Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én tényleg túl sokat tűrök?

Én tényleg túl sokat tűrök?

Figyelt kérdés

Ez egy picit hosszú lesz...

Az a helyzet, hogy én anyukám néha elég vehemensen fejezi ki a nemtetszését itthon. Egyébiránt semmi bajom vele, szeretem, meg minden, nem korlátoz semmiben, csak ha elborul az agya akkor kiabál és veszekszik. De iszonyúan, akár órákig, szakadatlanul, és még csak bele sem botlik a nyelve.

Miután ez elég hosszú évek óta így van, teljesen megszoktam, ilyenkor úgymond kikapcsol az agyam, megvárom, míg abbahagyja a kiabálását, aztán megy minden tovább.

Valszeg ebből kifolyólag annyira közömbös lettem a környezetemből érkező cseszegetésekre, vagy inzultálásokra, hogy szinte fel se tűnnek, mert ugye sehol sincsenek ahhoz képest, amit anya tud produkálni. Több barátom mondta, én emiatt túl sokat eltűrök másoktól, soha nem állok le senkivel vitatkozni, mert nem látom értelmét, "teljes békenyugalom-tekintettel" felvetek egy ész érvet, amiért abbahagyhatná a hülyeségét, ha nem hagyja abba, akkor meg ráhagyom. Ez nem jelenti azt, hogy elismerem, hogy másoknak igaza van, csak semmi értelmét nem látom veszekedni, mivel azt szoktam meg, hogy nem jöhetek ki nyertesként egy ilyen helyzetből, ezért bele sem kezdek. Düh sincs bennem, semmi harag, vagy késztetés, hogy veszekedjek, vagy vitába szálljak az igazamért. Egyszerűen nem érdekel. Ez gáz így?

19L


2011. márc. 11. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sokkal inkább jó, mint gáz.
2011. márc. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

:) Semmi gáz, Te egy teljesen tipikusan "szülő nem követő" kategóriába tartozó lány vagy. Vannak a szülőkövető, és nem követők. Pld. akinek a szülei erős dohányosok, ott kétféle dolog lehet, a gyerekeik (vagy egy részük) szintén erős dohányos lesz, a másik gyerek pedig soha rá nem gyújt.


Ez a viselkedés mintával (és a kiabálással is) pont így van. Hálistennek Te nem a szülőkövető magatartást "követed".

2011. márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, ez egy értelmes viselkedés.
2011. márc. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

énis ilyen hidegvérű vok...később ennek hasznát veszed, ha pl. káosz lesz a melóhelyeden, és mindenki kiakad, te viszont tiszta fejjel megoldod a szitut.

az ilyenekből lesznek a jó katasztrófa-elhárítók. :)

2011. márc. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszi a válaszokat. :)
2011. márc. 12. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan edzésben volt részed, és olyan "sportoló" lett belőled, aki világklasszis lehet.Szerencsés vagy, hogy anyukád "edzése" ezt hozta ki belőled. Te mindig tudsz majd hideg fejjel gondolkodni, semmi blabla nem fog eltéríteni attól, ami fontos.
2011. márc. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan szeretnének ilyenek lenni, mint te.

Például én is. :)

2011. márc. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy gaz:) Csak annyit tudok tanacsolni,hogy majd a kesobbi parkapcsolataidba ne hallgasd el a nezopontjaidat, mondd ki batran amit gondolsz, ne felj a kovetkezmenyektol...es ez igaz az elet minden teruletere.
2011. márc. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ki állhatnál magadért, amikor tudod, hogy igazad van!!

Helyesen cselekszel, hogy nem mész bele a vitába, de akkor is...

2011. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!