Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyanok az anyósok,...

Miért olyanok az anyósok, amilyenek?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy mennyire utálatosak a gyerekük párjával, stb.


Az én szüleim imádják a barátomat, órákat is tudnak vele beszélgetni. Ez így tök fura, hogy másoknál nem így van.. :/


2011. márc. 16. 06:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Sajna van ilyen,mert nem minden anya akarja elfogadni,hogy felnőtt a pici gyereke és saját életet akar élni.Neked szerencséd van mondhatni,mert tudják mi az élet rendje.
2011. márc. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is egy tündéri ember, és az igazat megvallva még nem találkoztam olyannal, akivel konfliktusom lett volna. Sok minden befolyásolhatja: együtt lakik -e a pár a szülőkkel, gyakran találkoznak vagy ritkán, megvan -e a kölcsönös tisztelet.

Néha csak annyin múlik, hogy az adott anyós elviselhetetlen személyiség.

2011. márc. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
.... és téged, az ő anyukája? Én például nagyon szeretem a menyemet. Mindíg az ő pártját fogom a fiammal szemben. 2 gyönyörű unokát szült nekem, és nagyon jó anya. Rendes feleség, aki szereti a családját. Miért bántanám? Miért ne szeretném?
2011. márc. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Azt is kérdezhetnéd,hogy miért olyanok a menyek,amilyenek? Egy kapcsolat mindig két emberen múlik.
2011. márc. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
az én anyósom is nagyon jó fej.
2011. márc. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Az én anyósom sajnos nem :(
2011. márc. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Az én anyósom míg csak együtt jártunk tök jó fej volt, aztán mikor szóba került a házasságkötés kibújt belőle az anyatigris és tejesen megváltozott.

De a végén összeházasodtunk (5 éve) és már van két unokája is.

Néha még be be szól de nem foglalkozok vele.

2011. márc. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bár az enyémről is mondhatnék jót! Sajnos nem tudok. :-( Mindegy, mit csinálok, az sose lesz jó. Igaz, az sem az, amit a fia tesz. Az unokái nem is érdeklik. Ha felhívjuk, mint ha nem is érdekelné, miről beszélünk, ha nagy néha ő hív, akkor is csak nézünk, vajon miért is hívott. Legutóbb pl. ő hívott és elmesélte, hogy a szomszéd kisgyerek lisztérzékeny és hogy ő milyen jó fej, mert vitt nekik recepteket, hogy mit lehet főzni a gyereknek. És hogy milyen szépen elmagyarázta ő a szomszéd gyerekének, hogy miért is nem tragédia, ha lisztérzékeny. A saját unokáiról nem is kérdezett!!! A nagyobb két és fél éves, a kicsi héthónapos, őt még csak kétszer látta, azt se tudja, milyen, sose kérdezi, mit tud már, mekkora, ha mi mesélnénk, nem érdekli, másra tereli a szót. Pl. a szomszéd gyerekre.

Ha meghívjuk, hogy jöjjön el, nincs kedve utazni. Persze hetente utazik a szektájának a gyűléseire. :-( Az nem gond.

Ha elmeséli a párom, hogy mi újság a munkájával - elég szép sikereket ért el mostanában - nem is érdekli, sőt, érezhetően féltékeny a sikerekre, meg a jó keresetére. El kell mondjam, hogy a párom sok évet élt külföldön, ahonnan több milliót küldött haza az évek során az anyjának. Most is bőkezű vele, igyekszünk sok mindent adni neki, nincsenek is amúgy anyagi gondjai. De akármit adunk, mindig más kéne.. :-( Az unokája névnapján még telefonon se hívott föl. Nem várunk tőle ajándékot, nem kell félreérteni, de legalább telefonon mondhatná neki, hogy isten éltessen... Főleg, hogy a telefonszámláját mi fizetjük, neki nem kerül semmibe.

2011. márc. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hála égnek az én anyósommal semmi baj nincsen... szeret minket, soha egy rossz szót nem szólt még a 6 év alatt... =)
2011. márc. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Férjem anyja nem túl barátkozós - a mai napig nem tudom eldönteni, hogy kedvel vagy nem :) De amikor találkozunk, akkor barátságos, amúgy meg nem keres. A férjemet keresi (jó, hogy :)), de tevőlegesen nem szól bele az életünkbe.

Apósom nem szimpatikus, de őt a férjem se szereti, mert nagyon önző és sok negatív gyerekkori-fiatalkori élménye van vele. De ő se keresi a társaságunkat, mi se az övét...


Az én szüleim szerencsére nagyon szeretik a férjemet. Nem elfogultak, objektíven bírálnak, akkor is, ha éppen én jövök ki rosszul :) Amolyan második gyereküknek tekintik. Talán vele udvariasabbak, mint velem, jobban becsomagolják a negatív véleményt, én meg csupaszon kapom.

2011. márc. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!