Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dilemmázom. Szerintetek...

Dilemmázom. Szerintetek melyik névváltozat lenne a jobb? Érvek lent.

Figyelt kérdés

Tuti biztosan e két variációból fogok választani, csak még nem tudom, hogy melyiket (kitalált nevekkel):


Valaminé Mindegy Ludmilla


vagy


Valami Ödönné


Az első variáció volt nyerő nálam évekig, mert szeretem a keresztnevemet, és így sose kell utólag rákérdezni, hogy valójában hogy is szólíthatnak az "asszonyom"-on kívül (ami huszonévesen, apró termettel, kislányos arccal kicsit vicces)

De az utóbbi időben a második variáción is: nem lehet, hogy ez egy férfinak jobban esik? Kicsit olyan nekem, mintha így adnám oda neki magam teljesen, egészen az övé lennék így. Még oké is lenne, csak a keresztnevemet tényleg nagyon szeretem.


A Valami Ödönné Mindegy Ludmilla borzasztó hosszú, az tuti nem lesz, a Valami Ludmilla meg olyan, mintha még mindig lány lennék, vagy az ő lánya vagy tesója, úgyhogy az se lesz.


Ilyen érvekkel ti melyiket választanátok?


2011. márc. 18. 13:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%
Miért veszed fel másnak a nevét?
2011. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Én a Valaminé Mindegy Ludmilla-t venném fel:-)
2011. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
69%
Én megtartottam a lánykori nevemet.
2011. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
78%
Nálam az volt a döntő az első variáció mellett, hogy eszem ágában se volt az apukám nevét elhagyni. Meg tisztára úgy éreztem volna mintha magamat is lecseréltem volna. Szal Valaminé Mindegy Ludmilla vagyok :)
2011. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Én is a férjem vezetéknevét vettem csak fel, és megtartottam mellette a leánykori nevemet.
2011. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
a két lehetőségből, mindenképp a Valaminé Mindegy Ludmilla
2011. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Első verzió. Két unokatesóm úgy vette fel a férje nevét, hogy Valami-Sajátnév Ludmilla. Az sem rossz, mert gyanússá tesz, hogy férjed lehet, mégis megmarad az eredeti is. De akkormár egyenértékű a Valaminé Mindegy L-val. :)

A legcukibb az, hogy egy barátnőm férjének ugyanaz a vezetékneve, mint neki. Ő megtartotta az eredetit. :))))

2011. márc. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Én se venném fel másnak a nevét. De nekem a X-né sem tetszik.
2011. márc. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen ne problémázz, a Valaminé Mindegy Ludmilla is szuperül kifejezi, hogy férjezett vagy, és felveszed a nevét, és hozzá tartozol. Viszont az emberek nem jönnek zavarba, hogy akkor ki is vagy, hogy is szólítsanak.

A Valami Ödönné nevek nekem azért nem tetszenek, mert ezzel megmondtad a férjed nevét. Oké, szerelem, házasság, de te is ott vagy, neked is van neved. És ez a kettő mostantól összetartozik, ezt pedig szuperüól kifejezi a Valaminé Mindegy Ludmilla. A párod is elégedett lehet.

Persze őt azért kérdezd meg, nehogy rosszul essen neki.


Én pl mindenképp a Valaminé Mindegy Ludmillát fogom magamnak választani. Látszik, hogy férjnél vagyok, de a nevem is megmarad.


A Valami Ludmilla meg nekem is olyan kétértelmű :) Hogy most akkor te kije vagy? :D Barátnőm valami Ludmilla lett, és mindig megkérdezik, ha a férjével van, hogy "te kije vagy akkor a Józsinak"??!!


25/N

2011. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Ja, és mi lenne, ha megkérdeznéd a jövendőbelidet, hogy neki melyik tetszik jobban. A teljes átadottságot első sorban ne a "közönségnek" tartogasd, hanem neki. És ha kikéred a véleményét, az már elég szépen mutatja. Mi van, ha neki valamelyik verzió nem is tetszik? :)
2011. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!