagyon rossz lehet.

2011. márc. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is maximálisan egyetértek azzal amit az utolso hozzászolo irt.Nem is azzal van bajom,hogy a számlák ill.kaja felesben megy,ez szerintem is igazságos.Az egyetlen ami rosszul esik az az,hogy például ilyen esetben,mint a tüzelöanyag vásárlása,amikor meg lehetne oldani azt is,hogy én és a párom kevesebbel szálljunk be,akkor is elkérik az összeg felét,pedig tudják,hogy nekünk a továbblépésre is gondolni kell,nekik meg legalább van egy bebutorozott házuk,akármilyen rossz anyagi helyzetben is élnek.Tudom,hogy már ez is szép tölük,hogy elviselnek minket a házukban,miközben nem lennének kötelesek,de nem tudom mi lesz igy velünk.Nagyon kilátástalan ez a helyzet!
2011. márc. 22. 14:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudom, maximálisan megértelek, csak tényleg ne őket hibáztasd!!! Elég teher lehet 2 reménytelen emberrel megosztani a házadat.

Én a saját szüleimmel 2 percet nem birnék ki, szóval tényleg tudom, hogy rossz, de ha nincs jobb, akkor ezt kell szeretni! Márpedig nincs jobb! Reménykedj, hogy lesz ennél jobb és addig is légy kedves velük.

2011. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!