Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dilemmázom. Szerintetek...

Dilemmázom. Szerintetek melyik névváltozat lenne a jobb? Érvek lent.

Figyelt kérdés

Tuti biztosan e két variációból fogok választani, csak még nem tudom, hogy melyiket (kitalált nevekkel):


Valaminé Mindegy Ludmilla


vagy


Valami Ödönné


Az első variáció volt nyerő nálam évekig, mert szeretem a keresztnevemet, és így sose kell utólag rákérdezni, hogy valójában hogy is szólíthatnak az "asszonyom"-on kívül (ami huszonévesen, apró termettel, kislányos arccal kicsit vicces)

De az utóbbi időben a második variáción is: nem lehet, hogy ez egy férfinak jobban esik? Kicsit olyan nekem, mintha így adnám oda neki magam teljesen, egészen az övé lennék így. Még oké is lenne, csak a keresztnevemet tényleg nagyon szeretem.


A Valami Ödönné Mindegy Ludmilla borzasztó hosszú, az tuti nem lesz, a Valami Ludmilla meg olyan, mintha még mindig lány lennék, vagy az ő lánya vagy tesója, úgyhogy az se lesz.


Ilyen érvekkel ti melyiket választanátok?


2011. márc. 18. 13:32
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
58%
ha nő lennék akkor Valaminé Mindegy Ludmilla lennék
2011. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
A két variáció közül én az ELSŐt választanám.
2011. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Valaminé Mindegy Ludmilla. A Valami Ödönné semmiképpen sem, mert régies, és én semmiképpen nem mondanék le a keresztnevemről, úgy már nem én lennék.
2011. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legjobb, ha vagy megtartod a saját leánykori nevedet, vagy ha MINDAKETTEN felveszitek egymás nevét kötőjeles formában, és a nevek sorrendjét vagy kisorsoljátok vagy pedig úgy, ahogy jobban hangzik. Tehát X-Y Ludmilla és X-Y Ödön.


A többi verzió, ahol a feleség egyoldalúan veszi fel a férj nevét, szerintem önalárendelés és megalázó. Olyan, mintha a tulajdonává válnál egyoldalúan. Ezt már Csernus is megmondta, hogy aki -né lesz, az ne csodálkozzon, ha a férje elnyomja, hiszen a névválasztással szimbolikusan szabad utat adott neki a felsőbbrendűségre.


Az önalárendelő feleségek soha nem boldogok, legalábbis a családombeli idősebb nőkön ezt látom. Ez az érved, hogy "a férfinak jobban esik", pedig arra utal, hogy teljesen megakarod magad fosztani az önállóságtól, hiszen a TE neved, nem a férfinak kell, hogy jobban essen, hanem neked (te is ugyanannyit érsz). Én nem bírom a behódolást, de te tudod.

2011. márc. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Valaminé Ludmilla nem jó?
2011. márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Én vagy Valami Ludmilla lennék, vagy Valami-Mindegy Ludmilla, esetleg megtartanám a Mindegy Ludmillát.

A né-s változatoktól kiráz a hideg. Az egész nevemet pedig semmi pénzért nem hagynám el. Attól még, hogy férjez mész nem kell feladnom magadból mindent, így a nevedet sem. S azzal, hogy a férjed neve is szerepel a nevedben, már elkötelezted magad neki, nem kell ehhez felvenni a teljes nevét.

2011. márc. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Hát ha választani kéne, akkor az első.

Amúgy én Valami-Mindegy Kitti vagyok

2011. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Engem szo szerint irrital a Valami Odonne... plane, amikor az ilyen kozossegi oldalon bejelol, hogy ismer, de kep max csak a gyerekekrol (esetleg meg a kutyarol, macskarol van), de rola semmi. Honnan a jo izebol tudjam, hogy ki is o????

Szoval legyszi ne szunj meg teljesen letezni csak mert ferhez mesz. Ha mar mindenaron ne akarsz lenni, akkor legyel az elso valtozattal.

2011. márc. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy miért a feleségnek „kell” felvennie törvényszerűen a férje nevét. Szerintem ez egy kicsit megalázó. Olyan, mint ha birtokba venné.
2011. márc. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Pont most írtam egy másik kérdésben, hogy én az alapján döntöttem, hogy mindenképpen névleg is szerettem volna a férjemhez tartozni. Jó, nem ez a legfontosabb, de én szerettem volna. Ezért eleve kizárt volt a lánykori nevem megtartása. Ha a Valami Ödönné verziót választottam volna, akkor viszont nem szerepel benne az eredeti család és keresztnevem. A családnevemre büszke vagyok a családom miatt, a keresztnevemet a szüleimtől kaptam, meg hát mindkettő végülis én vagyok, szóval ez sem volt kérdés, hogy megmarad papíron is. Szóval a Valaminé Mindegy Ludmilla felállás maradt. :)
2011. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!