Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok erre?

Hogyan reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, 6 éve vagyunk "legjobb barátok".Tegnap volt a szülinapom, teljesen elfelejtkezett róla.. Írt sms-eket, (hogy pl. látott egy jó filmet, meg ilyen "semmiségekről"), de nem köszöntött fel. Nem vagyok az a típus, aki sztároltatja magát szülinapján, sőt. Eddig sem túlzottan érdekelte szülinapom (az ő családjuk nem csinál nagy faxnit ebből), de legalább felköszöntött, meg adott valami apróságot, én ennek is örültem. Nem az ajándék a lényeg, de legalább felköszönthetett volna. Én az ő szülinapján mindig kiteszek magamért, sütök valami sütit, veszek virágot, vagy más apróságot, már reggel írok neki sms-t (minden közeli barátommal, családtagommal ilyen vagyok). Nem várom el, hogy körülöttem forogjon az egész nap, de ezen eléggé megbántódtam. Nincsenek gondjai, amik miatt elfelejtkezhetett volna erről, (ismerem minden gondját-baját), mondjuk ő sajnos önző típus, ha neki van szülinapja, már hetekkel előtte arról beszél, csak vele lehet akkor foglalkozni. Ezt elfogadtam, ő így szereti ünnepelni, ok. Lehet hogy simán "csak" ennyire el van foglalva magával?

Ma fogunk beszélni telefonon. Szerintetek mondjam neki, vagy hagyjam a francba, hátha előbb-utóbb leesik neki? Nekem elég kínos ezt szóba hozni, nagyon utálok veszekedni, de jó lenne ezt megbeszélni.

Ti mit tennétek, hogyan reagálnátok? Jogos hogy ezen kissé megsértődtem?


29/L


2011. márc. 15. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
hàt van h nekem is van olyan h hú eltelt az idö és nem foglalkoztam azzal h mikor is kinek van a szülinapja, de ha egyszer is eszébe jutott volna, akkor megnézte volna, beírta volna emlékeztetönek volna vagy vmi... én biztos hogy meg lennék sértve..
2011. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Mond neki hogy "gyere menjünk ünnepeljük meg a szülinapomat!" nem kell ebből nagy ügyet csinálni ha ennyi ideje barátok vagytok.. És találj ki valamit. Pl menjetek el vásárolni vagy moziba vagy amihez kedved van:)
2011. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
játszodhatod a megsértődöttet, de szerintem sokat nem érsz el vele. Inkább tényleg hívd el valahova, mert ez így csak olyan mint az oviban...
2011. márc. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Barátnőmmel kicsit eltávolodtunk egymástól (km.számban),de egy sms-t vagy ha mást nem,de egy képeslapot mindig küldtem a szüli- és névnapjára... Ő nem. Egy idő után nem hogy elfelejtkezett a szüli-ill.névnapomról,de már levelet se írt. Aztán amikor ott hagyta a pasija,eszébe jutottam.

Van ilyen.


Szerintem hagyd a francba,ne említsd meg neki,hogy elfelejtett felköszönteni. Lépj tovább!


Nekem az utóbbi szülinapomról a gyerekeim apja feledkezett meg -boldog párkapcsolatban élünk. De nem haragudtam meg rá,mert gondjaink vannak,amit Ő próbál megoldani.

Tudom,nem ugyan az a 2.


Ha igazán a barátnőd,akkor ne említsd meg a dolgot neki! Ezt igazán be tudod nyeli!

2011. márc. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha egyébként jó kapcsolatban vagytok, akkor felesleges ebből feszkót csinálni szerintem... Persze, nyilván nem esik jól az ilyesmi az embernek, ezt megértem... De egy barátnő nem attól lesz barátnő, hogy körbeugrál a szülinapodon és hasonlók... Hanem hogy számíthatsz rá bármikor bármiben, ha gondod van... Na ha ő egy ilyem ember az életedben, akkor feleslege ilyen formaságok miatt veszekedni... Úgyis eszébe jut majd, és akkor jól elszégyelli magát :)
2011. márc. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hívd fel rá a figyelmet, finoman hogy szülinapod van.

Kezd el meséli hogy ez meg az égy meg úgy köszöntött föl.


Én a legjobb barátnőmnek (15 éve vagyunk barátnők, az ovi óta) elfelejtettem idén a szülinapját (mentségemre szóljon, hogy nekem tényleg rengeteg problémám van, olyanok és akkorák hogy a saját fiam névnapját majdnem elfelejtettem).Mondjuk ő nem sértődött meg, csak amikor taliztunk mesélte hogy mit csinált az nap.

2011. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem a születés és névnapok nagyon fontosak az ember életében. Ilyenkor az is kiderül, hogy kik azok, akiknek igazán fontosak vagyunk, kik azok, akiknek eszébe jut, hogy ma van a születésnapunk. Én az esti telefonbeszélgetésbe beleszőném azokat az eseményeket, melyek kötődnek a születésnapomhoz, vagyis úgy irányítanám a beszélgetést, hogy ha még el is felejtette valahogy jusson eszébe, hogy a jó barátnőjének egy jeles napjáról elfeledkezett, melyet egyáltalán nem biztos, hogy szándékosan tett. A lényeg ezen felül, hogy megbeszéljétek, mert hiszen ha már itt, ezen az oldalon hangot adtál ezen problémádnak, akkor csak akkor tudsz felülkerekedni rajta, ha ennek hangot is adsz.


Sok sikert hozzá!

2011. márc. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanez történt velem is, mi 10 éve vagyunk barátnők és elfelejtette a szülinapomat. És a szülinapomat szerintem nem is tudja.. Nekem is rosszul esett, én nem tettem szóvá. Egyszer amikor találkoztunk kérdezte meg, hogy mikor is van a szülinapom, mert ő nem tudja megjegyezni senkinek a szülinapját...
2011. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!