Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy kislányom az apukával...

Van egy kislányom az apukával még a szülés előtt szakítottunk. úgy nézett ki kibékülünk, de most egyik napról a másikra nem áll velem szóba. Annyit üzent, hogy bemegy a bíróságra és kéri a láthatást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy 3 hónapos kisbabát is elvihet tőlem kéthetente?
2009. febr. 23. 08:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy viheti. Másik meg az, hogy ha te engeded a láthatást, akkor mi a fenét akar a bíróságon?? Nem valami hülye szuka van a háttérben aki adja alá a lovat? vagy esetleg anyós?
2009. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem viheti el!
2009. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
volt már két barátnője is,lehet hogy megint van valaki,ezt nem tudom.Annyi biztos,hogy anyukám mindenhol szidja,mindennek elmondja,ebből már nagyon elege volt.De miért rajtam kell bosszút állni?Én mindig megengedem,hogy lássa a babát,mit tegyek eröltessem,hogy beszéljen velem?
2009. febr. 23. 08:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Házasok vagytok, vagy tett elismerő nyilatkozatot?Ha egyik sem, akkor semmi köze a gyerekhez.Ha bármelyik, akkor se viheti el a gyerek három éves koráig.De később is kérhetsz korlátozott láthatást, amikor csak a te otthonodban és jelenlétedben lehet vele.Ne aggódj egy cseppet se emiatt.:)
2009. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd.Próbáld megbeszélni, hogy a baba érdekében próbáljon felnőtt emberként viselkedni.
2009. febr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy viheti el! És ez nem úgy megy, hogy ukmukfukk bemegyek a bíróságra és "kérem a láthatást". Először is a gyereket el kell helyezni (nálad fogják), mármint jogilag is, gyerektartást is meg kell állapítani, és akkor persze a láthatást is. De 2 éves kor alatt a láthatást neked kell biztosítanod és a te jelenlétedben történhet. Nem kötelezhetnek arra, hogy kiadd a gyereket az apának. Gondolj bele, egy szoptatott babát hogy vinne el valaki hétvégére? Az megint más, ha teszem azt nem szopis, és a szülők jóban vannak amúgy és a baba az apjához is kötődik annyira, hogy megtehetik, hogy ott is alszik néha, de ez már saját döntésük.

Amúgy én is hasonló helyzetben vagyok, annyi különbséggel, hogy nálunk az apuka nyár óta - ismét - nem jelentkezik, pedig amikor jelentkezett, igencsak kardoskodott amellett, hogy a fiát láthassa, de eddig egy petákot sem fizetett. Tavasszal meglesz az első tárgyalás, persze az apa nem lesz ott, de mindegy, nélküle is meghozzák a döntést. Láthatási joga nem lesz, hiszen eddig sem törekedett érte nagyon, csak 1-1 hónapra volt fontos a gyereke. Amúgy is neki kéne kérvényezni, és mivel nem lesz ott, nem fogja.

Szóval szerintem fordulj te is ügyvédhez, erre a későbbiekben amúgy is szükség lenne, mert ha nem vagytok együtt, cask úgy tudsz a későbbiekben egyedül döntéseket hozni, ha a gyerek nálad van elhelyezve. Amúgy ha nem így van, az apa nélkül még egy mandulaműtétet sem engedélyezhetsz.

2009. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem abszolút nincs joga egy 3 hónapost elvinni csak úgy. De azért azt jó lenne tudni, hogy házasok vagytok vagy csak együtt éltetek? Mert ez sok szempontból nem mindegy. Anyukádat meg próbáld meg leszerelni, mert csak mégtöbb gyűlöletet szít.
2009. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Anyut hiába próbálom leszerelni,mindenhol szidja.Amúgy tegnap küldött az apuka egy sms-t,amiben bocsánatot kért,hogy így viselkedett velem,meghogy reméli egyszer jobbra fordul minden.Nem reagáltam rá,jól tettem?Mit csináljak?
2009. febr. 24. 08:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tetted! Azonnal hívd fel! Kérdezd meg, mikor tudnátok személyesen beszélni?

A telefonon csak időpontot egyeztess, ne menj bele részletekbe. csak mindd, hogy te minél jobb kapcsolatot akarsz.

Beszélj meg egy mielőbbi találkozást, jöjjön el hozzád délután!

Üljetek le , beszéljétek meg, mi volt ez nála, és hogy te mit akarsz (összejönni)

Azt is hogy ő mit akar, és a gyereknek mi lenne jó. Mondd el, hogy édesanyád nem a te véleményedet mondja.

Anyáddal laksz?

Előre tisztázd vele, hogy a gyerek apjával fogsz találkozni, menjen át addig a barátnőjéhez. Ha nem akar ti menjetek a te barátnődhöz a babával, ott találkozzatok!

Mindenkinek az lenne a legjobb, ha összejönnétek. Ha nem, akkor meg normális apja legyen a gyereknek, aki törődik vele. Szüksége lesz rá a kicsinek. Szerintem apa pánikba esett, hogy örökre elveszítheti a gyerekét, azért reagálta ezt. Te is kétségbeesnél a helyében. Mi a csodáért nem válaszoltál az sms-re?

Örülj, hogy törődik a gyerekével!

Valahogy csak összehoztátok, volt, mikor megértettétek egymást...Ti beszéljétek meg ketten, és anyukádat pedig le kell szerelni. Mielőbb!

Apukád van? Ő nem tudna segíteni ebben?

2009. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hozzánk egyáltalán nem jöhet,mert a szüleim nem engedik be a lakásba,nekem meg már elegem van belőle azért nem válaszolok neki,tudja,hogy szeretem mégis egyszer azt mondja szeret,utánna meg látni sem akar,megint látták egy másik nővel,nem akarom,hogy azt higyje mindent megcsinálhat velem,ezért nem válaszolok neki,most ő könyörögjön.nincs igazam?
2009. febr. 24. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!