Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mit jelent, hogy a kamasz...

Az mit jelent, hogy a kamasz korúaknak "világmegváltó" gondolataik vannak?

Figyelt kérdés
Sok helyen írják / mondják ezt a kamaszokról, de én ezt nem értem. Szerintem nekem ilyenek sose voltak.
2011. márc. 5. 12:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Akkor én már kamaszként is fásult voltam :S
2011. márc. 5. 13:38
 12/13 anonim ***** válasza:

Főleg a 13:11-esnek írom:


Nagyon érdekes téma ez. Véleményem szerint ha ezek a gondolatok életben is maradnának,akkor lehetne tenni valamit a "rossz dolgok" ellen. Szerintem (bár a 17 éves fejemmel nem nyilatkozhatok még túl sok dologról) nagyon is jók ezek a gondolatok. Nem árt néha megnézni,miben,hogyan és hol élünk,és mit lehet tenni a negatívumok ellen. Nem egy 14-15 éves gyereknek kell megváltani a világot. Nekik még gyereknek kellene lenni,tanulni,játszani,élvezni a fiatalságot. Ehelyett viszont sok csúnya dolgot kell átélniük,tetszik nem tetszik. A TV,az internet néha túlzottan is világossá tesz dolgokat. Sajnos a másik véglet meg az,ha semmi értelmes gondolata nincs az embernek,csak a buli,pasik,pia...

Ahogy én megfigyeltem,azok,akiknek ilyen gondolataik vannak az első pár évben talán tesznek is érte valamit, de idővel megkeserednek,és elvesztik a motivációt. Sajnos ez van.

A saját példámból kiindulva,két-három év alatt nagyon meg tud változni a gondolkodásmód. Én is akartam világot megváltani,ez lehetetlen lett volna. Viszont a saját korlátaim között teszek a dolgokért, állatmenhelyre járok,gyűjtéseket szervezek nekik...

Ami azt illeti és speciel nem vagyok átlagos kamasz,és ezt nem közhelynek kell venni. Nekem muszáj volt felnőni 15 évesen,munkát,sulit találnom,miután elköltöztem a bántalmazó családomtól. Ebből kifolyólag látom, mi az előnye és a hátránya a gyerekkornak.

Állítom, hogy VAN értelme a gondolatoknak DE! csak akkor,ha nem hal ki az érdeklődés, nem hagyjuk elúszni a motivációt. Tenni kell,nem csak beszélni.

17L

2011. márc. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

13.11. vagyok, és azt mondom hogy kivétel erősíti a szabályt, vannak olyan kamaszok akik VALÓBAN sokra viszik, de a nagyon nagy százalék csak azért szajkózza a nagy terveket mert ezzel akar kitűnni. Sajnos tapasztalat..megszámlálhatatlan kamaszt ismertem akik nagyon nagy dolgokat mondtak aztán amikor már kinőttek ebből a bizonyos korból elfelejtettek mindent. És nem azért mert nem volt motiváció, vagy nem vették őket komolyan, vagy ilyesmi, hanem egyszerűen azért, mert náluk ez egyszerűen csak életkori sajátosságból fakadt és a kamaszkor végeztével el is múlt.


Jó érzés fontosnak hinni magát egy tizenévesnek és ebben a korban sokan akkor érzik magukat fontosnak ha a felnőttek felnőttként kezelik őket, amit azzal akarnak elérni hogy nagy dolgokat mondanak. Nem feltétlen gondolják komolyan, mert itt kiírják hogy így környezet úgy környezet, aztán bezárják az oldalt, elszívnak fél doboz cigit az este folyamán. Nem egy, nem kettő ilyet ismertem :)

2011. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!