Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hálásnak kell lennünk a...

Hálásnak kell lennünk a szüleinknek?

Figyelt kérdés
Elég hülye hérdésnek hangzik,amire mindenki azt irja hogy igen.De miért is kéne hálásnak lennünk?Azért hogy felneveltek,ettetek,eláttak.De végülis ŐK AKARTAK GYEREKET NEM MI AKARTUNK MEGSZÜLETNI.Én úgy gondolom hogy szülőknek kéne hálásnak lenniük hogy megkaptak minket az élettől.Hiszen ők akartak gyereket,vállalták a felelősséget.Ezek után örüljünk hogy belerángattak ebbe a mocskos világba és köszünjük meg hogy felnevelnek.Mit köszönjünk hiszen aző vágyuk teljesült,nem a miénk, és az minimum hogy ellátnak ha már gyereket akartak.Mi vagyuk a szülők játékszerei.Az embernek akkor kell hálásnak lenni ha kap valamit.Ez esetben a szülőknek kell hálásnak lenni hisz ők kaptak egy gyereket.Nem forditva. A kérdés nagyon lázadó,és le leszek osztva de nem érdekel akkor is kiírom.
2009. febr. 22. 10:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor halas lehetsz a szuleidnek, amikor felnott fejjel ugy gondolod, hogy igenis, a szuleim jol egyengettek az utamat. Akkor, amikor egy jo iskolat valasztottak nekem, amikor kulonorakra jarattak, jartam sportolni, szuleim hetente 3-szor vittek-hoztak, telen-nyaron, amikor jarattak idegen nyelvet tanulni, amikor beirattak mindenhova, es nem hagytak, hogy elkallodjak. Igen, halas lehet az a fiatal, aki tudja, hogy a szulei mindent, de mindent megtettek azert, hogy normalisan fejlodjon, tanuljon, es kesobb becsuletes, jo eletet tudjon elni.

Miert, szerinted az a fiatal nem lehet halas a szuleinek, akit pl. Amerikaba kuldenek ki 1 evre cserediaknak?

Termeszetesen nem azokrol a szulokrol beszelek, akik hagyjak elkallodni, elzulleni a gyerekuket. Akik ha latjak, hogy kiskoraban mar nem egy konnyen kezelheto a gyerek, meg vallalnak gyerekeket, es nem azzal foglalkoznak, hogy az az 1 csemetejuk jusson 1-rol a kettore. Nem azokrol a szulokrol beszelek, akik eloszor megveszik a cigarettat es a sort maguknak, es nem a gyumolcsot a gyereknek. Nem az onoz szulokrol beszelek.

Nem tudom, a te szuleid milyenek voltak hozzad. Bar, ha megkerdezted ezt a halat, akkor en ugy gondolom, nem inditottak el jol az eletedben, nincs miert halasnak lenned.

2009. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Tizenévesen nekem is voltak ilyen gondolataim. Pedig egyáltalán nem volt rossz, szerettek a szüleim, csak ugye ilyen idősen az ember hajlamos jó dolgában azt se tudni, kit utáljon. Majd elmúlik.


Most, hogy már nem lakom otthon, látom, milyen hálás lehetek mindenért s szüleimnek. Igenis azért is, m. a világra hoztak, és így lehetek ilyen boldog, amilyen vagyok, és hogy mennyi áldozatot hoztak értem (értünk), hogy mennyivel kényelmesebb lett volna meg se szülni, hanem élni szabadon az életüket, de ők inkább lekötötték magukat mellettünk.


Nyilván ha nem születtem volna meg, nem panaszkodnék. Nem lenne semmi. Viszont itt vagyok, nevetek minden nap, boldog vagyok a férjemmel, és ez se lenne nélkülük. Az meg csak egy külön kimondhatatlan jó, ogy normáls embernek neveltek.

2009. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Azzal, erősen vitatkoznék, hogy nem mi akartunk megszületni. De akartunk, nyílván azért vagyunk! Az én két gyermekem nem akart megszületni, ezért vetéltem el! És nem azért kell hálásnak lenni, mert kihordott 9hónapig és megszült, hanem azért, mert tisztességesen felnevelt, hogy még a lehető legrosszabb helyzetben sem arra gondoltak, hogy nekik jó legyen, hanem hogy nekünk meglegyen mindenünk. Mikor tizenéves voltam én is lázadtam, semmi nem tetszett, de itt vagyok 25 éves, és anyuék nélkül elveszett ember lennék. Apukám bölcsességei nélkül nem tartanék itt (nem anyagilag). Ők az egyetlen akikre számíthatok, akik a hangszínem alapján is tudják, hogy valami nem ok, akik bármiben tudnak segítenek és támogatnak csak egy szavamba kerül. Ezért kell hálásnak lenni. Hogy nekik én többet érek, mint saját maguk. Mikor nem volt pénzem és enni sem volt miből de szégyeltem tőlük kérni, amikor ezt apa megtudta, jól lecseszett, hogy nem érdekli ők hogyan élnek, de amíg nekik lesz akár csak egy fél zsömléjük nekem abból is ott lesz annak a fele. Minden tiszteletem az övék és sajnálom, hogy annak idején annyi bosszúságot okoztam nekik, mert hihetetlen jószívű emberek és imádom őket. Én ezért vagyok hálás!
2009. febr. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!