Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki érti? (bőv lent. )

Valaki érti? (bőv lent. )

Figyelt kérdés
Én is egy anyuka vagyok, és nemrég hallottam egy ismerősömtől, ahogyan a gyermekével beszélgetett, hogy ha majd 60 évesen pl. tolószékbe kerül, meg pelenkázni kell, meg minden, nehogy beadja egy idősek otthonába, kötelessége lesz, őt gondozni. Én is szülő vagyok, de én ilyet egyszerűen nem tudnék elvárni a gyermekemtől, hogy arra menjenek el a fiatal évei, hogy engem gondozzon... valamennyire elvenném az életét, persze lehet nekem jobb lenne, de én már addigra éltem eleget, meg minden. Nem értem egyszerűen ezt a felfogást tényleg, sok esetben. Az ilyen családokban nincsen független szeretet? Mert én nem azért tartom el a gyerekem, hogy majd x évesen felhándigáljam neki, hogy bezzeg én pelenkáztalak.
2011. márc. 13. 14:18
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Én pont az ilyen embereket nem szeretem.Ha valaki szivességből csinál valamit azt nem szabad szóvá tenni.
2011. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én meg meg fogom nekik mondani, hogy ha már ilyen leszek, vagy üssenek agyon, vagy (ami reálisabb), adjanak be otthonba. Én nem tudnám elviselni azt a megaláztatást, hogy a családtagjaim gondozzanak. Számomra kevésbé lenne rossz, ha egy idegen csinálná, akinek ez a munkája.
2011. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
Igen, az Alkotmány fogja ezt neki előírni! Törvényeket idézgetünk majd egymásnak meghitt családi estéken...
2011. márc. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont szereznék majd szoc otthonba menni, hacsak nem leszek teljesen beszámítható és tudok segíteni a gyerekeknek. Ha Ők kérik, maradok. De az eredeti terv, hogy beköltözök majd egy intézménybe.


25N

2011. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem se elvárható, hogy a nap 24 órájában az idős anyával foglalkozzon egy gyerek. Akkor szerintem már a legtöbb "gyerek" dolgozik, nincs ennyi ideje.

Szerintem értelmesebb "beadni" egy öregek otthonában, ott tapasztalt emberek, ápolók vannak.. Én természetesen sokat látogatnám ilyen esetben a szülőmet (remélem sosem kerülnek ilyen helyzetbe)

2011. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%
Nekem egy kolléganőm lánya azért menekült ki anno Németországba, (dolgozni) mert az anyja ugyanezt várta el tőle. A lánya pedig megmondta, hogy nem fogja 18-tól 38 éves koráig a ..-os bugyiáját mosni, és kész. A lány kint alapított családot, kint élnek a mai napig. Anyuka pedig itthon, de hálistennek kutya baja. Hát kellett ez neki?
2011. márc. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%
Én nem gondoznám a szüleimet, az biztos. És az enyémektől sem várnám el, ez önzőség.
2011. márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyám gondozta otthon a saját anyját az utolsó hónapjaiban, teljesen kikészült tőle. Nekem mondta (nincs testvérem), hogy még most, tiszta fejjel közli, hogy ha bármi baja lenne, akkor azonnal keressek egy jó idősek otthonát neki.

Egyedül annyit kért, hogy látogassam majd gyakran (egyértelmű), de az ápolását inkább olyan végezze, akinek ez a munkája, ne én.

2011. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Ne azert szuljunk gyerekeket, hogy majd gondoznak, de azert erdekesek itt a megnyilvanulasok. Az anya pelenkazta, gondoskodott ugyanezekrol, de ok mar most, mikor semmi szukseg meg nincs a ssegitsegre, kijelentik, hogy ok nem es nem. Szep csalad lehet.
2011. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

FromOz, azért ne keverjük a gyereket és a szülőt. A szülő - többnyire - tudatos döntése, hogy szül egy gyereket és vállalja a vele járó teendőket.

A gyereknek meg "adott" a szülő.

Plusz nem ugyanaz egy 3-7 kg-os csecsemőt pelenkázni és tisztába tenni, akinek még bár nem fejlett mentálisan, tudható, hogy a jövőben ez javulni fog.

Ezzel szemben egy felnőtt 50-100 kg, emelni, forgatni is nehezebb és a mentális változás negatív előjelű, nem pozitív, mint a gyerekeknél, ezért nem csak fizikailag, de lelkileg is megterhelőbb.

2011. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!