Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ebből kijönni...

Hogyan lehet ebből kijönni egy hónapig?

Figyelt kérdés

Van 30 ezer ft-om.

Ebből kell megoldani a kaját, ami kell a háztartásba, mosó tisztítószer stb...

a lányomnak a négy németóráját, ami 4x1500 ft.

Aztán a fiúnak nadrág kéne, mert már boka lengős, a lánynak meg egy -két felső, már hetek óta igérgetem neki, de nincs rávaló...

Ha jön(?)a jóidő cipő(k) is kell(enek).

Már nem tudom mit tegyek.Lassan be sem merek menni a boltba..


2011. márc. 11. 09:37
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
* nagy
2011. márc. 11. 11:28
 32/42 anonim ***** válasza:
29%

A kedves "kommunista" vagyok:

Tévedés: a régi szociban sokkal jobb és stabilabb volt élni.

A Gyurcsókék csak a nevükben voltak MSZP, közük nem volt már a régi dolgokhoz. És tényleg ocsmányul kifosztottak mindent Sokkal jobban, mint a Kádárék.

Szólásszabadság??

Kac kac. Tényleg azt hiszed, hogy ma az van???

Holotörvények és társai...

Na inkább befejezem, mert kezd nagyon politizálós lenni.

2011. márc. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
58%
Bocs, a tévedés szó arra vonatkozott, hogy sokan egy kalap alá veszik a régi szocit a GyurcsányBajnai vonallal.
2011. márc. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
35%
Abban egyetértek veled, hogy a holokauszttagadásért meg a kommunizmus alatt elkövetett bűnök tagadásáért nem kéne büntetni, mert az is csak egy vélemény, azzal nincs úgymond baj, csak azzal, ha valaki már cselekszik is ezek nevében/mintájára. De azt garantálom, hogy nem a szocializmus volt a jó, hanem a magyar kormány az, aki kihasználja a kapitalizmust a nép kárára. Nézd meg a nyugati országokat, mennyivel jobban élnek kapitalizmusban, ha nem lopja el a kormány a pénzüket!
2011. márc. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
58%

Jaj bocsi, előbb küldtem el! Azt akartam még mondani, hogy ma még mindig nagyobb a szólásszabadság, mint anno...ha kiállok a térre üvöltözni, hogy szar a rendszer, le Orbánnal, nem visz el az ÁVÓ másnap éjjel...


KÉRDEZŐ! Neked is akartam még mondani dolgokat :D

Szóval ezt találtam neked: [link]

és ezt is: [link]

Meg még azt, hogy addig esetleg ne tusfürdővel, hanem csak szappannal zuhanyozzatok. Vannak ma már olyanok, amik nem is szárítják a bőrt!

2011. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
55%

ne haragudj, de én most nem foglak nagyon sajnálni, inkább adok pár tanácsot...majd egy évig éltünk úgy, hogy havi 20 ezer maradt kajára a csekkek kifizetése után, 2 felnőtt emberre....minden nap volt kaja az asztalon


ott kéne kezdened, hogy ebben a hónapban nem megy németre a gyerek, ez van, kibírja


cipő, ruha: turkálóban, vaterán, teszveszen


plusz pénz: próbavásárlás, ott a google keress rá (ez nem kamu otthoni meló)


vásárlás:


megnézed, melyik a legolcsóbb bolt a környékeden, + böngészed az akciós újságokat


B rizs 200 Ft/ kg - ebből nyugodtan spájzolj be

hüvelyesek: 350-450 Ft/ kg-ért lehet venni szárazbabot, sárgaborsót, lencsét

liszt 100 Ft alatt van kg-ja néhol

tojás

mirelit zöldségek 250 Ft/ kg akciósan

hús: ott vedd, ahol leárazzák a szavatosság lejárta előtt, akár -30/-50 %-kal is

kenyér: liszt+élesztő+ víz ( vagy süss tortillát + kis zsiradék kell még bele, és energia sem megy el sok rá, a gyerekek meg örülni fognak) vagy zárás előtt mész a boltba és le vannak a kenyerek árazva, akkor vedd

margarin 100 Ft egy 500-grammos, sütni is lehet vele, vagy veszel sütőmargarint, az is olcsóbb, mint az olaj



tészta: 1 kg liszt + 4 tojásból nagyon jó tészta megvan és 3 főnek 2-3 étkezésre elég


hüvelyesekből mehet leves, főzelék: tápláló és jó a fehérjetartalma is, ha nem tudsz húst tenni az asztalra sokat, ez sem jön rosszul


sok rizses egytálétel, vagy egyéb egytálétel, nem tűnik annyira fel, hogy kevés benne a hús


tisztítószer: ecet + hipó(ahogy írták fentebb is, nem kellenek a drága szerek, ezekkel is megoldható a tisztaság)

Sok sikert!

2011. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:

Köszi

Nem rossz indulatból írom, de senki sem mondta, hogy sajnálj.

De...mindazok ellenére, hogy mindenből a legolcsóbb, legegyszerűbb, stb...mert ez "természetes"!!!!!!!!

Nem mondhatom a gyereknek, hogy ne nőjön, és stb....

2011. márc. 11. 16:44
 38/42 anonim ***** válasza:

A kedves "kommunista" vagyok:

Tévedés: a régi szociban sokkal jobb és stabilabb volt élni.

A Gyurcsókék csak a nevükben voltak MSZP, közük nem volt már a régi dolgokhoz. És tényleg ocsmányul kifosztottak mindent Sokkal jobban, mint a Kádárék.


A kádárista önérzeted remélem arról is tud, hogy imádott Kádár apád által felvett milliárdos KÖLCSÖNBŐL volt meg a Trabantod, a kőbányaid, meg a hobbitelked, amit a mai napig nyögünk. Ezért tartanak többek között ott a kérdezőhöz hasonló kisemberek, a kisközalkalmazottak meg a kisköztisztviselők, ahol. Nagyapám mondta jól, (Isten nyugosztalja) hogy ezt az országot a kommunisták tették tönkre. Be is csukták érte szépen, de igaza volt.

Bocsánat az OFF-ért, de ezt muszáj volt leírnom, többet nem írok ilyesmit, ígérem.

2011. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:

Hát, írd...nem zavar....addig míg nem megy a qva anyázás!

Tudod, akinek egyszerű munkás szülei voltak/van, és nem tudtak kezdésnek jó sokat a feneke alá tenni, hát ez van..

Mert a szociban is voltak szegények, meg gazdagok.De talán nem volt ekkora a különbség.

Én nem "támogatom"egyik pártot sem, mert bármelyik is lesz kormányon, egyiket sem a kisember érdekli.

2011. márc. 11. 18:56
 40/42 anonim ***** válasza:

ruhákat tényleg lehet turiból venni, iszonyat jók és olcsók. csak onnan öltözködöm, sajnálok kiadni dupla vagy tripla annyit valami kínai vacakra.


nos, a kaja: rizs, krumpli. a tészta nem jó, mert csak ideig óráig laktat, utána hatalmas űr lesz a gyomrodban és még hízlal is :D

a zöldséget a piacon nézd, ott talán tudsz alkudni is. bab, káposzta, hagyma, répa, alma.


a németórát tényleg jó lenne hanyagolni, hiszen 6000ből már ha szűkösen is, de kijön egy heti kaja.


valóban szégyen, hogy így kell élniük egyes embereknek, csak mert a politikusok mindent szétlopnak!

2011. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!