Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyen még erősebb a...

Hogy legyen még erősebb a lányommal a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

16 éves lányomnak tetszik egy fiú,és ma szóba hoztam a srácot,hogy jóba vannak e,és hogy mostanában miatta dili? Ugyanis a lányom mostanában elég furcsán viselkedik,de azt mondta hogy nem amiatt,hanem hogy nem engedjük el sehova.(A múltkor nem mondta meg hova megy,azt monta hogy barátokhoz,és csak azért nem oda mentek,mert a barátnőjének nem volt pénze vonat jegyre.)Ezért helyette discoba mentek. És megmondtam hogy akkor egy darabig nincs buli,nagyon kiakadt,mert imádja a hangos zenét,meg ami pörög. Mondtam hogy én nem láttam közelről a srácot aki tetszik neki,de szimpatikus nekem,mert a lányom ajak piercingjét kivetette vele,mert szerinte úgy szebb. Most jött neki az új hóbort,a fekete haj. Nem szóltam érte. Mit csináljak hogy bátran elmondja nekem ha van aki tetszik neki,vagy valami problémája van? Persze már mondtam neki,de cikinek tartja,nem szívesen beszéli meg ezeket velünk,inkább a barátnőkkel.

45F


2011. márc. 19. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

ő már felnőttnek érzi magát!!!

és biztos van magán élete is, amibe senki nem szereti ha beleszólnak..

mond meg neki, hogy mellette állsz és bármiben segítesz neki, persze normális dologban....

minket úgy neveltek, hogy gyereket ne csináljunk, meg persze törvénybe ütköző dolgot..

2011. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem beleszólás kérdése...Mégcsak 16 éves. Éreztesd és mond neki a hogy te az apja vagy és bármit megbeszélhet veled. Biztos nem fog neki rosszul esni. :)
2011. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ossz meg vele te is "titkokat", kezdj el mesélni a fiatalkorodról és ne csak a jó dolgokat, lehet ciki is, így szerintem bátrábban fog hozzád fordulni, hisz te is nyújtasz felé bizalmat. Egyébként irigylem a lányod, az én apám azonkívül, hogy köszönünk egymásnak, váltunk pár szót, ami legtöbbször totál érdektelen, semmi iránt nem érdeklődik, ami velem kapcsolatos. Lányod örülhetne, hogy ilyen apja van :).
2011. márc. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

első probléma, hogy nem igazán bízol meg a lányodban. 16 évesen már eljárnak otthonról a gyerekek (már amelyik). Ha szereti a társaságot, vissza nem tarthatod. Ha teszel ellene, sokszor még rosszabb lesz a helyzet. Legjobb lenne, ha engednéd, de szabj feltételeket, hogy pl. 10-re legyen otthon, legyen elérhető telefonon stb.

Soha nem vezetett jóra, ha a szülő túl szigorúan áll a dolgokhoz, ennek elsődleges oka, hogy ők még más fejjel gondolkoznak; ahogy te őt nem érted meg sokszor, visszafelé is ugyan ez van. Nem mondom, hogy legyél engedékenyebb, de valami kompromisszum mindenképpen kéne. Ha a lányod fogadja a fiúk udvarlásait, nehéz lesz egy idő után megálljt parancsolni neki, hiába a szülői intelem, féltés.

Nekem 15,5 éves a lányom. Hasonló helyzetben vagyok. Menős a csajszi, de mindig kérem, hogy igazolja hol és meddig van, persze mindig szabok határt a dolgainak. Az erkölcseit ugyanúgy féltem, mint te a lányodét, emiatt próbáltam időben beszélni a fejével és mondom neki még most is az intelmeimet. Én aránylag laza szülőnek számítok, de mégsem vagyok az, nem vagyok ránőve egyik gyerkőcömre sem, talán ezért van bizalom köztünk, persze mindig szemmel tartom őket, és sokat izgulok pont olyankor, mikor odavan egyik vagy másik. Szerencsére ez nincs sűrűn.

És nem gondolom azt sem, hogy jó ötlet "lebarátnősködni" a gyerekeinkkel, ez akkora hülyeség. Egy szülőnek amúgy nem ez a feladata, mert ugye mikor szabályt szeretnél felállítani, akkor nehezen fogadják el egy "bnőtől" :)

2011. márc. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most ketten főztünk,és amikor szóba hoztam a fiút,úgy beszélt róla,nem zárkózott el mint eddig. Máskor ha szóba hoztam magára csapta az ajtót és sírva berohant.
2011. márc. 19. 10:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!