Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamvasztott elhunytnak hogy...

Hamvasztott elhunytnak hogy zajlik a temetése?

Figyelt kérdés
Holnap lesz egy kedves ismerősöm temetése, vonatbaleset áldozata lett, ezért hamvasztották. Soha nem voltam még ilyen temetésen, hogy zajlik? Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 6. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy mint a koporsós. Koszorút nem szokás vinni, mert úgysincs hová tenni, csak max. egy szál virágot.
2011. márc. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Részvétem. Nem véletlen Békés megyébe történt? Mi vettünk annak idején koszorút.
2011. márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy, ha az urnát bele helyezik egy sírba, mert ilyen is van, akkor tudják hová tenni a koszorúkat.

Én szórásos temetésen voltam, ott tényleg nem lehet sehová tenni koszorúkat.

De maga a ceremónia megegyezik egy koporsós temetéssel.

2011. márc. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták: maga a szertartás ugyanolyan, mint a koporsós temetésnél. A ravatalon az urna van, aztán az urnát egy kisebb tartón helyezik el a ravatalozó előtt, majd ugyanúgy viszik a végső helyére. A szomszéd nénit a férje sírjába "temették", oda rakták be az urnát, oda vittünk koszorút. Akit urnatartóba helyeztek végső nyugalomba, oda 1 szál virág. A szökőkutasnál meg valóban semmit nem tudsz vinni.
2011. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én tegnap voltam ilyen temetésen - sírcsokrot csináltattunk.

Az urnát egy koporsóba tették, minden ugyanúgy zajlott.

2011. márc. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
sehogyan sem. beteszik a hamvakat egy urnába lenyúlnak 70 ezret és beteszik egy polcra.
2011. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Budapesten történt, 22 éves srác volt. Én 21 éves vagyok, sokáig udvarolt nekem (évekig), öcsémmel és a szomszéd srácokkal is nagyon jóban volt, nagyon megviselt minket a halála. Sokan csináltattak koszorút, köztük mi is, szóval szerintem az édesanyja mellé lesz temetve (pár éve halt meg az anyukája, neki koporsós temetése volt). Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. márc. 6. 18:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha rendesen már meglévő sirba rakják akkor oda lehet vinni egy kisebb csokrot.Ha urnafalba teszik oda elég egy szál virág is.Többi minden úgyanúgy zajlik,mint egy test temetésén.Elbúcsúztatják mindenkitől,a sirnál is.A szórásos temetésre is vittünk egy szál virágot,mindenki hozott,szegény unokatesom,várhatott volna még pár évet.Nagy koszorúkat felénk a koporsós temetésnél visznek csak.
2011. márc. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hamvasztás után nem muszáj temetői szertartást szervezni.

Szerintem sokkal személyesebb, kedvesebb, családiasabb (és sokkal olcsóbb is), ha elviszitek az urnát, és az elhunyt szerettei körében egy kis megemlékezéssel beleszórjátok egy folyóba vagy szétszórjátok a szélben egy magasabb pontról, esetleg az elhunyt egyik kedves helyszínén.

2011. márc. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Csárdaszálláson is volt egy baleset azért kérdeztem. És h történt?
2011. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!