Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korotok óta szeretné...

Hány éves korotok óta szeretnétek kisbabát? Szeretnétek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Mióta érzitek azt, hogy szeretnétek majd gyereket?

Én pl ismerek olyat aki azt mondja húszon valahány évesen, hogy nem szeretne; de tudok olyat is aki 14 évesen már tervezte hogy mi lesz a neve majd a gyerekének.


2011. márc. 20. 11:24
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

21 vagyok. Kiskoromban szerettem volna családot.


Csak közben rájöttem, hogy egy pusztító gépezetet szülnék a világra. Sajnos az emberek már 7x annyian vannak, mint amennyi kapacitása erre a Földnek lenne szóval Én nem kívánok hozzájárulni fajunk megnövekedett kiirtásához.

Mert mindenkiben él a negédes kép a gyerekek, unokák. És mindenki akar legalább 2 gyereket... csakhogy nem úgy lett tervezve sem az ember, sem a Föld, hogy ezt felvállalja. Csak ezt nem publikus, mert gazdaság, GDP, növekedés és egyéb közgazdasági baromságok.

2011. márc. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Tinker Bell ***** válasza:

Kedves utolsó! Figyelmedbe ajánlanék egy érdekes videót! Érdemes végignézned és átgondolnod, hogy mit is írtál le az előbb. Ha megnézed, akkor rájössz, hogy egy hülyeség miatt nem akarsz gyereket vállalni!


Úgy gondolom, hogy mindenki fel tudja mérni, hogy érdemes-e, van-e lehetősége a gyerekvállalásra. Amíg tudok a feje fölé házat, a szájába ételt, a testére ruhát adni, addig nincs gond a népességgyarapodással!


Az említett videó (nekem azóta kedvencemmé vált és az összes ismerősömnek megmutattam, akinek volt lehetőségem megmutatni):


http://www.youtube.com/watch?v=b8udRn83Pec

2011. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

En mindig akartam gyereket, csak tudtam, hogy nem tudnam nevelni felelossegteljesen. 20 eves koromban ismertem meg a ferjemet. Akkor ereztem ugy eloszor, hogy felelossegteljesen tudnek nevelni egy gyereket. 22 evesen szuletett a babank. A ket fiu nev, ami nagyon tetszett gyerekkoromtol lett a fiunk neve. Az egyik eleve az apja neve volt...veletlen egybeeses.


Anyut egyszer megkerdeztem, hogy engem miert szult idosebb koraban es azt mondta, hogy azert, mert o nem erezte magat eleg erettnek ehhez elotte. Szoval mindenkinek maskor jon el az ido.

2011. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
51%

15:40-es vagyok. Megint :(


Köszönjük a média diktátornak, hogy megint megmondta a frankót. De sajnos nem tér ki a fenntarthatóság kérdéskörére. ÉS igenis túl vagyunk népesedve! Itt senki nem halott az ökológiai lábnyomról? 1 ember mennyi helyet foglal? <0,25 m2 talán. Itt arról van szó, hogy az a gyerek aki a világra jönn fogyaszt. Terméket. De az soha senkinek nem jut eszébe honnan vannak a cuccok? Van egy pulcsi, ami össz. 1 m2? De ahhoz, hogy ezt előállítsák legalább 60 ha terület kell!


Le lehet hülyézni, de amit most az emberek művelnek az öngyilkosság, és azt sem akarom látni, hogy a gyerekeimnek nem lesz tiszta vizük, nem tudják milyen a zöld fű. Én meg szégyenkezhetem, mert csak a saját génem önzőségének engedtem.


http://www.youtube.com/watch?v=czRU-baYeyU&feature=related

The Age of Stupid (A hülyeség kora)

2011. márc. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
2011. márc. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Tinker Bell ***** válasza:

Változott a véleményem! Inkább ne szülj! Valóban nem kellenek az utódaid a világunkra!


Igazad van! Jó döntést hoztál!

Isten őrizz, hogy legyen még belőled, akár egy is!

2011. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Kedves válaszoló, túlságosan paranoiás vagy! :) Teljesen megértem a kételyeidet, de szerencsére a világ fejlődik (jó irányba). Egyre környezettudatosabban élünk, és egyre több lehetőség is van így élni. Egyre nagyobb szerep jut az újrahasznosításnak, a megújuló energiaforrások használatának stb. Pl. csak a Föld belső hőmérsékletének felhasználásával el lehet látni egy ház TELJES energiaigényét (meleg vizestül, áramfogyasztással együtt), és szerencsére egyre inkább elérhető ez a technika a nem gazdagoknak is. Rengeteg megoldás van, amivel kevésbé (vagy egyáltalán nem) terheljük a Földet, sőt Európa pl. több embert is el tudna tartani, mint ma. Sok állammal van gond a túlnépesedést/környezetszennyezést tekintve, de a helyzet változó tendenciát mutat. Nem kell 5 gyereket szülni, és a túlnépesedéssel sem lesz probléma. Ráadásul rengeteg homoszexuális/meddő pár van, akiknek nem lehet gyerekük. Én környezettudatosan próbálok élni, és a gyermekeimet is ekképp nevelem majd. És egyre többen vagyunk így. Lehet, hogy a te gyereked találja fel a vízzel működő autót, így még többet segítve a környezeten...
2011. márc. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nagyon régen volt,hogy szeretem volna is,meg nem is..

Manapság mai világban arra jutottam,hogy inkább nem szeretnék. (Nincs bajom amúgy a gyerekekkel,de nem.)

25/L

2011. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Horkýže Slíže ***** válasza:
49%

Soha nem ereztem hogy szeretnek gyereket....es most mar arra a szintre jutottam hogy kimondottan idegesitenek es taszitanak....mar messzirol kerulom oket,hogy meg a kozelembe se keruljenek.

20L

2011. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!