Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor mi legyen a neve?...

Most akkor mi legyen a neve? Nem tudunk megegyezni.

Figyelt kérdés

a férjem az ő nevét akarja a kisfiúnknak,azaz Bálint,de nekem nem tetszik annyira..és én a Bastian nevet szeretném,mivel különlegesebb,vagy esetleg szóba jöhetne a Zoárd név is,mert becézhető Zozinak,Zozonak,..és még a Kende,és a Zénó..de a párom meg csak bálintot akar,mert ha fiú gyerek akkor apuka nevét kapja,ha lány akkor anyuka nevét..most mi legyen?nektek melyik tetszik,kinek van igaza? két nevet nem szeretnénk mert hosszú a vezetéknév,ja és mindegyik név illik a vez.névhez!

köszi


2011. júl. 25. 02:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az általad felsoroltakból egy se tetszik, magyarok vagyunk legyen "normális" neve szegény gyereknek. A Bálint tetszik, de nem adnám ugyanazt a nevet a gyereknek, mint ami a szüleié. Nektek kettőtöknek kell döntenetek úgyis. Indokolhatod azzal, hogy nem akarod, hogy a gyerek már születésétől kezdve azt higyje, az apját kell utánoznia, az ő másának kell lennie, és válasszatok együtt valami más nevet...
2011. júl. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Kondor Judit ***** válasza:
Tegyétek egy kalapba a neveket,persze az apukáét is és húzzatok belőle így nem lesz vita.:)
2011. júl. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
2%
Senki nem vitathatja, hogy nevet adni a gyereknek kizárólag az anyának van joga.Kizárólag az anyának.Szándékosan írtam kétszer.Megszenved érte, tehát joga van hozzá.A vezetéknevet az apjától kapja, a keresztnevet az anyjától.
2011. júl. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
78%

7.21. Nem lennék sem a férjed,sem a gyereked! Mindenki vitatja,hogy egy gyerekhez CSAK az anyának van joga,azért mert megszenved érte! Ha nem lenne az apa,akkor nem is lenne az anyának gyereke! A gyerek pedig kettőjüké,és mindkét szülőnek AZONOS jogai vannak!

A kérdezőnek: találj normális nevet a születendő picinek,ne ilyen idétleneket. A Zénó egyébként egy rajzfilm figura volt.

2011. júl. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
07.21. vagyok, és férfi.Nálunk a feleségem ragaszkodott volna ahhoz, hogy az én nevemet adjuk a fiúnknak, de sikerült lebeszélnem róla, mivel én is az apám nevét kaptam.Azt mondtam a feleségemnek, oké, kapja az én nevemet, de mi lesz, ha mégis elválunk, és neked mindennap többször ki kell mondanod a nevemet.Ez hatott.Nem váltunk el.A fiú 22 éves és nem Gyuri-:)
2011. júl. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Én Zoárd és Zénó nevü kutyát is ismerek. Ezek köztudottan kutyanekevek( meg a Zoárd fenyő, én is emlkészem arra)

Bastian? Most komolyan azt akarod, hogy Basztinak szólítsák a gyerekedet? Akkor már legyen Sebastian.

Kende? Egy 150 évvel ezelőtt élt kövér parasztasszony ugrik be róla. De mindeképpen női névnek gondolnam és, hogy valami köze van a kenderhez, vagy a kendhez.

Ne csesszél már ki szegény gyerekkel, most komolyan.

2011. júl. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ha úgy tetszenek a Z-betűs nevek, akkor lehetne Zoltán vagy Zalán. Mindkettő nagyon szép, szerintem.

Lehet a férjed is könnyebben belemenne, hogy ne az apja nevét kapja, ha valami normális nevet választanál, nem kutyanevet.

2011. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Bálintra szavazok. Nem vagyok híve a szülő utáni elnevezésnek, de és most ne haragudj meg,az általad kinézett nevek röhejesek, főleg a Bastian. Kende meg Zénó :D
2011. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Hát a Bastianról rögtön a Nincs kettő négy nélkül c. film jutott eszembe, Bastiano Koimba Della Koronijja iaz Védó... :D

Na jó komolyan nekem se tetszenek azok a nevek amiket kitaláltál, még a Kende a legelviselhetőbb.

Nekem a felsoroltakon kívül a Tamás tetszik mert az egy egész jó név.

2011. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Én teljesen megértelek,én is ebben a helyzetben voltam,a szülés pillanatáig nem tudtunk megegyezni,aztán az lett a vége h két keresztnevet kapott a kisfiúnk:)
2011. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!