Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mi legyen a neve?...

Most akkor mi legyen a neve? Nem tudunk megegyezni.

Figyelt kérdés

a férjem az ő nevét akarja a kisfiúnknak,azaz Bálint,de nekem nem tetszik annyira..és én a Bastian nevet szeretném,mivel különlegesebb,vagy esetleg szóba jöhetne a Zoárd név is,mert becézhető Zozinak,Zozonak,..és még a Kende,és a Zénó..de a párom meg csak bálintot akar,mert ha fiú gyerek akkor apuka nevét kapja,ha lány akkor anyuka nevét..most mi legyen?nektek melyik tetszik,kinek van igaza? két nevet nem szeretnénk mert hosszú a vezetéknév,ja és mindegyik név illik a vez.névhez!

köszi


2011. júl. 25. 02:16
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
87%
Húha, igazság szerint én se vagyok híve ennek a kapja a sülő nevét a gyermek. Viszont a Bálint nekem tetszik, amiket te adnál, nos nekem egyik se. Én szégyellném, nem akarnék ilyen névvel kilógni a sorból, mint a Bastian vagy Zoárd, Kende...a Zénó az meg nem kutyanév, már elnézést. De hát ezt ti beszéljétek meg, csak van a párodnak is olyan név ami még tetszik a sajátján kívül.
2011. júl. 25. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén nekem az, hogy a szülők a saját nevüket adják a gyereknek kissé felvágós. Eleve rosszul hangzik az, hogy ifjabb ez és ez, meg idősebb ez és ez, mert azt oda szokták tenni. Szerintem meg egyezzetek meg egy másik névben ezeken kívül, úgy lenne fair. Nekem tetszik a Bálint, de ha az apját is úgy hívják, akkor inkább ne. A kedvenc neveid meg szerintem nem szépek, sokan azt hiszik, ami ritkább, különlegesebb név az jobb, hát nem az. Ne akard, hogy a gyerekedet csúfolják majd.
2011. júl. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kerdezo! Nagyon fontos, hogy ti ketten, szulok dontsetek, mert ha masra bizzatok a dontest, megbanhatjatok. En ilyen helyzetben azt csinalnam, hogy tiszta lappal keresnek nevet. Mindezen neveket felretennem es teljesen uj alternativakat kezdenek keresni, aztan biztos, hogy lesz olyan nev, ami mindkettotoknek tetszik.


Nekem szemely szerint a Balint lenne ezek kozul a legelfogadhatobb, a tobbi felsorolt nev nem tetszik, de a Balint sem tetszik ebben az esetben, mert az apa neve is az. En nem hiszem, hogy ifjazas jo otlet. A Zoard nev nekem nagyon zordul hangzik, valami foldonkivulinek tudok ilyen nevet elkepzelni. Nem tartom ferfias hangzasunak sem. A Zeno szerint szep hangzasu nev, gyereknek el tudom kepzelni, de felnott 40-50 evesnek nem igazan. A Kende tipusu nevekkel meg az a bajom, hogy azt sem tudom sokszor, hogy fiu vagy lany nev es egyebkent sokan a Kenderre asszocialnanak rola szerintem. De persze mindez csak az en velemenyem, nem megbantani akarlak! Szerintem ezek nem nagy durranas nevek. A gyerek nem attol lesz kulonleges, hogy ritka neve van.


Ahogy irtam - en azt csinalnam, hogy ezeket a neveket felretennem, mintha nem is leteznenek es azzal a tudattal probalnek 1-2 uj nevet valasztani. Biztos, hogy talalsz, ha teljesen vegignezed a nevjegyzeket, aztan hatha a ferjednek is megtetszik valamelyik! Mert szerintem nagyon rossz dolog, ha a sajat szulonek sem tetszik a gyereke neve. Es a ferjed ragaszkodik hozza, hogy csak az o nevet kapja? Miert nem teszitek az o nevet 2-dik keresztnevnek? Igy megmarad a hagyomany, de a gyerekben nem lesz benne, hogy o csak egy junior az apja arnyekaban.

2011. júl. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Argloss ***** válasza:
93%
Én Zénónak maximum a kutyámat nevezném. Bastian-t esetleg akkor ha külföldön élnék. Szép és jó a különleges név, de ezekkel csak kicseszel szegénnyel. Talán a Kende a legmagyarosabb...
2011. júl. 25. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

nagy Zoárd egy fenyőfa volt vmi gyerekmesében :D

általánosban mindig előadtuk azt az idióta színdb.-ot.

Zénó-t énis csak a qtyámnak adnám,

a Bastian-ról a Bastille jut eszembe...

még a Kende a legtűrhetőbb az az egyik ősmagyar vezetőfajta volt.

de szerintem adjátok a Bálintot. nem baj, ha az apuka neve is az.

de azt nem csúfolják majd a gyerekek.

2011. júl. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A Bastiant kihagytam. Volt szomszedunk kisfiat hivjak igy...csufoltak is rendesen. Nem tartom szep nevnek, raadasul van sokkal szebb magyar megfeleloje, a Sebestyen, amit szinten lehet Szebinek becezni, de ki akarna, hogy a gyereket Mo-n "B*szti"-nak becezzek? En biztos, hogy nem szurnek ki a gyerekemmel. Bastian nemeteknel oke, de Magyarorszagon...
2011. júl. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hosszú a vezetéknevetek, de szerintem mindenképpen a két keresztnév lenne a megoldás. Ha felnő, rövidítheti a nevét, vagy használhatja csak az egyiket, nem hiszem hogy olyan nagy macera évente egyszer a teljes nevét ráírni egy hivatalos okiratra.. (Kb. pont annyira kellemetlen, mintha panelban éltek és emeletet-ajtót is kell írni minden nyomtatványra)

Én sem vagyok annyira oda a szülők nevének örökítéséért, de ha a férjednek ennyire fontos, legyen a fiú egyik neve Bálint. Átlagos név, nem csúnya, nem extrém, jól jöhet a fiúnak, ha később nem tetszik neki az a név, amit te választasz neki. Mert azok közül bizony egyik sem az a hű de szuper.. A legborzasztóbb (bocsi) a Bastian, még külföldön sem tetszik, nem hogy itthon. Hivalkodó, sznobos vagy romás, és egyszerűen csúnya. Tényleg jobb a magyar megfelelője, a Sebestyén, az legalább különleges (és a becézései is szebbek). A maradék háromból a Zénóra mondanám, hogy nem csúnya név, a Kende és a Zoárd megint túl extrém, hivalkodó. Szerintem egy név lehet különleges attól, hogy nem hangzik túl idegennek..

2011. júl. 25. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Először is én is csak erősítem azoknak a táborát, akiknek nem tetszenek az általad választott nevek. Az meg, hogy az apja nevét kapja a kisfiú, szerintem nem a legjobb megoldás. Válasszatok a most felsoroltakon kívül valamilyen nevet.
2011. júl. 25. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Anyáék nekem is azt hitték anno, hogy külföldön élünk Ketrinnek neveztek el, hál istennek megváltoztatták, mert rájöttek, hogy Magyarországon élünk és nem vagyok egy szappanopera főszereplője...

Én a Bálintra szavazok, ne csessz ki vele ezekkel a brúnó meg zénó meg ... nevekkel...

Kendéről konkrétan a kender jut eszembe

Zénó=kutya

Zoárd=Szilárd félreírva

Bastian pedig az én (volt) nevemhez hasonló szuperhős név ugrik be.. hozzáteszem külföldön szép név, de nem itt...

2011. júl. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%
Ketrin? Uristen! Te szegeny. Ezt latni igy leirva is rossz. Ez majdnem olyan, mint a Majkol (volt itt egy kerdes, hogy valaki igy akarta elnevezni a gyereket...).
2011. júl. 25. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!