Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dilemmázom. Szerintetek...

Dilemmázom. Szerintetek melyik névváltozat lenne a jobb? Érvek lent.

Figyelt kérdés

Tuti biztosan e két variációból fogok választani, csak még nem tudom, hogy melyiket (kitalált nevekkel):


Valaminé Mindegy Ludmilla


vagy


Valami Ödönné


Az első variáció volt nyerő nálam évekig, mert szeretem a keresztnevemet, és így sose kell utólag rákérdezni, hogy valójában hogy is szólíthatnak az "asszonyom"-on kívül (ami huszonévesen, apró termettel, kislányos arccal kicsit vicces)

De az utóbbi időben a második variáción is: nem lehet, hogy ez egy férfinak jobban esik? Kicsit olyan nekem, mintha így adnám oda neki magam teljesen, egészen az övé lennék így. Még oké is lenne, csak a keresztnevemet tényleg nagyon szeretem.


A Valami Ödönné Mindegy Ludmilla borzasztó hosszú, az tuti nem lesz, a Valami Ludmilla meg olyan, mintha még mindig lány lennék, vagy az ő lánya vagy tesója, úgyhogy az se lesz.


Ilyen érvekkel ti melyiket választanátok?


2011. márc. 18. 13:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Valaminé Mindegy Ludmilla vagyok, és baromi hosszú, amikor alá kell írni valamit ...


Ha újrakezdeném, akkor Valami Ludmilla lennék :-)

2011. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

13:42

A poén az, hogy ha mindketten pl Kovácsok, és a feleség ilyenkor azt mondja, szeretne a lánykori Kovács maradni, akkor marad minden irat, de ha a férje nevét veszi fel, akkor újraadják minden iratát, hiába egyezik a név, az már nem az a Kovács. Őrület, de így van.

2011. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Ja, és egyébként sok boldogságot nektek! :)


25/n voltam

2011. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Valami-Mindegy Ludmilla

Szép egyébként!:)

2011. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első házasságomban így viseltem a nevem:

Valami-Mindegy Ludmilla

Szerettem:)


A második házasságomban:

Valaminé Mindegy Ludmilla

Szeretem:)


Én semmiképpen nem adnám a szép történelmi nevemet:)

Az első névváltozathoz hozzátartozik, hogy a férjem felvette az én vezetéknevemet is az övé mellé.

2011. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Én a magam kedvéért vettem fel a férjem nevét, nem az ő kedvéért, ezt javasolnám neked is.

Semmi esetre nem mondanék le se a kereszt- se a vezetéknevemről, nem -né vagyok, hanem önálló személyiség (első variáció).

2011. márc. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Én Valami Ludmilla lettem.

Nem éreztem soha enyémnek a vezetéknevem, mindig betűzni kellett, és a családommal sem voltam a legjobban.

Nagyon fiatal lévén né-t sem akartam az iskolai papírjaimra írni, ezért ez volt a kézenfekvőbb.


A kettő közül egyébként mindenképp a Valaminé Mindegy Ludmillát választanám, remekül leírták már, hogy miért.

2011. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Mivel utálom a né-t, ezért a kötőjeles variációt választottam, így mindkettő megmaradt, és né nélkül is tudni, hogy férjezett vagyok.
2011. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm (fiatal) Valami Ödönné lett, és Valami Ödönnek ez nem tetszett. Régimódinak tartotta, meg nem is volt az a típus, aki elvárta a feleségétől, hogy háttérbe szorítsa (még ha szimbolikusan is) magát.

Én a saját nevem fogom megtartani, vagy esetleg Valami-Mindegy Ödön és Valami-Mindegy Ludmilla leszünk. (De csak ha mindketten.) Szerintem ez fejezi ki legjobban az egyenrangú összetartozást, és a gyereket is pont ugyanígy hívnák. (A gyerek mindenképp Valami-Mindegy lesz, akkor is, ha én saját néven maradok.)

Én úgy látom, ismerőseim körében a Valami-Mindegy a divat (a pasi nem mindig változtat nevet, de néha igen)

2011. márc. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

én ráhagytam a választást a feleségemre, de örültem, hogy nem adta fel az eredeti nevét, hanem "csak" elécsapta az én vezetéknevem is.


úgyhogy részemről Valaminé Mindegy Ludmilla a nyerő.


34ff

2011. márc. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!