Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van abból a tahó,...

Elegem van abból a tahó, semmit sem csináló tesómból, mit csináljak? 13/L

Figyelt kérdés

Haza jött,eszik és látja,hogy pakolok.Megkértem,hogy anyáék szobájába az ágyat egy kicsit pakolja össze.Erre ő fel van háborodva...Azt csinálta,hogy amikor leültem ide jött és a 8 kg-s!!! táskáját ide dobta a lábamhoz és még a lábamat is csavargatta,pont ahol fáj,mert csontkinövés van ott.Mama segített pakolni,felállni is alig bírok,Mama azt mondta,hogy jobb esetben súlyosan megzúzódott.Nagyon nagyon fáj.Egész héten annyit csinál,hogy vasárnap az asztalról elpakol.Ennyi,kész kifújt a heti munkája.Engem ez nagyon zavar,mert mindig én csinálom házi munkát,meg anya és apa.Néha már úgy érzem,hogy nem gyerek vagyok,hanem egy cseléd lány.Neki csak tátani kell a száját a kis királyfinak és hó elején megkapja...

Még azt csinálja,hogy bevisz 2 liter innivalót meg fél hűtőt...És csak gépezik.Nekem 2 óra hosszát kell tanulnom,amikor ő 1,est vagy 2-est kap akkor semmi baj,de nekem persze nem lehet egy 3-asom...

Mama (a másik) így is daganatos és le sem megy meglátogatni,most itt ülök mint egy bábu eltörött lábakkal azt hittem a házat tele sírom,mert nagyon fáj,mit lehet csinálni egy ennyire tahó 18/F-l??

13/L:(:(

Esetleg feljelenthetem,h eltört a lábam??Köszönöm a válaszokat=)


2011. márc. 11. 15:13
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok.

A szuleidnek nem azt kellett volna mondaniuk, hogy meg egy ilyesmi es feljelentik a tesod, hanem el kellett volna verjek istenesen a testvered vagy valamilyen modon szigoruan meg kellett volna buntessek ot.

Ilyen laza fenyegetessel zarjak le a helyzetet?Hihetetlen!

Te meg maradsz a sulyosan megzuzodott labaddal heteken at es nem mehetesz iskolba. Mindez a ganedomb "testvered" miatt.

Nem ertem a szulied hogy nem kepesek rancbaszedni azt a bunko allatot. Oszinten. Buntetni kell nem fenyegetozni!

2011. márc. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az én öcsém is ekkora s*ggfej, egy szalmaszálat nem tett még keresztbe az életben a családért. Ő is beviszi a millió cuccot a szobájába, csak nála a fele ottmarad, és dobhatjuk ki. Mikor szekrényt cipeltünk anyával is csak dirigált, hogy milyen szarul cipeljük, de meg nem mozdult volna, hogy vigye, mert már "elcs*sztük". A szüleid nagyon könnyen fogják, de nektek könnyebben kéne hogy menjen a dolog, mert apa is van a háznál. Az én öcsém 18 évesen kilencedikes, én egyetemista vagyok, de mindenért ötszörannyira lecs*sznek, mint őt, pedig még egyszer sem buktam meg és államin vagyok. Bezzeg az öcsémnek ilyen meg olyan magántanár, "szegényt" folyton csalódások érik ezért depressziós, mindenki sajnálja, mert van pár pattanása, és ezért önbizalomhiányos, bezzeg én semmilyen elismerést nem kapok, mert természetes. Az öcsém meg egyszerűen lusta tanulni, rosszindulatú és nárcisztikus.


Nem tudok mást tanácsolni, egyszerűen érintkezz vele kevesebbet, és kerüld el, mert még egy darabig ilyen lesz. Majd huszonegy-két évesen kezd normálissá válni. Ami a legfontosabb, hogy mindent mondj el a szüleidnek, akkor, ha úgy érzed, hogy igazságtalanság ér! Nálam anya úgy ahogy megértette, és kicsit jobb lett. Amúgy ne kérd meg semmire, nem a te dolgod, a szüleindek kéne házimunkára fogni.

2011. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!