Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált anyukák? Ennek mi az oka?

Elvált anyukák? Ennek mi az oka?

Figyelt kérdés

Első sorban olyan anyukákhoz szól a kérdésem, akiket megcsalt a férjük és összeköltözött az új nővel.

De természetesen mások véleményére is kíváncsi vagyok.

Szóval engeditek a gyerekeket az apukához és az új nőhöz, vagy csak az apuka mehet, és csak az apukával találkozhatnak a gyerekek?

Ha csak apukával akkor miért?

Én az új nő vagyok.

Páromnak vannak lányai, de nem jöhetnek ide, nem beszélhetek velük.

Pedig a lányok ismernek, és a nagyobbik szeret is.A kisebbik leányzó nem igazán tudja eldönteni, egyik nap jönne, másik nap nem.

A nagyobbik lánnyal leveleztem, és az anyuka megtalálta a levelet.Teljesen fel van háborodva, hogy mi az hogy bárhogy is tartja velem a lány a kapcsolatot.

Oké hogy utál engem, meg megvan rólam a véleménye, ez természetes, na de attól még engedhetné a gyerekeket, ha már ők is szeretnék.

Amíg nem költöztünk össze, és még párom exe nem tudott rólam, találkoztam a lányokkal.Örültek ha jöttek hozzám, ha elmentünk együtt valahova.


Nekem ez csak azért is furcsa, mert az én szüleim is elváltak, de anyám engedett apu új nőjével is.

Úgy volt vele ha jól érzem magam, akkor miért ne, ha meg nem akarok menni úgy sem fogok.


Miért lehet ez, aki nem engedi a gyerekeket, miért nem?


Kérlek titeket hogy a kérdésre válaszoljatok, és ne szitkozódjatok, hogy miért szakítottam szét egy családot.Köszönöm.


2011. márc. 11. 21:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

21:43 vagyok.

Az ilyesmikről komplett könyveket írnak. Mit is lehet kezdeni a sértett önérzettel?! Hát ezt. Keresztbetenni mindenhol, ahol csak lehet, és egy percig sem gondolkozni azon, hogy attól, hogy ő jól "bosszút áll", lehet hogy másnak, a saját gyerekeinek kárt okoz.

Egészen addig ezt fogja csinálni, amíg be nem pasizik és/vagy rá nem jön magától, hogy mit művel, és önszántából nem akar ezen változtatni. Nehéz eset.

2011. márc. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
37%
Hát, nekem még nincs gyerekem, de remélem a második gyerek után veled is ugyanúgy tesz a párod, mint az előzővel. Miért is nem elég neked a saját gyereked? Mit akarsz te még megmutatni az előző nőnek? Ja, mert te is így nőttél fel, akkor ez az életforma a természetes? Ezért is tisztelem tiszta szívből az apámat, remélem, ha lesz párom, ő is férfi lesz, nem egy gyerekgyáros, ahány nő, annyi gyerek. És te vagy büszke magadra? Szülj magadnak még kettőt, a másik gyerekeket meg hagyd békén!
2011. márc. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Hát nekem erről fogalmam sincs, de belegondolva lehet hogy én is így reagálnék. Nem azért, mert utálom a másik nőt, vagy ki akarok tolni valakivel is, csak pl nekem ahhoz, hogy rábízzam a gyerekemet valakire, muszály őt legalább minimálisan ismernem. Úgy én sem mennék bele, hogy elötte legalább egyszer ne beszéltem volna vele. Neked babád van. Próbálj meg belegondolni abba, hogy a párod lelép valakihez, és te meg vigyorogva odaadod a babát egy olyan nőnek, akit mégcsak nem is láttál. Meg tudnád tenni? Nem ismered, nem tudod mik a szokásai, mit hogyan csinál, azért nem hiszem hogy fordított esetben te másképp gondolnád. Mondjuk minél kisebb a gyerek, annál inkább ez van, nem tudom pontosan mennyi idős gyerekekről van szó. Nekem most lesz négyéves a lányom, és pl ezt így ebben a formában kizártnak tartom, hogy úgy adjam oda, hogy nem tudtam megbeszélni a másik nővel a részleteket, mert nyílván nem az apuka fog főzni, és egyébb teendőket ellátni a gyerekkel kapcsolatban.
2011. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg egy nehéz helyzet, és szerintem jogosan érthető meg mind a két fél. De most főleg az anyukáról szeretnék írni. Bár a részleteket nem ismerem, de a helyzet adott: egy anya a két lányával, akit megcsaltak, akinek a gyermekei apja már össze is költözött az új nővel. Szerintem borzalmas lehet az az érzés, hogy meg is csaltak, a volt párom már boldog az új párjával, és az új pár még a gyerekeimmel is jóban akar lenni, és jóban is van. Kb, mindent elvettek tőle, az önbecsülésétől kezdve, a boldogságán át, a családjáig, mindent. Szándékosan nem azt írtam, hogy Te vetted el, hiszen nincs az a nő, aki miatt egy stabil kapcsolat tönkremenne. A lényeg, hogy amikor a lányok veletek vannak, ő pedig nagy valószínűség szerint egyedül, akkor közben ti boldog családként jól érzitek magatokat együtt, olyan jól, mint ahogyan valaha ők érezték magukat. olyan, mintha az anyuka kikerült volna a "körből", és a saját családján kívülre került volna. Hiszen Ti olyankor 4-en vagytok, apa, gyerekek, és Te, és boldogok vagytok, jól érzitek magatokat; és ez egészen más helyzet, mint a valódi élet, mert nem ti vagytok velük a szürke hétköznapokon, amikor korán kell kelni, amikor betegek, vagy amikor rendre kell őket utasítani. A lányok is csak azt érzik, hogy veletek jobb, könnyebb, szebb, hiszen ti csak egy kis időre kapjátok meg őket, ahol apu is, te is meg akartok nekik felelni. És bár az ember érzi, hogy ez így nem teljesen fair, de egyszerűen tényleg nem lehet mit tenni, mert erre nincsen jó megoldás, mert így is, úgy is, a gyerekek sérülnek leginkább.
2011. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
63%

Az anyuka retteg,hogy elveszíti a gyerekeit,ez biztos.Egy dologról viszont elfelejtkezik.A gyerekek nem csak az övéi,hanem az apáé is ugyanúgy.Ha elmúltak már 3 évesek,akkor nincs joga,hogy ő szabja meg,hogy hol találkozzon az apa a lányaival.Magával is viheti őket,ha akarja és ezzel máris megoldható,hogy te is találkozz velük.

Tudom nem voltak házasok,de attól ők még szülők,jogaik vannak,amiket a párod nem érvényesít,pedig kellene!

Az anyuka nem tilthatja meg,hogy az apa elvigye őket és ti hármasban töltsétek el az időt.

A kisebb hisztikkel,mint ez a kocsis sztori,egyszerűen nem kell foglalkozni.Csak féltékenységből csinálja,de majd lenyugszik,ha újra bepasizott.Addig pedig törvényesen kell eljárni a láthatásban és minden olyan próbálkozását letörni,amiben a gyerekeket használja fel arra,hogy büntesse az exét.

2011. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
66%
Sértett önérzet,semmi tőbb,nem bírják feldolgozni,hogy már nőként nem kellenek az apukának csak a gyerekei anyjaként...
2011. márc. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
48%
Én is azon álláspont mellet vagyok, hogy megbuktak, mint nők és ennyi. Egy pasit meg is kell tudni tartani. Nem csak arra kellenek, hogy meg legyen minden, aztán csináljanak egy gyereket, utána meg mi csak a gyerekkel foglalkozzunk, ő meg csinálja ezt meg azt, amit akarunk, hogy tegyen, mert megtehetjük, hiszen szültünk egy gyereket. Ez egy hülye felfogás. Ilyenkor jön az új nő. És? Mi is tehetünk róla. Csak nem tudjuk elviselni. HA már bebizonyosodott, hogy az a kapcsolat nem működik, pár hónap, max egy év, akkor lépjünk már tovább és ne élősködjünk az volt férjünkön, mert a büdös életben nem lesz normális életünk, ha állandóan azon vagyunk, hogy tegyünk be a másiknak. A másik. Attól, hogy a régi nőnek van új pasija, nem biztos, hogy változik a helyzet. láttam már ilyet is, olyat is.
2011. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Nem akarok én semmit megmutatni az exnek, nincs mit.

Nem akarom a gyerekeket sem elvenni, dehogy is.

Ha a gyerekek nem lennének kíváncsiak rám, nem is foglalkoznék ezzel.Persze bántana a dolog, de úgy érezném természetes.

Nekem az a furcsa, hogy annak ellenére van ez hogy a lányok kedvelnek, és szeretnének találkozni velem is, meg az öccsükkel is.

Az említett levél váltás is úgy kezdődött, hogy a nagylány írt nekem, én pedig válaszoltam.

Bejelölt egy közösségi oldalon, én persze vissza jelöltem,Amikor anyuka meglátta, kitért a hitéből.A csajszikám bontotta a kapcsolatot, és csinált egy másik regisztrációt álnévvel, hogy betudjon jelölni, tudjunk beszélgetni.Amikor érkezett a bejelölés azt sem tudtam ki az.

Szóval ezt nem értem, hogy ha a lányok szeretnék miért ne találkozhatnánk egy órácskára.


Anyi idő alatt még félre nevelni, meg elkényeztetni sem lehet.

Nem is akarnám.

Amikor még nem laktunk együtt a párommal, és átjöttek a lányok suli után, leültem velük tanulni és addig nem volt játék, míg nem tudták a leckét.

Amikor bárányhimlős volt, jött át hozzám és én segítettem neki behozni a lemaradást.

Amúgy 8 és 12 évesek.


Az meg hogy azt kívánjátok hogy szüljek még egy gyereket és hagyjon el a párom.Hát köszönöm.Bár szívetek, jogotok bármit kívánni.De mint már írtam én is, és más is, ha jó a kapcsolat akkor csinálhat egy nő bármit, akkor sem tudja elszakítani a családtól.

De hogy tiszta legyen a kép nagyjából.

Az ő kapcsolatuk már az elején rossz volt, amikor szakítani akart volna a párom, akkor derült ki hogy terhes a nő.Nem akarta terhesen otthagyni, majd megszületett a kislány is.

Párom pontosan a lányokat nem szerette volna elhagyni, főleg nem picinek.

Nem én voltam az első akivel megcsalta az anyukát, nem is az egyetlen.Köztük jóformán semmi kapcsolat nem volt, csak együtt éltek és együtt nevelték a gyerekeket.

Párom úgy gondolta hogy addig marad, amíg nem talál egy olyan nőt, akit szeret, aki szereti őt, letudja vele élni az életét és elfogadja azt hogy családja van.

Ezeket hogy milyen is volt az ő kapcsolatuk nem csak a páromtól tudom, hanem az extől magától (ugyanis 2x beszéltünk, amikor kiderült a dolog, meglepő módon normális hangnemben) és az ex húgától, aki úgy jött oda hozzám hogy örül nekem, mert látja hogy velem boldog a párom és hogy ő a testvérénél jobbat érdemel.Ez azért csak jelenthet valamit.De mind1 is.


Emellett tényleg nem kellet semmit tennem jóformán.

Szerelem volt első látásra mind kettőnk részéről.

Amint találkoztunk, elkezdtünk beszélgetni, majd pár óra beszélgetés után közölte hogy családja van.

Nekem ehez nem füllöt a fogam, hát felálltam az asztaltól és folytattam a dolgomat (mert a munkahelyemen találkoztunk).De hát győzött a szerelem, és szép fokozatosan beadtam a derekam, de nem koslattam utána, bármenyire is akartam volna.Szerettem volna pont ezeket elkerülni, és tiszteletben tartani a családot.

De győzött szerelem, és időközben rájöttem arra is, mivel tudtam nem én voltam az első, hogy ha nem én akkor más.


Hát bízom benne hogy igazatok van, és idővel rájön hogy ennek semmi értelme, már csak a gyerekek miatt is.

2011. márc. 12. 13:39
 19/26 anonim ***** válasza:
76%

Engem azért elgondolkodtatott apuka sztorija is...

Mert ugye azért maradt a feleségével, mert az terhes lett, és gyakorlatilag közük nem volt egymáshoz, rossz volt a kapcsolat. Aztán mégis született még egy gyermek...

Azért azt is hozzátenném, hogy annyira nő egy nő, amennyire férfi a férfi...

És még valami, szerinted ha őt csalta fűvel, fával, téged nem fog? Minden kapcsolatban vannak ám hullávölgyek. És mint a múltbeli események mutatják, a párod hajlamos ilyenkor félrelépni, hiszen nem is te voltál az első, akivel megcsalta a nejét...

És igen, vannak nők, akik teljesen természetes módon nehezen dolgozzák föl, hogy szétszakadt a családjuk.

Téged egyébként elvett feleségül a párod?

2011. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Most az hogy "közük nem volt egymáshoz" az nem egyenlő azzal, hogy soha nem volt szex, de nem sok.De a nő maga is bevallotta ezt, legalábbis nekem abból az jött le, amikor azt mondta hogy ő úgy gondolja hogy azért van velem a párom, hogy megadjam neki azt a testi kapcsolatot, amit ő soha nem adott meg.De voltak érdekes dolgai a nőnek, amit nem részleteznék, de nem csak a páromtól tudom, hanem a rokonságtól, barátoktól és pár dolgot saját maga mondott el.


Nem volt még esküvő, de nem azért mert nem akar csak anyagi okai vannak.Tervbe van véve, amikor még úgy volt hogy van rá esély hogy össze tudunk szedni annyi pénzt, már az időpontot is megbeszéltük, de sajnos jöttek váratlan anyagi problémák..


Az meg hogy engem is megcsalhat, az egy olyan dolog hogy persze hogy megteheti.Ezt előre nem tudhatom, de úgy gondolom, ha rendben van köztünk MINDEN és nem adok rá okot, miért tenné?!

Meg megcsalni ha megakar, és van rá esetleg oka, megcsal egy olyan pasi is aki az előtt senkit nem csalt meg.

2011. márc. 12. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!