Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem ciki ha valaki a pasija...

Nem ciki ha valaki a pasija pénzére felvágóskodik?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom aki összejött egy nagyon gazdag pasival, és kb 1 hónap múlva születik meg a gyerekük. Folyton azzal dicsekszik, hogy a babakocsit Milánóból rendelték, most kapott egy BMW-t mert a vadiúj Opeljába nem férne be a babakocsi, 300 nm-es házat vettek, úgy öltözik mint egy r*bi és dáma keveréke.


Nem vagyok rá irigy, mert az én szüleim is biztosítottak nekem mindent amire szükségem volt (ez a lány gyerekkorában eléggé nélkülözött) de szerintem ez olyan nevetséges dolog, hogy még csak nem is arra a pénzre büszke amiért ő dolgozott meg, hanem arra amiért a pasija. Használja persze, költse amire akarja, de ezzel úgy gondolom lejáratja magát.


2011. márc. 11. 21:06
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
33%

Én értem mi a kérdező baja: a dicsekvés. El lehet mesélni azt, hogy babakocsit vett, meg BMW-t kapott normális stílusban is, de valószínűleg nem úgy teszi. Nem is az a baj, hogy nem az ő pénze, még szép, hogy ne járjon bkv-val meg ne menjen panelbe lakni, csak amikor ezekről az új dolgokról mesél ne dicsekedjen! Az én barátnőm jóval tehetősebb nálam, és mégse vagyok rá irigy, sőt! Mikor egy-egy új cuccáról vagy utazásáról mesél, még külön örülök is a legjobb barátnőm örömének, de nem így lenne, ha dicsekedne! Itt csak a hangnem a probléma, értsétek meg!

Szerintem a dicsekvés és a beképzeltség a két legundorítóbb emberi tulajdonság, ami csak létezik! Még a világ legtökéletesebb, leggazdagabb, legboldogabb emberének sincs joga dicsekedni és beképzeltnek lenni, mert ezzel akár akaratlanul is lenézi embertársait! A szerénység egy nagyon fontos erény ám!

2011. márc. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
49%

Ha beképzelt lenne a leányzó, akkor le se ....ná a kérdezőt, átnézne rajta.

Csak ez hiányzik, hogy igazán boldog légy?

2011. márc. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet, a beképzelt dicsekvőnek ugyanis az a lételeme, hogy legyen valaki, aki nála rosszabb helyzetben van, és akinek eldicsekedhet a megszerzett javaival. Ha nem lenne egy ilyen ember, aki meghallgatja, hidd el, nem is élvezné annyira az új cuccait. Aztán kérdés, hogy ez a bizonyos nő tényleg ilyen hangnemben mondja-e a magáét, vagy csak a kérdező érzi úgy.
2011. márc. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
91%

Dicsekszik a csaj: " kapott egy BMW-t mert a vadiúj Opeljába nem férne be a babakocsi"

Egész biztos vagyok benne, hogy az ő szájából ez úgy hangzott, hogy "kaptam egy másik kocsit, mert az előzőbe nem fér bele a babakocsi". Esetleg azzal a kocsival jött és amikor kiszállt belőle, akkor mondta, hogy ezért vették.

Ha nem BMW lenne, vagy ha a kérdező is megengedhetne magának egy BMW-t, nem érdekelné.

Az meg, hogy örül annak, amije van? Én nem hallottam, hogy beszél a lány, de a kérdező semmi olyat nem írt le, ami nem lenne normális emberi tulajdonság. Semmi olyat, ami lejáratná a csajt.

2011. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
10:17: ezeket a kovetkezteteseket mibol vontad le? A kerdezo nem is irt azota. Egyebkent nekem joval nagyobb kocsim van, mint egy BMW es ha ezt mondom vkinek, nem azert van, mert dicsekedni akarok, hanem azt mondom, hogy kenyelmes. Persze nem hozom fel, csak ha a kocsikrol van szo. Mar lassan le kell tagadni az embernek a sajat dolgait csak azert, hogy masnak megfeleljen? Nem tudom, miert baj, ha valaki megengedheti, hogy az egesz csalad kenyelmesen elferjen a kocsijaban. Nem rendelkezik senki masnak a vagyonaval, mindenki arra kolt, amire akar. Nektek se tobb, se kevesebb nem lesz attol, hogy neki mennyi penze van.
2011. márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
82%
Aki meg lepontozott, az meg haljon éhen, vagy fagyjon meg.
2011. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!