Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem ciki ha valaki a pasija...

Nem ciki ha valaki a pasija pénzére felvágóskodik?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom aki összejött egy nagyon gazdag pasival, és kb 1 hónap múlva születik meg a gyerekük. Folyton azzal dicsekszik, hogy a babakocsit Milánóból rendelték, most kapott egy BMW-t mert a vadiúj Opeljába nem férne be a babakocsi, 300 nm-es házat vettek, úgy öltözik mint egy r*bi és dáma keveréke.


Nem vagyok rá irigy, mert az én szüleim is biztosítottak nekem mindent amire szükségem volt (ez a lány gyerekkorában eléggé nélkülözött) de szerintem ez olyan nevetséges dolog, hogy még csak nem is arra a pénzre büszke amiért ő dolgozott meg, hanem arra amiért a pasija. Használja persze, költse amire akarja, de ezzel úgy gondolom lejáratja magát.


2011. márc. 11. 21:06
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem kedves kérdező bocs, hogy ezt mondom, de te csak irigy vagy. Fordított esetbe szerintem mindenki ezt csinálná. te nem szoktad elmesélni pl. a barátaidnak ha jó melót kapsz amivel jól keresel... ő jó pasit talált jó neki ügyes volt, nem felvág csak mesél és nem kell irigyelni főleg ha szegény családból jött szerencséje volt, hogy felfigyelt rá a pasi. amúgy meg mi ez ha szétmennek megy vissza, mert minden a pasié. Ha valakivel én gyereket vállalok ott nincs ilyen, hogy enyém tied, olyan van, hogy miénk...és ha a pasi csak egy kicsit is rendes ha szét is mennek mindent megad majd a gyerekének és az exnek...
2011. márc. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
33%

22:09,

te pedig ruppótlan vagy, és savanyú a szőlő.

Honnan tudod, hogy két embert, akit nem is ismersz, mi köt össze?Lehet, hogy olyan mély érzelmek, amit el sem tudsz képzelni, mert a szegénység nem enged repülni.

2011. márc. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
71%

Hát, szerintem ezt a kérdést feltenni ciki.


Inkább örülnél hogy a rokonodnak jól megy, sikerült kikerülnie a szegénységből

2011. márc. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
34%
Mindenkit, aki lenéz egy szegényt, sújtson kétszer nagyobb szegénység...
2011. márc. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
30%

Ugyan nem ennyire gazdag, de egy rokonom is egy ilyen pénzes pasashoz ment férjhez.

Mi sajnos elég szerényen élünk egy keresetből, de őt ez cseppet sem érdekli, mindig sorolja, itt voltak, ezt-azt vett.

A csaj hol dolgozik, hol nem, a pasasnak van állandó munkája, az ő szülei vettek nekik lakást, az esküvőt is ők fizették, mégis a rokonom vág fel vele, mintha az egész az ő érdeme lenne.


Sosem értettem az ilyen embereket és igazságtalannak tartom, sőt, bevallom, kicsit irigykedem is, mivel nekünk a napi betevőért is keményen meg kell küzdenünk, míg a csajnak az a legnagyobb problémája, melyik wellnesshotelbe menjenek.

2011. márc. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
39%
2209 nem vagyok ruppotlan,sem savanyú,10 éve élek kapcsolatban,de megdolgozom a fizetésemért tisztességes melóval,nem lábszétevéssel,szüléssel,nem a páromon élősködők...De én vagyok a rossz mindig megakpom.Persze a prostikat elhordjátok itt,de szerintem nincs sok különbség az utcán állás és pénzért pasi fogás között...
2011. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
73%
Amikor a mostani feleségem hozzám jött azt sem tudta rólam hogy gazdag vagyok, majd elájult amikor ezt meglátta. Ma is óvónőként dolgozik mert szereti a munkáját és a gyerekeket, kár itt össze-vissza vagdalkozni prostikról meg mi egyebekről, mert enyhén szólva is szánalmas ez a nagy irigység mások szerencséjén. Az emberek többsége borzasztó irigy tud lenni mások sikerére, legyen az munka, tudás, pénz vagy jól sikerült házasság, boldog családi élet, teljesen mindegy. Csak előtte valamiért mindig elfelejtenek a saját házuk táján szétnézni. Tisztelet a kivételnek persze.
2011. márc. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
73%

engem inkább társadalmi aspektusból érdekel a dolog.

arra konkrétan magasról teszek, h ez a lány mivel vág fel, ha jól esik, tegye. nem irigykedek, megvan mindenem, amire szükségem van, még ha nem is vagyok milliomos.


nos, írtad, h egy csóri kőbányai panelból jön a lány, a fickónak meg a valagából is a 20 ezresek lógnak.

most vagy az van, hogy a csaj a proli környezet ellenére polgári, színvonalas nevelést és oktatást kapott vagy az van, h a pasi egy kőbunkó és a pénze ellenére jó modort és intelligenciát nem kapott az élettől.


mert a pénz az másodlagos abban, h összeillenek-e vagy sem.

ha mondjuk a fickó egy művelt, klasszikus értékeket képviselő jól menő ember, akkor nem áll le egy prolival. és itt most nem a fölényeskedés beszél belőlem, hanem mert ezek tények. legalábbis a környezetemben általában azt látom, hogy az a kapcsolat sikeres, ahol a felek hasonló neveltetést és műveltséget kaptak, jöjjön akár panelból az egyik, és budai villából a másik.


nem azt mondom, h egy lakótelepen felnőve az ember nem kaphat a családjától olyan szellemi tőkét, amit egy jobb környezetben nevelkedő ember, de ha a nagy többséget vesszük, akkor sajnos nem ez érvényesül.

2011. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne lehetne a "proli" környezet ellenére színvonalas nevelést és oktatást kapni? Ez kissé beszűkült szemlélet szerintem, nem kétszáz évvel ezelőtt élünk, hogy aki jobbágycsaládba született az tuti nem tanul meg írni-olvasni...

Én születésem óta panelban élek Miskolc egyik lepukkant környékén, mégis harmadéves joghallgató vagyok államin, kapok tanulmányi és szociális ösztöndíjat is, szóval a szüleim kevéske fizetéséből is kijön.

2011. márc. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
81%

Azért panelban is lehet jó nevelést kapni :) Az én szüleimnek még csak nem is volt saját házuk, albérletről albérletre jártak, mert a pénzt zeneiskolára, balettórákra, stb. költötték. És annyi könyv állt minden lakásban, hogy költözéskor a holmik több mint a felét az tette ki :)


Kérdező: te irigy vagy. Nem a pénzre büszke, hanem hogy igyekszik mindent megadni a gyerekének. Ha neked lenne gyereked, és ennyi pénzetek lenne, te is igyekeznél mindenből a legjobbat megadni neki. A párja pedig őt szereti, és miért ne vehetne neki épp egy bmw-t? Vagy akár egy kastélyt, ha van rá pénze?

Szerintem teljesen normális, hogy arról beszél, ami foglalkoztatja, jelenleg épp a babakelengyéről.

Aki lejáratja magát, az itt csakis te vagy, valamint a kontrázók. Miért itt írogatsz ahelyett, hogy inkább amikor elkezd mesélni, akkor mondanád, hogy "ne haragudj, de nekem rosszul esik ezt hallgatni"? És miért ilyen stílusban?

"úgy öltözik mint egy r*bi és dáma keveréke" - azaz dús és szexi. Te is így öltöznél, ha tehetnéd.

Ha nem lennél irigy, akkor örülnél, hogy végre megoldódtak a gondjai.

Ja és még egy: ha elfelejtette volna, honnan jött, nem állna már rég le veled beszélgetni.

2011. márc. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!