Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire gondoljak a párommal...

Mire gondoljak a párommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Jó párkapcsolatban élek a párommal, már több mint egy éve együtt vagyunk.Nagyon szeretem és ő is engem. Előttem házasságban élt még mindig nem vált el. Volt már párszol, hogy szoba hoztam a dolgot és erre azt válaszolta, hogy engem szeret és majd valamikor. Lehet kár aggódnom, de engem valamilyen szinten zavar a dolog. Nem tudom mire gondoljak ezzel kapcsolatban?
2011. márc. 17. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy átvert, és esze ágában sincs elválni miattad.

Neki ez így tökéletes: biztonságos házasság, stabil háttér, és közben lehet hajkurászni a pipiket.

Arra se vehetsz mérget, hogy csak téged szédít.

2011. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Már egy éve együtt élünk és nem tartja vele a kapcsolatot ebben biztos vagyok. Volt amikor kapott tőle üzenetet akkor mindig megmutatta és sosem válaszolt rá és nem is foglalkozott vel.
2011. márc. 17. 15:21
 3/11 anonim válasza:
90%

Szia!

Szerintem, ha már több mint egy éve együtt vagytok, akkor valószínűleg nem csak szédít. Azt, hogy mire gondolj, nehéz megmondani, de annyit szerintem mondhatok, hogy ha tényleg szeretitek egymást, mint ahogy leírtad, akkor aggodalomra semmi ok. Te fontosabb vagy neki, mint az a házasság, szerintem!

Remélem segítettem, és hogy minden rendben lesz!

Sok boldogságot!

18f

2011. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, attól függ. Otthon lakik? vagy külön lakásban? Milyen a viszonya a gyerekeivel és az asszonnyal. Milyen közös anyagi kérdéseik vannak. ha normálisan megegyeztek a feleségével, és mivel a ház közös, ahol most a nő lakik a gyerekekkel, azt úgyse tudják eladni, a pasi elköltözött stb. akkor nem szokták elsietni a válást, mert nagy értelme nincs. Akkor van, ha a pasi vagy a nő új házasságot tervez. Ha nem tervez új házasságot, akkor nem szokták akarni a bírósági hercehurcát a jogi szétváláshoz. Azzal vannak, hogy úgyis mindent a közös gyerekeik örökölnek, akkor minek bolygatni. A macera akkor lesz, ha jön valakinek egy új gyerek a képbe.


Igen, lehet hogy a pasi azt mondja hogy szeret téged, de te is el tudod dönteni hogy így van-e. A másik, hogy szeret téged az nem egyenlő azzal hogy komolyan családban is gondolkodik veled. Ezt tőle kell megkérdezni. Ültesd le, és egyenesen kérdezd meg tőle, hogy te mennyire számíthatsz rá hosszú távon. Te szeretnél gyereket, összeköltözést ilyesmit valakivel, ő partner-e ebben, vagy bizonytalan. Erre meg fogja mondani hogy mi az igazság.


Én is voltam ilyen szituban, ott már 2 éve külön éltek. Ennek 4 éve. akkor azt mondta hogy el fognak válni, azóta se váltak el :) én leléptem, mert nem volt egyébként sem igazi a kapcsolat, de már 1 éve van a pasinak egy másik élettársa, akivel nem is terveznek gyereket, elvannak így egymással. A pasi szerintem sose fog elválni. A nejét már régen nem szerette, ezért is hagyta el. De bírósági macerát sem akar, mert úgyis minden majd a gyerekeké lesz, akkor meg minek. Ezt mondja, és így is gondolja. Ehhez képest döntsd te el mit szeretnél a pasitól.


32/N

2011. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
előző vagyok, ok már válaszoltál hogy nálad lakik :)
2011. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem ebbol az jon le, hogy 1. lusta, 2. baromi kenyelmes neki ez a helyzet, mert ha veled nem jon ossze a dolog, visszakonyorgi magat majd a feleseghez, 3. a vagyonon nem akar osztozni es azert nem valik, talan kifizetni sem tudnak egymast vagy ravesztene. Valoszinuleg e harom varians kombinaciojarol van szo. Igazi fonyeremeny...de hat tudtad, hogy meg hazas, nem 1 ev utan kell felhozni ezt, hanem az elejen megmondani, hogy vagy elvalik vagy neked nem kell. Mar elrabolt 1 evet az eletedbol. En ilyen emberrel nem lennek. Nekem is volt egy ilyen ismerosom. Nem tartom az ilyen embert tisztessegesnek...
2011. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen lusták mind a ketten / a volt nej/ beadni a válókeresetet, vagy utálják a hivatalos dolgokat, vagy a vagyonon nem tudnak megosztozni?
2011. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
szerencsére gyerekek nincsenek és ami kellett neki azt már elhozta. Végül is már csak a papír köti össze őket.
2011. márc. 17. 15:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Jo, de miert is nem valik? Mert az a "papir" igen sok mindent meghataroz, arrol nem beszelve, hogy mit jelkepez. Szerintem magyarazattal tartozik neked, nem mondhat annyit, hogy majd, majd.
2011. márc. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, majd megpróbálok beszélni vele komolyan a dolgokról. Majd megpróbálok türelmes lenni, a lényeg úgyis az hogy engem szeret. :)
2011. márc. 17. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!