Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált anyukák? Ennek mi az oka?

Elvált anyukák? Ennek mi az oka?

Figyelt kérdés

Első sorban olyan anyukákhoz szól a kérdésem, akiket megcsalt a férjük és összeköltözött az új nővel.

De természetesen mások véleményére is kíváncsi vagyok.

Szóval engeditek a gyerekeket az apukához és az új nőhöz, vagy csak az apuka mehet, és csak az apukával találkozhatnak a gyerekek?

Ha csak apukával akkor miért?

Én az új nő vagyok.

Páromnak vannak lányai, de nem jöhetnek ide, nem beszélhetek velük.

Pedig a lányok ismernek, és a nagyobbik szeret is.A kisebbik leányzó nem igazán tudja eldönteni, egyik nap jönne, másik nap nem.

A nagyobbik lánnyal leveleztem, és az anyuka megtalálta a levelet.Teljesen fel van háborodva, hogy mi az hogy bárhogy is tartja velem a lány a kapcsolatot.

Oké hogy utál engem, meg megvan rólam a véleménye, ez természetes, na de attól még engedhetné a gyerekeket, ha már ők is szeretnék.

Amíg nem költöztünk össze, és még párom exe nem tudott rólam, találkoztam a lányokkal.Örültek ha jöttek hozzám, ha elmentünk együtt valahova.


Nekem ez csak azért is furcsa, mert az én szüleim is elváltak, de anyám engedett apu új nőjével is.

Úgy volt vele ha jól érzem magam, akkor miért ne, ha meg nem akarok menni úgy sem fogok.


Miért lehet ez, aki nem engedi a gyerekeket, miért nem?


Kérlek titeket hogy a kérdésre válaszoljatok, és ne szitkozódjatok, hogy miért szakítottam szét egy családot.Köszönöm.


2011. márc. 11. 21:03
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Pedig nehéz nem szidni téged!>:O Tényleg nem is sejted???
2011. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem később másképp lesz. Én ezt azért nem tartom korrektnek, mert másik esetben az elvált félnek el kell viselnie, hogy a volt férjénél/feleségénél helyezték el a gyerekeket, és ha az ex megházasodik, akkor egy fedél alatt élnek. Szóval a másik félnek a mostohaszülőt el kell fogadnia. Akkor a gyerek a láthatási időben nem találkozhat az új párral? Az azért lényegesen kevesebb idő.
2011. márc. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván utál. És kiállítottál magadról egy bizonyítványt azzal, amit tettél. Ki engedné szívesen a gyerekét ilyen emberhez?
2011. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

A saját szüleidet hoztad fel példának... de azért nem mind1, hogy előbb elváltak, és utána jött képbe az új nő (ebben az esetben én nem tiltanám tőle a gyereket)vagy megcsalás és utána szakítás a nő miatt (ebben az esetben én sem szívesen engedném a gyereket el).


Amúgy meg biztos úgy érzi az anyuka, hogy a férjét már elvetted tőle, és nem akarja, hogy a gyerekeket is elvedd. Én valahol meg tudom őt érteni, hagy őket békén!!!

2011. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Húúú, hát ez nehéz helyzet.

Először is szerintem az volt a gáz, hogy az ő háta mögött találkoztál először a gyerekekkel. Én valahogy úgy vagyok ezzel, én is elváltam, és a kislányom találkozik az exem új párjával, aki valószínűleg besegített abba, hogy az apja lelépjen mikor a kicsi még 6 hónapos sem volt, de én felesleges energiapazarlásnak tartom a cirkuszolást emiatt, több okból is. Egyrészt mert az exemet ismerve tuti rendes emberrel jött össze, aki hitt neki, ahogy anno én is, tehát nincs okom a gyermekemet félteni, kettő, tuti nem égetném magam a műsorral, mert biztosan azt hozná ki, hogy még mindig utána ácsingózok, azt meg ugyan nem engedem. Egyébként pedig igaz az is, ha nekem lenne új párom, tőle sem tilthatná az apja el a kicsit. Az is igaz, hogy a kellemetlenséget az okozza, hogy az exnej, hát hogy is mondjam, jogosan fúj rád. Nem bántani akarlak, mert én is voltam a másik oldalon, míg meg nem értettem, hogy ahogy megtette vele, megteszi velem is, és meg is tette. Félő, rád is sor kerül majd. Csak abba gondolj bele, hogy a gyerekeire sem volt tekintettel a félrelépéskor. A tiédre sem lesz tekintettel. Ha veled tette volna meg ezt, te mit tennél?

Örök igazság, hogy bele kell helyezkedned a másik fél helyzetébe ahhoz, hogy megértsd őt. A legnagyobb hunyó a párod, mert milyen ember az, aki nincs tekintettel a gyermeke anyjára, és azokat a gyerekeket, akiket ő hozott a világra, elviszi ahhoz az emberhez, akinek része volt a gyerekei családjának szétszakadásában?

Csak ezt gondold végig, és talán légy egy kis türelemmel. Ja, és örülj neki, hogy a hölgy csak fúj rád. :-) Láttam már olyat is, hogy a megcsalt feleség a szeretőt a munkahelyéről rángatta ki a hajánál fogva és verte végig a sétáló utcában. Szóval járhattál volna rosszabbul is, úgyhogy türelem, vélhetőleg ha lesz új kapcsolat, lenyugszik majd, és nem te leszel az első számú közellenség.

2011. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem olyan nehéz a válasz. Valakit utálni kell, valakin le kell vezetni a feszkót, különben nyugalmas élete lenne, vagy magába kellene néznie, miért lépett félre a férje.

Persze azt meg nem tudnám mondani, hogy ha már ennyire a frusztrációjába ragad valaki, akkor miért a gyerekein vezeti le.


Na, a válásnak ez a része viseli meg a gyereket, a szülők hülyesége, nem maga a válás.

2011. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
31%

ja, hát ezzel nem rajtad áll bosszút, hanem a saját gyerekein. Legalább nem kell főznöd a gyerekekre :)


Szerintem ne foglalkozz vele. amint nagyobbak lesznek a gyerekek, úgyis ők fogják eldönteni mit akarnak tenni.


Miért teszi? mert egy korlátolt idióta. Nem lát tovább az orránál. Nem fogja fel, hogy ezzel neked nem árt semmit. Kicsinyes bosszút akar állni a volt férjén. Nyilván azért is ment tönkre a házasságuk, mert másban is ilyen eszes az illető. Engem is hagytak ott, mégis ha tőle lenne gyerekem, nem érdekelne hogy van új nője... de hát ki milyen.

2011. márc. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Első válaszoló! Valóban nem volt szép szétdúlni egy házasságot, de erről nem csak a kérdező tehet... Ha a férj nem akarja az új kapcsolatot, akkor a gaz csábító a feje tetejére is állhat. Szóval kettőn áll a vásár. Ha nem vele, akkr félrelépett volna mással... Nyilván nehéz, de túl kell lépni rajta. A feleség idővel megemészti, főleg, ha előbb utóbb ő is bepasizik.

Nekem is van férjem, gyerekem, de ha valaki el tudja csábítani a férjem, akkor a válaszom annyi: ha megnyerte hadd vigye... Pedig szeretem a férjem, és a szívem szakadna meg....

2011. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Igen én is úgy gondolom hogy ez nem csak rajtam múlt, ha nem én akkor más.

Ha jó lett volna a kapcsolat tényleg csinálhattam volna bármit, de ez mind1 is, a kérdés valóban nem ez volt.


A saját szüleimmel példálóztam, jogosan.Anyám is megcsalva lett, már 1 éve együtt volt apám az új nővel mielőtt elköltözött.


Gondoltam én is a kicsinyes bosszúra, meg arra hogy arra számít hogy ha át jár hozzájuk a párom, akkor majd vissza tudja hódítani.De ez esélytelen, mivel szándékosan akkor megy át a lányokhoz, ha az anyjuk nincs otthon.Erre pedig már ő is rá jöhetett volna.


A nagyobbik leányzó már többször mondta az anyjának hogy át szeretne jönni, de mindig csak nemleges válasz és sértődés van belőle.


Nem bízom már változásba, enyhülésbe, mert ez már 3 éve így megy.


Én is úgy gondolom, hogy ezzel semmit nem ér el, és csak a lányoknak rossz, de nem tudunk ellene mit tenni. :(


Tényleg csak kíváncsi lennék a miértre.


Lehet hülyén hangzik, de én ezt azért tényleg betegesnek tartom.Volt olyan, még nem költöztünk össze a párommal, de már tudta az ex hogy vagyok, és mondta párom hogy elfelejtett kakaót venni a lányoknak, és már nincs nekik.Nekem volt itthon egy bontatlan mondtam vigye el.

Haza vitte és a csaj kidobta, mondván a páromnak biztos nem jutott volna eszébe kakaót venni,biztos én küldtem és akkor azt nem ihatják meg.

Meg kitalálta hogy pszichológushoz kell vinnie a lányokat miattam (ekkor még mindig nem költözött el a párom), márpedig az biztos feltűnt volna neki hogy duként bárhova is hordva vannak, főképp pszichológushoz.

2011. márc. 11. 22:21
 10/26 A kérdező kommentje:

Ja kérdezted a láthatási időt.

Mivel nem voltak házasok, nem volt válás és semmilyen per.

Nincs kimondott láthatási idő.Amikor tud, megy a párom a lányaihoz, ez változó hogy menyi időnként.

De csak ő mehet, a lányokat nem hozhatja el.


Ja meg volt pl. olyan hogy mentünk valahova kocsival, és megláttuk a lányokat a buszmegállóba.Persze hogy felvettük és haza vittük őket, miért buszozzanak.

És ez is baj volt, hogy mi az hogy beültek mellém a kocsiba.Kb 5percet ültünk egy autóban.

De mi ott kellet volna őket hagyni a hidegben?Vagy nekem kikellet volna szállnom, az akkor pár hónapos fiammal, és megvárni az út szélén míg haza viszi őket?

Ilyen dolgok.És ezt nem értem hogy miért, és ennek mi értelme?

2011. márc. 11. 22:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!