Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hálásnak kell lennünk a...

Hálásnak kell lennünk a szüleinknek?

Figyelt kérdés
Elég hülye hérdésnek hangzik,amire mindenki azt irja hogy igen.De miért is kéne hálásnak lennünk?Azért hogy felneveltek,ettetek,eláttak.De végülis ŐK AKARTAK GYEREKET NEM MI AKARTUNK MEGSZÜLETNI.Én úgy gondolom hogy szülőknek kéne hálásnak lenniük hogy megkaptak minket az élettől.Hiszen ők akartak gyereket,vállalták a felelősséget.Ezek után örüljünk hogy belerángattak ebbe a mocskos világba és köszünjük meg hogy felnevelnek.Mit köszönjünk hiszen aző vágyuk teljesült,nem a miénk, és az minimum hogy ellátnak ha már gyereket akartak.Mi vagyuk a szülők játékszerei.Az embernek akkor kell hálásnak lenni ha kap valamit.Ez esetben a szülőknek kell hálásnak lenni hisz ők kaptak egy gyereket.Nem forditva. A kérdés nagyon lázadó,és le leszek osztva de nem érdekel akkor is kiírom.
2009. febr. 22. 10:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Pár év múlva ha majd szülő leszel, akkor ismét gondolkozz el ezen. Kíváncsi leszek, hogy akkor mi lesz erről a véleményed. A válsz a kérdésre pedig igen.
2009. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%

ez csak nézőpont kérdése!!

és arról mi a véleményed,hogy egyesek a wc-be dobják a csecsemőt?

2009. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%

szerintem nem azért kell hálásnak lennünk hogy megalkottak minket vagy világra hoztak vagy felneveltek , hanem azért amit adtak nekünk.

gondolkozz el hogy az emberek többs´ge ugyan azokkal az adotságokkal születnek meg , de a család az ami formája öket. pl a szomszéd lány egyidös velem , ö sem született hülyébnek vagy sötétebbenek mint én, de még is tüz és víz a köztünk le´vö külömbség. rettentö sötét szegény aki még szakumnkást sem tudott elvégezni. és nem az ö hibája ez hanem ezt kapta látta a családjátol. a családja is ugyan olyan sötét, ahol apa veri anyát anya veri a gyereket.


szóval ne azért legyél hálás hogy megszülettél hanem azért ami kaptál tölük. ha nem kaptál tölük semmit, rosszul neveltek vagy elhagytak szellemi fejlödésedhez semmit sem adtak akkor ne legyél hálás nekik, mert ahogy írtad megcsinálni és felnevelni bárki megtudja csinálni, de nem mindegy a minösége.

2009. febr. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
89%
Majd amikor kitolsz egy gyereket magadból ebbe a mocskos világba és mindent megadsz neki mert szereted, és a gyerek ezért még csak hálás sem lesz, mert hogy a szülő akarta és ezért neki minden JÁR, akkor gondolkozz el ezen. Természetesen ha semmi jót nem kaptál a szüleidtől azon kívül, hogy világra hoztak, akkor nem kell hálásnak lenned. De nem hinném hogy itt most erről lenne szó.
2009. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez is egy hozzáállás. Régebben tizen és huszon éveim elején én is így gondoltam, bár még most is eléggé érdekesnek látom a családom. Igen van olyan gyerek akit szívből akartak, van akit nem. Mióta én is szülő lettem (8 hónapja), jobban tisztelem anyámat. Bár sok mindent nem úgy fogok csinálni ahogy ő az biztos. És nem szeretnék ilyeneket a gyerekem fejéhez vágni, hogy etettelek, ruháztalak stb. Mert tényleg én szerettem volna, hogy megszülessen. De szerintem a gyereknek is meg kell adni a tiszteletet a szülő felé. Nincs szebb egy boldog családnál, remélem ezt te is így gondolod! Meg ne feledd, mindenkinek van hibája ám. És nincs tökéletes szülő sem, meg gyerek sem.
2009. febr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát igen,ha renbe van a család akkot tényleg jó.Aki meg be dobja a wc-be a csecsemőjét,azt én kivégezném ,ennyi.Én szeretem a szüleimet.Csak utálok ilyen kiszolgáltattotan élni ,hogy tőlük függök.
2009. febr. 22. 13:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

amikor 16 voltam én is utáltam,hogy mindenben a szüleimtől függök!!!!de mára már beláttam(most vagyok 26)a szülők csak a gyermekük javát akarják,és azért "pofáznak" bele mindenbe mert tapasztaltabbak mint te!!!

gondolom a te szüleid is az "odaadó" kategóriába tartoznak,mert ha magasról tennének a fejedre,nem lenne számítógéped meg neted...

2009. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hallod, én teljesen megértelek! De a válaszadóknak is igaza van. :) Kifejtem.

Magáért az életért szerintem nem kell hálásnak lennünk, nem mi akartunk megszületni erre a világra, amit néha igen szarnak láthatunk. De hibáztatni is hülyeség őket ilyen esetben. Krónikus beteg vagyok, de most kérdezzem meg Anyukámat, miért szült meg? Ő nem tudhatta, hogy ez lesz. Akkor lenne hibáztatható, ha mondjuk a terhessége alatt dohányzott, ivott stb. volna, de szó sem volt ilyesmiről.

A betegség miatt huszonévesen is itthon lakok, én se rajongok a függésért - de a plusz segítség, támogatás amit ANyukámtól kapok, az már igencsak abba a kategóriába tartozik, amiért hálás vagyok.

Bár ha egy kineziológust megkérdezel, mást mond - ő azt mondta, legyek hálás apámnak, aki 4 éves koromban elhagyott és többé le se szarta a fejem - az életért, mert ő csak ennyit tudott adni. Hát szerintem meg ennyit AKART. Nem mindegy.

De megértem, hogy egy gyerek önmagában nem fog túlcsordulni a hálától azért, hogy "köszönöm, szüleim, hogy nem dobtatok ki a kukába, nem vetettetek el, stb." Vagy hogy "nem hagytatok éhen halni" stb. Azért ezek alap dolgok. MInt az, hogy sok férj azért akarja verni a mellét, hogy ő milyen jó, mert nem veri a családját, nem csalja meg az asszonyt.

Alap dolgokból nem lehet boldogságot építeni önmagában. AZ csak az alap.

De az, hogy erőn felül tisztességesen taníttattak, élményeket szereztek Neked (pl. utazás stb.) és értékeket adtak át Neked szeretettel - szerintem ezekért hálás lehetsz.

De azt, hogy a gyereknek van mit ennie, van ruhája, van szobája - ezt valóban nem dörgölheti egy szülő a gyerek orra alá, mert igazad van, ha akkora teher ez, minek akart gyereket. Persze ezt így ne mondd a szüleidnek, mert el fog mérgesedni a vita.... Én arra szoktam gondolni, hogy majd ha nekem lesz gyerekem, én neki adom ezt vissza. Ezt az érvet szerintem felhozhatod! :) És extra hálát, hanyattesést nem várok érte mert ez természetes.

2009. febr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hálás voltam a szüleimnek a sok jóért amit kaptam. Azért, hogy rájuk mindig számíthattam, hogy mindig kiálltak értem, sosem árultak el mint az állítólagos barátok. Azért, hogy megtanítottak helyesen viselkedni, kezet nyújtottak a bajban és velem örültek a jóban. És persze azért ,mert feltétel nélkül szerettek...
2009. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez a "Nem én akartam a Világra jönni", ez egy nagy hülyeség. Gondolj már bele, amikor egy nő és egy férfi akik szeretik egymást, gyereket szeretnének, akkor hogy kérdeznék már meg attól, amiből is a gyermek kifejlődik, hogy kicsikém szeretnél e Világra jönni, mert nem biztos hogy gazdagságban és boldogságban fogsz Élni, de az esélyed megvan rá. Ez nem így működik. Vicces is lenne,nem? Ha meg azért nem születnéntk gyerekek, mert nem tudjuk megkérdezni Tőlük, hogy akarnak e Élni vagy sem, akkor előbb utóbb kihalna az emberiség.. Lehet ez hülyén hangzik, de így van.

Azért viszont már a szülő a FELELŐS, hogyha bevállalták a gyermeket, akkor mindketten mindent megadjanak neki amire egy gyerek egészséges fejlődéséhez szüksége van. De ha a gyermek felnő,és elér egy bizonyos kort,akkor már igenis Ő lesz a felelős az Élete alakulásáért. Tanulás, életszemlélet, munkahely, saját család, stb. Mert ezt sajnos sokan hajlamosak elfelejteni, és inkább a szülőket okolják azért hogy megszülettek (főként a kamaszok esetében), és mindenkit okolnak a hibákért csak saját magukat nem.. Erről a témáról rengeteget lehetne vitatkozni, nekem ez a meglátásom.

Nem a háláról kell hogy szóljon az Élet a szülők és gyerekeik között, hanem a kölcsönös tiszteletről és az ezzel járó dolgokról.. Persze vannak kivételek, mert sokszor a szülő nagyon sokmindent elront, de vannak kezelhetetlen csemeték is... A lényeg, hogy mindenki egy bizonyos életkor után önmagáért saját maga a felelős.

2009. febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!