Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem ciki ha valaki a pasija...

Nem ciki ha valaki a pasija pénzére felvágóskodik?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom aki összejött egy nagyon gazdag pasival, és kb 1 hónap múlva születik meg a gyerekük. Folyton azzal dicsekszik, hogy a babakocsit Milánóból rendelték, most kapott egy BMW-t mert a vadiúj Opeljába nem férne be a babakocsi, 300 nm-es házat vettek, úgy öltözik mint egy r*bi és dáma keveréke.


Nem vagyok rá irigy, mert az én szüleim is biztosítottak nekem mindent amire szükségem volt (ez a lány gyerekkorában eléggé nélkülözött) de szerintem ez olyan nevetséges dolog, hogy még csak nem is arra a pénzre büszke amiért ő dolgozott meg, hanem arra amiért a pasija. Használja persze, költse amire akarja, de ezzel úgy gondolom lejáratja magát.


2011. márc. 11. 21:06
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj, de ha a babakocsi csak 20 ezer lett volna akkor szabadna róla beszélni? Vagy mi? Azért mert megengedheti magának, titkolni a kéne? Bocs már, azért mert neked csak margarinra futja, nem fogom magam szarul érezni, meg letagadni, hogy én meg vajat eszek!
2011. márc. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
77%

irigy vagy.

én is nagyon csóri voltam 2 éve. azelőtt 2 hónapig gyűjtögettem 1 1500ft-os fölsőre, most mindennap vehetnék 1 tucattal.

a barátaim mégis u.azok, akikkel felnőttem, akik velem voltak, mikor szegény voltam, és nekem most is fontosak.

nem dicsekszek a páromra,az ő révén élek jól, de a pénz csak egy dolog. ha nem szeretném, megette a penész az egészet.

van 1 nő, aki sosem felejti el az orrom alá dörgölni, micsoda értéktelen kis r*ngyó vok...ahogy most te teszed, gyűlölködsz itt erre a nőre, holott neki is meg lehet a maga baja. lehet ő is szomorú, beteg stb.

a pénz nem minden.

nekünk pl. 2 kisbabánk ment el, csak ezt nem sokan tudják... csak az új aranyláncot látják.

2011. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Na visszaolvastam amiket írtatok.


Persze lehet jó nevelést kapni panelban is. Nem is ez volt a kérdés...


Meg nem is az, hogy miért ne lehetne rá büszke, hogy kitört a szegénységből. Hanem az, hogy én jobban becsülöm azt a kitörést mikor valaki szorgalmas volt, tanult érte, hogy jobb legyen az élete. Ez a lány még csak le sem érettségizett, mert időközben terhes lett és otthagyta a sulit. Jó persze később tanulhat még, de szerintem a pénz megbolondította. Főleg hogy régen nem ilyen volt. Mondom, az édesanyjával sem beszél már...

2011. márc. 11. 23:25
 24/36 anonim ***** válasza:
39%
Mindig az ilyet védik,hogy jaj szegényke milyen nehéz neki,irigyek vagyunk rájuk...Persze mikor a hasonló kaliberű nő megcsalja kifoszja őket akkor sír a szájuk...A nők többsége meg sajnos könnyen megvásárolható pénzért, anyagi jólétért...
2011. márc. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
22%

én vagyok a panelos.

úgy értelmeztétek, mintha általánosítanék, és azt mondnám, h minden panellakó proli. nem, nem ezt mondtam, nem a kivételekről beszéltem, hanem az átlagról. igen, én is panelban nőttem fel, mégis jó nevelést kaptam.


na de a kedves kérdező írja, hogy a lány még a gimi alatt terhes lett. nos, ez nálam nem a klasszik polgári értékrendet képviseli.


még mindig felesleges dolgokon lovagoltok, csak a pénzről beszéltek.


nem, ennél sokkal mélyebbre kell menni, hogy megértsük a lány és a pasi motivációit, valamint azt, hogy ennek a kapcsolatnak van-e jövője, és valóban összeillenek-e.

ha két ember hasonló neveltetést kap, akkor jöhetnek akárhonnan, meg fogják találni a jó társat egymásban.


pasiról eddig komolyabban nem esett szó, csupán annyi, h dúsgazdag, és vett pár drága holmit a lánynak.

de mi van a személyiségével? ha ezt ismernénk egy kicsit, akkor megérthetnénk, hogy miért pont ezt a lányt választotta.


beismerem, eltértem a témától némiképp, de ezzel arra szeretnék kilyukadni, hogy nem csak a felszínt kell nézni, mert a lényeg a mélyben van.

2011. márc. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Na igen, tényleg elég komolyan megy az általánosítás...


A pasi: közelít a 40-hez, amúgy jól tartja magát: szolizik, gyúr, divatosan öltözik. Nem sokszor találkoztam vele, de köszönt persze, végülis kedves volt. Valami üzletember, bár fogalmam sincs mivel foglalkozik.


Tényleg lehet hogy szereti (máskülönben minek hoztak volna össze gyereket) de nekem nem tetszik ez az egész...

(Igen a szokásos "mert irigy vagy" szöveg jön most) de nekem ez az egész személyiségváltozás nem tetszik a lány részéről. Azelőtt sportos volt, farmeros/edzőcipős, vagány csaj. Most meg...

Arról nem is beszélve, hogy nagyon sokat fogyott. Régen sportos volt, most meg csont és bőr. Azt is hallottam, hogy valami drogra rászokott, bár ezt csak pletykálták róla.

2011. márc. 11. 23:59
 27/36 anonim ***** válasza:
88%

De igen, ciki. És nem azért mondom, mert irigy vagyok. Nagyon is jómódú vagyok, de nem azért, mert egy gazdag férfi felesége lettem, hanem mert sokat dolgoztam/dolgozom. Soha nem szoktam az anyagi helyzetemmel kérkedni vagy dicsekedni. Nálam ez alapszabály.

Ez a viselkedés tényleg csak azokra jellemző, akik a semmiből hirtelen meggazdagodnak.

Én erre csak azt tudom mondani, hogy "egyszer hopp, máskor kopp".

Mit fog csinálni, ha 10 év múlva a férfi elhagyja egy nála csinosabb, fiatalabb nőért? Rengeteg ilyen eset van.

Semmi tartaléka, munkája, végzettsége. Amíg jó anyagi helyzetben van, nagyon valószínű, hogy nem lesz meg a motiváció, hogy visszamenjen tanulni. A viselkedése miatt pedig szépen elfordul tőle a családja, a barátai és majd egyszercsak azon fogja kapni magát, hogy egyedül van.


Úgyhogy semmiképpen sem normális ez a viselkedés.

2011. márc. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
79%

Azt szeretnem megkerdezni kerdezo, hogy miben tunik ki az, hogy ez a no felvag a ferfi penzere? Ha neked lenne 100 milliod, te is megvenned a dragat, csak azert ilyen a felfogasa annak, aki nincs penzben nagyon eleresztve, mert egyszeruen nem teheti meg. Miert baj az, hogy vettek egy BMW-t meg egy hazat pl.? Lakjanak alberletben vagy egy lyukban? Hulye lenne nem venni normalis, praktikus dolgokat, ha egyszer megteheti. Nem jatekgepbe szorja vagy kokora kolti...dicsekszik is vagy csak egyszeruen latod, hogy mit vesznek es megesz az irigyseg?


Azt irod, hogy te jobban ertekeled azt, aki szorgalmasan megdolgozik a penzert. Miert zarja ki az, hogy jo korulmenyek kozt elnek azt, hogy nem dolgozik meg a penzert? Biztos, majd neki is lesz munkahelye meg gyereket vallalnak eppen. Ugyan meg mit csinaljon?? Annyira birom az ilyen embereket. Az en ferjem is nagyon jol keres, masok mondjak, hogy de jo neked, de nem ok vannak egyedul 1 evig, mikor nincs itt velunk a munkaja miatt, nem ok nevelik egyedul a gyereket, nem ok mennek keresztul rengeteg dolgon, amirol kulsoskent fogalmuk sincs. Olyanrol alkotsz velemenyt, amit nem tudhatsz kulso szemlelokent megerteni.

2011. márc. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Aztán ha élete végéig nem megy el munkahelyre dolgozni, akkor eltartják?

Nem tudom, hogy mikor történt az, hogy ennyire leértékelődött a háziasszony és az anya munkája.Az nézi le, és kevesli, aki lenézi a gyerekét és "kiteljesedés" címen becsapja a bölcsibe-oviba.Szépen és jól nevelni gyereket az nagyon időigényes munka, és fontosabb is a kettős könyvelésnél, butikvezetésnél vagy atomkutatásnál.

Miért kellene "dolgozni"ha bőségesen ellátja a családot a pasi jövedelme?

Ja, és olyan várandós anyukával mostanában nem találkoztam, aki a terhessége harmadik hónapjától nem babakocsival,rugdalózóval, babaággyal, annak árával, formájával, színével és szagával ismertetett meg. Soha, senkiről nem gondoltam, hogy ez dicsekvés, pedig majd' félmilliós babakocsit is emlegettek már nekem.

2011. márc. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
81%

Beszarok. Hogy te sokkal többre becsülöd azt aki magától.. stb. Ki a rák kérte, hogy te becsüld? Bocs már, más kategória más dolgokat engedhet meg magának, ha úgy fáj ez neked, hogy nem titkolja el, akkor ne találkozz vele és kész. Amúgy meg hogy gondolod, ha valaki csóró, akkor ne álljon szóba, csak más minimálbéressel, vagy ha mégis összejön neki egy gazdagabb partner, összeházasodnak és/vagy gyerekük lesz, akkor továbbra is menjen a kínaiba vásárolni, meg járjon bkv-val, mert neki magába nem tellett volna pár éve? Képzeld el, egy gondoskodó, szerelmes pasas szeret mindent megadni a párjának, meg a gyerekének, van aki csak a reggelit tudja az ágyba hozni, van aki el tud vinni egy wellness hétvégére, van aki meg kacsalábon forgó palotát meg autót is tud venni az asszonynak. Ezzel meg semmi baj nincsen. Nehogy már azért ne beszélhessen arról, hogy ő mit vett a gyerekének, meg sunnyogva üljön be a kényelmes, biztonságos, modern, új autójába, mert másoknak nem jut!


Nem érzed szarul magad, hogy netezel? Más meg az aluljáróban alszik éppen, mert a szülei nem biztosítottak olyan életet neki, hogy eljuthasson egy rendes lakásig internettel! Szégyelld már magad!

2011. márc. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!