Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változhatnék meg?

Hogyan változhatnék meg?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon rossz természetem van.Naponta elhatározom,hogy változtatok mert én magam is érzem,hogy ez mások számára zavaró lehet és így lassan elfordul tőlem mindenki. De valami oknál fogva nem birok megváltozni.Minden nap megfogadom,hogy nem morgok minden miatt a munkahelyemen de aztán mégsem bírom ki.Naponta megfogadom,hogy nem kommentálom ha az egyik munkatársam nekem szidja a másikat hanem befogom a szám és pártatlan maradok, de aztán mégis hozzáteszem a magam kis megjegyzését.Nagyon sok rossz szokásom van sajnos.Sokszor megbántok olyanokat akiket nagyon szeretek.Azt vallom,hogy az ember alaptermészete nem változik meg,legfeljebb egy darabig igyekszik visszafogni magát. Ennek ellenére én így közel 40 évesen mégis szeretnék megváltozni mert így tele vagyok bűntudattal és megbánással ami ugye utólag nem sokat ér.A vége az lesz,hogy elmarok magam mellől mindenkit. A napi elhatározás az esetemben nem hoz eredményt.Valakinek van valami ötlete,hogy hol is kezdhetnék neki?
2011. márc. 19. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Imádkozz, Isten mindenre képes, egy 80 éves ember is megváltozhat.

Amúgy azt hallottam, hogy ha előre elképzeled, hogy milyen szituációban hogyan fogsz viselkedni, akkor egy idő után az agyad megszokja azt, és ha lassan is, de lehet változást elérni.

Egyébként én is küzdök, egyáltalán nem könnyű... :(

2011. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Üdv. a klubban!

Én ugyan szeretem a munkahelyemet,a kollégáimat,és úgy érzem,ők is engem,konliktusom sem nagyon akadt még velük,csak elvétve,mégis nagyon nehéz sokszor lakatot tennem a számra,és ez sok kellemetlenséget okoz.Ilyenkor otthon,higgadtan átgondolom,mit kellett volna reagálnom az adott szituációban,és ezt folyamatosan mantrázom magamban.Nekem az alegnagyobb problémám,hogy szeretem acsípős megjegyzéseket,gúnyos beszólásokat,de én csakis akkor,ha úgy érzem,valaki igazságtalan volt akár velem,akár mással szemben.Ilyenkor nem bírom ki kommentár nélkül.

2011. márc. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ehhez csak rengeteg akaraterő kell és idő. Nekem is voltak olyan rossz szokásaim, amelyekről le akartam szokni, és ha nehezen is, de sikerült. Pl. hogy én se fűzzek kis megjegyzéseket, ha valaki szidja egy társunkat. Igen, középiskolás voltam még, és az emberre befolyással van a közössége. Hiába nem akartam, úgy éreztem, muszáj beszólnom, ahhoz hogy én is a csoport tagja legyek és engem is szeressenek.

Na elsősorban azt tudatosítottam magamban, hogy ez nem így van. Hogy nem kell szemétnek lennem, sem olyan dolgokat tennem, amivel nem értek egyet.

Aztán próbálkoztam. Néha rettentően nehéz volt, mert ösztönösen én is szólni akartam, amikor láttam, hogy mások jókedvűen együtt röhögnek valakin, de aztán lemondtam magamban, hogy mivel én úgysem tartom viccesnek, nem mondok semmit. Gyakran elbuktam, de nem adtam fel. Idővel már egyszerűen igényem sem volt arra, hogy szidja valakit, csak mert mások is azt teszik.

Ugyanez a helyzet a morgással: rájöttem, hogy semmi nem változik, ha panaszkodok, csak én leszek idegesítő. Végül is meg tudom oldani a saját problémáimat.


Persze ehhez, mint említettem, idő kell. De megéri kivárni, mert ma már minden sokkal könnyebb :)

2011. márc. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen........sok idő kell.Sokat gondolkodtam már ezen,hogy hogy jutottam idáig? Mert fiatal koromban ez nem volt így.Nem értem miért nem tudok uralkodni magamon és miért mindig előbb a szám jár és aztán az eszem!? Miért lettem ilyen,hogy lelki terrorba tartom a szeretteimet azzal,hogy ha nekem valami nem sikerül akkor biztos valami beszólással elrontom az ő örömüket is. Ki nem állhatom ezt az ember típust és mégis ezt csinálom. Nagyon rossz így élni. Persze nekem kell tennem a változásért de sajnos ezek a rossz dolgaim egyszerűen csak úgy jönnek.......! Talán a sok gond,bánat és csalódás ami végig kísért az eddigi életembe az lehet az igazi ok.Amiatt lettem olyan ember amilyen most vagyok és amilyen nem akarok lenni.
2011. márc. 20. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!