Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Már nem szeret...

Mit csináljak? Már nem szeret a férjem.

Figyelt kérdés

12 éve vagyunk együtt,5 éve házasok.Építkezés közepén állunk,van egy 15 hónapos fiunk.A férjem folyton bánt(szóval,nem tettel),most is közölte,hogy ő egy tehénpásztor,én meg a tehén.És már megígértem neki 2x,hogy lefogyok és mégsem.Szerinte 10-20 kg-ot leadni nagyon könnyű.De persze ő olyan izmos,mint mikor megismerkedtünk,ugyanolyan jól néz ki.Mondtam,ő miért nem ad magára,akkor mondta,hogy tehénpásztornak jó így is.Állandóan azt nézi,mibe köthet bele.Szerinte mennem kellene az építkezésre nekem is pakolni,meg csinálni a dolgokat,de a kicsit nincs kire hagyni.Szerinte csak nevelnem kell a gyereket és rendben tartani a háztartást.Mindent megteszek,hogy ne legyen kosz,retek,de a gyerek mellett nem egyszerű.Meg soha nem is voltam egy rendmániás pedáns lány.Igaz,ő ugyanúgy széthagyja a dolgait,mint én,de nekem az a dolgom,hogy utána is összeszedjem.Egyszerűen gyomoridegem van,ha hazajön.Tegnap elmondtam neki,hogy ablakpucolás volt,reakciója:minek.

Tény,mostanában én is állandóan ugrok arra,amit mond,de nem bírom elviselni,hogy szerinte ő tökéletes,én pedig egy szar alak vagyok.Mondtam neki,menjünk külön,erre gúnyosan közölte,ugyan miből élnék meg.De lehet,hogy egyszerűbb lenne,és találnék egy olyan férfit,aki megbecsül és társként néz rám.A férjem szerint rossz példa van előttem,az apukáméké.Ott apu ugyanúgy kiveszi a részét a házimunkából,mint a rendes munkából.És ezt nem is vártam el a férjemtől addig,míg napi 14 órát dolgozott.De most itthon meresztette a valagát 3 hónapig és ugyanúgy nem csinált semmit.Elérakom a reggelit,a kávét,van főtt ebéd.Van mosott,vasalt ruhája.Van minden nap főtt étel,fel van mosva,le van törölve a por és mégsem jó semmi.Mondtam neki,nekem is jól esne egy reggeli 1 hónapban 1x úgy,hogy elém van rakva.Erre közölte,hogy megkérdezte ma is,mit ennék,mondott 2 félét és nem kellett.Akkor leszarja és csináljak magamnak.Mondta a lekváros kenyeret,amit nem szeretek.De hogy egy omlettet vagy melegszendvicset csináljon,amit szeretek,ez nem jön le.

Mikor a kicsiről mesélek,miket csinált aznap,akkor úgy néz rám,mintha a szomszéd Józsikáról beszélnék.A gyerek körül sem segít,mert őt én akartam nagyon,akkor viseljem mosolyogva.Ne panaszkodjak,hogy 2 napja 3/4 4-kor kelek a gyerek miatt és 15 hónapja 1 éjjelt aludtam át.

Az,hogy csak úgy megsimogasson,megpusziljon,megcsókoljon,netán az emberek előtt megfogja a kezem,hát csak egy álom.Ha este az ágyban vagyunk,akkor fekszik mellettem,hozzám nem érne.Ha én bújok,akkor vagy finnyásan a hajam lökdösi,vagy ficereg.De általában este netezik,vagy beül egy kád vízbe,én pedig elalszom,mire előkeveredik.Úgy érzem,csak élünk egymás mellett.Meddig lehet ezt így húzni,nem akarom,hogy apa nélkül nőjön fel a gyerek?


2011. márc. 17. 14:53
1 2 3 4
 1/34 tetris ***** válasza:
14%

Kedvesem! Légy erős! A legtöbb férj ilyen. Mogorvák, utálatosak, önzőek, hálátlanok, kötekedők,.. stb.

Nagy néha van egy-egy kedvesebb pillanatuk. Ez az asszonysors. Persze vannak kivételek, de a nagyja már csak ilyen.

2011. márc. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
80%
Ha valakit szeretünk azt ötven kilósan is és száz kilósan is szeretjük. Ez csak egy kamu ...valami más van a dologban. Mostanában ilyen vagy már régebben?
2011. márc. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező! Van ilyenkor egy jó módszer, ha nem tudsz dönteni. Ülj le egy csöndes, nyugodt helyre, hunyd le a szemed, és képzeld magad a jövőbe. Képzeld el, mi lesz mondjuk 10 év múlva. Hol élsz, mit csinálsz, kik vannak körülötted? És hogyan érzed magad ebben a jövőben? Esetleg hogyan érzi magát a férjed, az akkor már iskolás fiad, hogy telnek a mindennapjaitok? Aztán gondold el, hogy akarod-e ezt a jövőt, vagy sem.


Ha akarod, nincs miről tovább beszélni. Ha nem, akkor most tegyél ellene, és ne éld végig, ne vesztegetsd el a valóságban is azt az időt.


Akárhogy is döntesz, sok kitartást a továbbiakhoz!


N32

2011. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
64%

"A gyerek körül sem segít,mert őt én akartam nagyon,akkor viseljem mosolyogva"

Itt néhány dologban te is hibás vagy, de ez a mondat, amennyiben az ő szájából tényleg elhangzott, számomra a szakítást, válást jelentené. A gyermekáldás a házasság legfontosabb gyümölcse, és ha ő erre nyűgként tekint, akkor az egész házasság kuka.

Innentől szólnak közbe az anyagiak is, hiszen építkeztek, talán hitel is van, ott a gyerek, állásod ezek szerint nincs, vagy GYE(D)S-en vagy.

Nem is ragozom tovább.

2011. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
97%

Hát, a leírtak alapján egy érzéketlen tuskó.

Nem kellene kiszolgálni teljesen. Ne alázkodj meg, mert úgy érzi, ő a ház ura, te pedig a szolga (pontzosabban az ingyencselédje) vagy.

Tudom, hogy mit jelent gyerek melett otthon lenni, mosni, főzni. Ha azt akarja,hogy lefogyj, akkor vállalja el a gyereket heti 2 órában, hogy el tudj menni edzeni. Otthon, pelenkázás közben nem igen lehet hasizmozni.

Ha nemet mond,akkor öltözz fel, közöld, hogy mész futni, a kaja a hűtőben, etesse meg agyereket, 1 óra múlva jössz. És az ajtót csapd be magad mögött.

Nem fog se ő, se a gyerek belehalni. Az építkezésre meg járjon ki ő, az a ffiak munkája. Vagy ha nem így látja, akkor te szívesen kijársz, ő meg maradjon itthon agyerekkel.

Ha nem emeled fel a hangod, rád telepszik.

Ja, és úgy veszem észre, ne haragudj, nem csak nem becsül, de nem is szeret (már).

Azért, hogy működjön a dolog, mindkettőtöknek tennie kell érte. Ha ez nincs meg, akkor nem szabad együtt maradni. Más sem halt bele abba, hogy elvállt.

Amúgy meg miből élnél meg? Mondd meg neki, hogy a gyedből, a szoc.támogatásból és a gyerektartásból!


Üdv!

2011. márc. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul választottál, de persze így utólag már könnyű levonni a konzekvenciát.

Eddig én is rosszul választottam, a kevésbé helyes, tehát NEM izmos, kövér(kés), szerényebb kinézetű pasikat nem vettem észre.

Most van egy kövér, sokszor szakállas (szakállasságot ápolatlanságnak tartom, ez sem tetszik) pasinak nagyon tetszem, meg is csókolt. Kb. egy évig nem foglalkoztam vele, de elgondolkodtam a korábbi megaláztatásaimon, amelyeket az izmos, helyes, "menő" pasiktól kaptam. Most már kezd szimpatikussá válni ez a kövér, de kedves Mackó, és már többször borotválkozik is, célzottan mondtam neki, hogy a szakáll nem szép.

Tehát szerintem ha a férjeddel nem jutsz jobb helyzetbe, vedd észre az ilyen NEM izmos, kevésbé sármos pasit, hiszen ők sokkal kedvesebbek és megbecsülik a nőket, mint a sármosabbak.

2011. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
65%

Ezzel az "asszonysorsos" dumával én nem értek egyet. Minden nő megérdemelné, hogy normális házasságban éljen.

Szerintem a kapcsolatotok még menthető, de mindkettőtöknek tenni kell érte és akarni kell!

Nem okoskodás, de tényleg csak úgy szabad babát vállalni, ha a férfi is NAGYON akarja...

Az meg, hogy nem készít reggelit vagy nem segít a háztartásban, nem baj feltétlenül. Az én férjem sem házias, nem is szeretném, irritál, ha rajtam kívül más tevékenykedik a konyhában. Itt inkább a szándék a fontos, hogy lásd rajta, ha kellene, megtenné.

2011. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok beszélni a dologról. Mondd neki, hogy azzal, hogy bánt mit akar elérni ? Ha a lefogyást, akkor ez a legrosszabb technika, ezzel ki van mutatva az ellenkezőjét szokták elérni. Ő már nem akar békességben boldogan élni veled ? Mert van még kiút, de már dolgoznotok kell rajta. Én is hasonló szituban vagyok, és igenis megbeszéltük, és bár kicsit melós, de igenis megpróbáljuk magunkat összeszedni, és emlékezni a másik mit akar, és úgy csinálni. Mert nem nagy dolgok. Nálatok sem ezek nem nagy dolgok rendesen szólni egymáshoz, meghallgatni téged a gyerekről.

Ha minden kötél szakad, akkor szerintem még lehetsz boldog mással ! Egyébként amit mondott, hogy

... miből élnél ...

Pontosan ez az ami őt élteti, és lazán azt hiszi, hogy ezzel a lelki zsarolással eléri célját, el is hiteti veled, innentől nyeregben van azt csinál amit akar gondolja. Jujj hányan esnek ebbe a hibába nők, hogy megadják ezt az örömet a férfinak, mármint, hogy vele maradnak. Nem mintha könnyű lenne elmenni. Viszont ha a beszélgetés nem segít, akkor csak az fogja visszahozni őt a földre, ha elmégy a gyerekkel valahova néhány napra, és ráeszmél, hogy hoppá ejnye, megmeri tenni, ennek fele sem tréfa, lehet megéri meghallgatni az asszonyt a gyerekem napi élményéről...

A gyerek is boldogabb lehet boldog környezetben, mert igenis érzi mi folyik, és hatással van rá.

Én úgy szoktam ha bajom van,hogy azt mondom, majd szeretén veled beszélni még ma, szólj, ha kész vagy rá, nem kell izgulj, nem balhézni akarok.

Muszály értelmes emberekként kezelni a dolgot.

Egyébként biztos Ő is fáradt, vannak gondjai, próbáld megérteni ő is hasonlóan érezheti magát ha nemis miattad a bőrében. Fogadjátok el egymást, és próbáljatok változtatni egymásért, ha együtt akartok maradni. Ha meg nem, akkor minél előbb annál jobb.

2011. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is! A házasságok kétharmada válással végződik. Legfőbb okok: összeköltözés, gyerek születése, építkezés.


Nálatok ebbők kettő is fennáll egyszerre. Tudom, miről beszélsz, ugyan ebben vagyok, csak már szerencsére a vége felé és a lányom is már lassan 3 éves.


A férjed szerintem nagyon csúnyán viselkedik, még akkor is, ha nagy rajta a nyomás.


Nálunk is votlak holtpontok és lehet, hogy még lesznek is, de a legfontosabb szerintem a problémák megbeszélése. Néha le kell ülni este egy pohár borral és tv meg minden nélkül csak beszélgetni.

Mondd el neki, hogy pl. nem érdekel senki példája, Te ilyen meg olyan életet szeretnmél élni, ahol nő is lehetsz, meg anya is meg feleség is... ha megérti, nyert ügyed van. Ha nem, akkor addig kell próbálkozni, amíg szerinted még bírod.

Meg kell hallgatni, hogy ő mit akar és ha valami baja van, akkor megpróbálni segíteni.

Lefogyni? Akinek már sikerült, azt mondja, nem olyan nehéz. Próbáld meg, hátha van elég akaraterőd, de ha mégsem sikerül, ez nem lehet oka egy ilyen régi kapcsolat végének...

2011. márc. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

"...pítkezés közepén állunk,van egy 15 hónapos fiunk...."


Nagyjából a legkeményebb időszak egy családnál.

Ez próbára tesz minden kapcsolatot, de kis odafigyeléssel menthető, de persze megfelelő hozzáállás kell.

2011. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!